کرمان رصد

آخرين مطالب

800 نفر در کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان فعالیت می‌کنند سياسي

800 نفر در کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان فعالیت می‌کنند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه این کانون در شمار نخستین کانون‌های کشور در خدمت دستگاه‌های اجرایی، نهادهای قضائی، نظامی، اداری و غیره است گفت: این کانون با مجموعه ای بالغ بر 800 کارشناس متعهد، مجرب و واجد صلاحیت در 46 رشته تخصصی به منظور انجام هرگونه امور کارشناسی و مشاوره ای فعالیت می‌کند.

غلامعباس پورسیدی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تیرماه سال جاری فراخوان جذب کارشناس و نیروهای متخصص در کانون کارشناسان رسمی دادگستری بر اساس نیاز کشور اعلام شد و 49 هزار و 134 نفر برای شرکت در این آزمون نام نویسی کردند که از این تعداد هزار و 854 نفر از استان کرمان هستند و بیش از 200 نفر پذیرفته می شوند.
وی اظهار داشت: حداقل سن برای متقاضیان عضویت در کانون کارشناسان رسمی دادگستری 25 سال است و افراد با پنج سال سابقه می تواند در آزمون شرکت کند.
رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان ادامه داد: این کانون بر اساس قوانین و مقررات موضوعه کانون و با نظارت قانونی و مستمر بر عملکرد کارشناسان تحت پوشش و با رعایت صرفه و صلاح متقاضیان و توجه خاص به صیانت از حقوق بیت المال از آمادگی کامل برخوردار است به گونه ای که هم اکنون به عنوان یکی از توانمندترین مراکز علمی تخصصی در راستای برقراری حق و عدالت در خدمت مراجع قضایی و دستگاه نظارتی و اجرایی است.
رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان، تعداد ارجاعات به کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان را از ابتدای سال 98 تا آخر مهر سال جاری هزار و 889 مورد و این آمار را در سال گذشته سه هزار و 596 مورد اعلام و تصریح کرد: تعداد نامه های اداری ارجاع شده به این کانون نیز طی این مدت چهار هزار و 538 مورد بوده است.
وی حوزه های کارشناسی کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان را در هشت منطقه که منطقه اول این کانون کرمان، منطقه دوم راین، شهداد، گلباف و ماهان، منطقه سه انار و رفسنجان، منطقه چهار کوهبنان، راور و زرند، منطقه پنج بافت، رابر و ارزوئیه، منطقه 6 بردسیر، سیرجان و شهربابک، منطقه هفت جیرفت، رودبار، عنبرآباد، فاریاب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان و منطقه هشت را شامل شهرهای بم، ریگان، فهرج و نرماشیر عنوان کرد.
پورسیدی، تعداد کارشناسان منطقه یک، 2 و سه را به ترتیب 337، 35 و 84 نفر اعلام کرد و افزود: کارشناسان مناطق چهار، پنج و 6 نیز به ترتیب 52، 40 و 124 نفر است و در منطقه هفت و هشت نیز 87 و 42 کارشناس رسمی دادگستری حضور دارند.
وی همچنین تعداد کارشناسان فعال در گروه های مختلف منابع آب و معادن را 69 نفر، گروه ارزشیابی اموال منقول هفت مورد، گروه امور پزشکی و غذایی 12 نفر، در گروه امور مالی 97 نفر و در گروه امور وسائط نقلیه 18 نفر اعلام کرد.
وی همچنین گفت: در گروه راه و ساختمان و نقشه برداری کانون کارشناسان رسمی دادگستری نیز 228 نفر، در گروه صنعت و فن 113 نفر و در گروه فنون هنری چهار کارشناس ارائه خدمت می کنند.
رئیس هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان، تعداد کارشناسان کشاورزی و منابع طبیعی را نیز 206 نفر اعلام کرد و افزود: 16 و 31 کارشناس نیز به ترتیب در گروه های خدمات اداری و عمومی و ایمنی و حوادث کانون رسمی کارشناسان دادگستری فعالیت دارند.
وی وظایف و اختیارات شورای عالی کارشناسان دادگستری را شامل انجام اقدامات لازم برای ارتقا سطح خدمات کارشناسی از طریق سیاستگزاری، برگزاری دوره های آموزشی، باز آموزی و گردهمایی عنوان کرد.
وی افزود: تدوین مقررات و ضوابط صلاحیت علمی و فنی متقاضیان کارشناسی و نیز ضوابط ارتقا صلاحیت علمی جغرافیایی و نقل و انتقال کارشناسان رسمی برابر مقررات این قانون از دیگر وظایف و اختیارات شورا است.
پورسیدی ادامه داد: تدوین نظام نامه های مربوط به تشکیل و شرح وظایف کمیسیون های مشورتی علمی و فنی و سایر کمیسیون های خاص، تعیین تعرفه عضویت و پیشنهاد حق الزحمه کارشناسی به منظور ارائه به مراجع ذیربط و بررسی و تصویب یا رد پیشنهادت کانون ها در محدوده ضوابط و مقررات و تدوین و تصویب نظام نامه های مالی معاملاتی و استخدامی کانون ها از دیگر قوانین و مقررات کارشناسان رسمی دادگستری است.
وی تعداد رشته های کارشناسی مشغول به فعالیت در کانون کارشناسان رسمی دادگستری در کشور را 72 رشته عنوان کرد و گفت: این در حالی است که 46 رشته تخصصی در استان کرمان کارشناس دارد.
وی با بیان اینکه کانون کارشناسان رسمی دادگستری در تمام رشته ها عضو دارد گفت: این کانون در 26 رشته تخصصی در کرمان عضو ندارد.
عضو هئیت مدیره و عضو شورای عالی کارشناسان کشور نیز گفت: هزار و 854 نفر در آزمون جذب نیروهای متخصص در کانون کارشناسان رسمی دادگستری شرکت کرده اند که افزون بر 200 نفر در 72 رشته پذیرفته می شوند.
محمد زنگی آبادی بیان کرد: در 31 استان کشور کانون کارشناسان رسمی دادگستری به صورت مستقل فعال است.
وی با بیان اینکه کانون کارشناسان رسمی دادگستری با بیش از 70 سال سابقه خدمت در جامعه و دستگاه قضائی کشور از وجود کارشناسان در رشته های مختلف بهره می برد.
عضو شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری کشور گفت: شورای عالی کارشناسان کشور متشکل از 18 عضو است و انتخاب اعضا توسط کارشناسان کشوری در دوره چهار ساله انتخاب می شود.
زنگی آبادی، زمان برگزاری آزمون پذیرش کارشناس را در کانون کارشناسان رسمی دادگستری 29 آذر اعلام کرد و اظهار داشت: سه نوع کارشناسی به کانون کارشناسان رسمی دادگستری ارجاع می شود و اجاعات در این کانون توسط مردم، ادارات و دادگستری به کارشناسان انجام می شود و این افراد طبق ضوابط و قاون حق الزحمه دریافت می کنند.
وی تصریح کرد: بر اساس قانون دستورالعمل های شورای عالی برای کانون لازم الاجرا است.
بازرس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان نیز به انجام کارشناسی رایگان برای افرا نیازمند توسط کارشناسان این کانون اشاره کرد و گفت: طبق قانون این کانون هر کارشناس سه فقره کارشناسی را به صورت رایگان انجام می دهد.
محمود صادقی گوغری افزود: کارشناسان رسمی دادگستری در هفته قوه قضائیه و روز کارشناس نیز به صورت رایگان به پرونده ها رسیدگی می کنند.
وی بیان کرد: همچنین تعدادی از کارشناسان کانون کارشناسان رسمی دادگستری جزو خادمیاران آستان قدس رضوی هستند که مشاوره و کارشناسی افراد مستمند را به صورت رایگان انجام می دهند.
کانون کارشناسان رسمی دادگستری افزون بر 70 سال سابقه خدمت دارد.
سابقه استفاده از وجود کارشناسان رسمی دادگستری در دستگاه قضائی به سالها قبل از 1320 بر می گردد و در سال 58 قانون استقلال کانون کارشناسان رسمی دادگستری به تصویب شورای انقلاب رسید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کیش می تواند موتور محرکی برای بخش های اقتصادی کشور باشد

150 میلیون تومان زکات فطریه به بیماران خاص کرمان پرداخت شد

اشتغال و مهار تورم از اولویت‌های مجلس یازدهم است

58 مورد جدید مبتلا به کرونا در کرمان شناسایی شد

باند سازمان یافته قاچاق سوخت متلاشی شد / کشف 110 هزار لیتر سوخت

آلودگی های احتمالی ورودی به تالاب چغاخور شناسایی و بررسی می‌شود

کشف 15 جوجه پرنده شکاری ظرف یک هفته در خراسان رضوی

پایان آتش سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل با تقدیم یک شهید

جدال همزمان محیط بانان کهگیلویه وبویراحمد با آتش و شکارچی

بزرگداشت هفته محیط زیست با محوریت فضای مجازی

تولد اولین گوساله گوزن زرد ایرانی در خوزستان

پنج‌ هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک توسعه تعاون استان مرکزی پرداخت شد

سرپرست جدید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان تاکید کرد: اصفهان میتواند تبدیل به کانون فعالیت های کارآفرینی کشور در حوزه مشاغل جدید شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام خبر داد: خانه بهداشت کارگری شرکت پویا نخ به‌عنوان یکی از خانه‌های بهداشت برتر کشور شناخته شد

حدود 80درصد یارانه بگیران خراسان جنوبی، تسهیلات یک میلیونی حمایتی دولت را دریافت کردند

کاهش 25 درصدی حوادث ناشی از کار در استان یزد

برگزاری 1836 نفر ساعت آموزش مجازی به تعاونگران خراسان جنوبی در 2 ماهه نخست سالجاری

ثبت نام 14 هزار هرمزگانی در سامانه بیمه بیکاری

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان: پرداخت تسهیلات دوره کرونا به 13 رسته شغلی

شریعتمداری انتخاب دکتر "قالیباف " به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت

برقراری تعامل منطقی میان سازمان منطقه آزاد کیش، کارفرما و کارگران در جزیره کیش

واکنش دستگاه قضایی کرمان به ویدئوی اجرای مهریه یک میلیون شاخه گل

گروگان 22 ساله هرمزگانی از چنگال آدم ربایان آزاد شد

تست کرونای 40 مورد جدید در کرمان مثبت شد

دامداران تعلیف غیر مجاز در منطقه حفاظت شده باشگل با حکم قضایی جلب می شوند

فعالیت تالار‌های پذیرایی همچنان ممنوع است

تشکیل 95 پرونده تخلف کرونایی در کرمان

آزادی گروگان هرمزگانی از چنگال آدم ربایان در جازموریان

واکنش رییس دادگستری کرمان به اجرای مهریه عجیب در گلزار شهدا

پیوستن 40 بیمار دیگر به شمار مبتلایان کرونا در کرمان

نرخ تورم کرمان 21 درصد شد

اجازه نمی‌دهیم برخی مسائل خود را با احساسات مردم گره بزنند

تعرفه صادرات به کشاورزی کرمان ضربه وارد کرد

چند خبر کوتاه از جنوب کرمان

گروگان 22 ساله هرمزگانی در رودبارجنوب کرمان آزاد شد

باند سازمان یافته قاچاق سوخت در بردسیر متلاشی شد

تصمیماتی که در ستاد تنظیم بازار کرمان گرفته شد

ماجرای مهریه یک میلیون شاخه گل در کرمان چه بود؟

باند سازمان یافته قاچاق سوخت در بردسیر کرمان متلاشی شد

اقامه نماز جمعه در 17 شهر کم خطر کرمان

تبدیل جزیره کیش به مرکز علمی ایران در میان مناطق آزاد کشور

کرمان؛ کودکانی که آب ندارند و می‌میرند...

از نرخ تورم 21 درصدی در استان کرمان تا پیشنهاد افزایش 11 درصدی نرخ کرایه تاکسی از سوی شهرداری

تشکیل 95 پرونده تخلف ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی‌ کننده در کرمان

فرمانده سپاه کرمان:تحریم نیروی انتظامی موجب افزایش مقبولیت این نیرو می‌شود

پیگیری برای راه‌اندازی فروشگاه مجازی تعاونی روستایی در کرمان

شجاعی برهان در مراسم معارفه سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: شفافیت و تکریم منابع انسانی شعار و محور عملکردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

درختان تاریخی باغ شاهزاده ماهان شناسنامه دار می‌شوند

دانش‌آموزان قلعه‌گنج 25 کلاس جدید نیاز دارند

تحریم‌های آمریکا هیچ اثری ندارد