کرمان رصد

آخرين مطالب

800 نفر در کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان فعالیت می‌کنند سياسي

800 نفر در کانون کارشناسان رسمی دادگستری کرمان فعالیت می‌کنند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه این کانون در شمار نخستین کانون‌های کشور در خدمت دستگاه‌های اجرایی، نهادهای قضائی، نظامی، اداری و غیره است گفت: این کانون با مجموعه ای بالغ بر 800 کارشناس متعهد، مجرب و واجد صلاحیت در 46 رشته تخصصی به منظور انجام هرگونه امور کارشناسی و مشاوره ای فعالیت می‌کند.

غلامعباس پورسیدی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تیرماه سال جاری فراخوان جذب کارشناس و نیروهای متخصص در کانون کارشناسان رسمی دادگستری بر اساس نیاز کشور اعلام شد و 49 هزار و 134 نفر برای شرکت در این آزمون نام نویسی کردند که از این تعداد هزار و 854 نفر از استان کرمان هستند و بیش از 200 نفر پذیرفته می شوند.
وی اظهار داشت: حداقل سن برای متقاضیان عضویت در کانون کارشناسان رسمی دادگستری 25 سال است و افراد با پنج سال سابقه می تواند در آزمون شرکت کند.
رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان ادامه داد: این کانون بر اساس قوانین و مقررات موضوعه کانون و با نظارت قانونی و مستمر بر عملکرد کارشناسان تحت پوشش و با رعایت صرفه و صلاح متقاضیان و توجه خاص به صیانت از حقوق بیت المال از آمادگی کامل برخوردار است به گونه ای که هم اکنون به عنوان یکی از توانمندترین مراکز علمی تخصصی در راستای برقراری حق و عدالت در خدمت مراجع قضایی و دستگاه نظارتی و اجرایی است.
رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان، تعداد ارجاعات به کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان را از ابتدای سال 98 تا آخر مهر سال جاری هزار و 889 مورد و این آمار را در سال گذشته سه هزار و 596 مورد اعلام و تصریح کرد: تعداد نامه های اداری ارجاع شده به این کانون نیز طی این مدت چهار هزار و 538 مورد بوده است.
وی حوزه های کارشناسی کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان را در هشت منطقه که منطقه اول این کانون کرمان، منطقه دوم راین، شهداد، گلباف و ماهان، منطقه سه انار و رفسنجان، منطقه چهار کوهبنان، راور و زرند، منطقه پنج بافت، رابر و ارزوئیه، منطقه 6 بردسیر، سیرجان و شهربابک، منطقه هفت جیرفت، رودبار، عنبرآباد، فاریاب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان و منطقه هشت را شامل شهرهای بم، ریگان، فهرج و نرماشیر عنوان کرد.
پورسیدی، تعداد کارشناسان منطقه یک، 2 و سه را به ترتیب 337، 35 و 84 نفر اعلام کرد و افزود: کارشناسان مناطق چهار، پنج و 6 نیز به ترتیب 52، 40 و 124 نفر است و در منطقه هفت و هشت نیز 87 و 42 کارشناس رسمی دادگستری حضور دارند.
وی همچنین تعداد کارشناسان فعال در گروه های مختلف منابع آب و معادن را 69 نفر، گروه ارزشیابی اموال منقول هفت مورد، گروه امور پزشکی و غذایی 12 نفر، در گروه امور مالی 97 نفر و در گروه امور وسائط نقلیه 18 نفر اعلام کرد.
وی همچنین گفت: در گروه راه و ساختمان و نقشه برداری کانون کارشناسان رسمی دادگستری نیز 228 نفر، در گروه صنعت و فن 113 نفر و در گروه فنون هنری چهار کارشناس ارائه خدمت می کنند.
رئیس هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان، تعداد کارشناسان کشاورزی و منابع طبیعی را نیز 206 نفر اعلام کرد و افزود: 16 و 31 کارشناس نیز به ترتیب در گروه های خدمات اداری و عمومی و ایمنی و حوادث کانون رسمی کارشناسان دادگستری فعالیت دارند.
وی وظایف و اختیارات شورای عالی کارشناسان دادگستری را شامل انجام اقدامات لازم برای ارتقا سطح خدمات کارشناسی از طریق سیاستگزاری، برگزاری دوره های آموزشی، باز آموزی و گردهمایی عنوان کرد.
وی افزود: تدوین مقررات و ضوابط صلاحیت علمی و فنی متقاضیان کارشناسی و نیز ضوابط ارتقا صلاحیت علمی جغرافیایی و نقل و انتقال کارشناسان رسمی برابر مقررات این قانون از دیگر وظایف و اختیارات شورا است.
پورسیدی ادامه داد: تدوین نظام نامه های مربوط به تشکیل و شرح وظایف کمیسیون های مشورتی علمی و فنی و سایر کمیسیون های خاص، تعیین تعرفه عضویت و پیشنهاد حق الزحمه کارشناسی به منظور ارائه به مراجع ذیربط و بررسی و تصویب یا رد پیشنهادت کانون ها در محدوده ضوابط و مقررات و تدوین و تصویب نظام نامه های مالی معاملاتی و استخدامی کانون ها از دیگر قوانین و مقررات کارشناسان رسمی دادگستری است.
وی تعداد رشته های کارشناسی مشغول به فعالیت در کانون کارشناسان رسمی دادگستری در کشور را 72 رشته عنوان کرد و گفت: این در حالی است که 46 رشته تخصصی در استان کرمان کارشناس دارد.
وی با بیان اینکه کانون کارشناسان رسمی دادگستری در تمام رشته ها عضو دارد گفت: این کانون در 26 رشته تخصصی در کرمان عضو ندارد.
عضو هئیت مدیره و عضو شورای عالی کارشناسان کشور نیز گفت: هزار و 854 نفر در آزمون جذب نیروهای متخصص در کانون کارشناسان رسمی دادگستری شرکت کرده اند که افزون بر 200 نفر در 72 رشته پذیرفته می شوند.
محمد زنگی آبادی بیان کرد: در 31 استان کشور کانون کارشناسان رسمی دادگستری به صورت مستقل فعال است.
وی با بیان اینکه کانون کارشناسان رسمی دادگستری با بیش از 70 سال سابقه خدمت در جامعه و دستگاه قضائی کشور از وجود کارشناسان در رشته های مختلف بهره می برد.
عضو شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری کشور گفت: شورای عالی کارشناسان کشور متشکل از 18 عضو است و انتخاب اعضا توسط کارشناسان کشوری در دوره چهار ساله انتخاب می شود.
زنگی آبادی، زمان برگزاری آزمون پذیرش کارشناس را در کانون کارشناسان رسمی دادگستری 29 آذر اعلام کرد و اظهار داشت: سه نوع کارشناسی به کانون کارشناسان رسمی دادگستری ارجاع می شود و اجاعات در این کانون توسط مردم، ادارات و دادگستری به کارشناسان انجام می شود و این افراد طبق ضوابط و قاون حق الزحمه دریافت می کنند.
وی تصریح کرد: بر اساس قانون دستورالعمل های شورای عالی برای کانون لازم الاجرا است.
بازرس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمان نیز به انجام کارشناسی رایگان برای افرا نیازمند توسط کارشناسان این کانون اشاره کرد و گفت: طبق قانون این کانون هر کارشناس سه فقره کارشناسی را به صورت رایگان انجام می دهد.
محمود صادقی گوغری افزود: کارشناسان رسمی دادگستری در هفته قوه قضائیه و روز کارشناس نیز به صورت رایگان به پرونده ها رسیدگی می کنند.
وی بیان کرد: همچنین تعدادی از کارشناسان کانون کارشناسان رسمی دادگستری جزو خادمیاران آستان قدس رضوی هستند که مشاوره و کارشناسی افراد مستمند را به صورت رایگان انجام می دهند.
کانون کارشناسان رسمی دادگستری افزون بر 70 سال سابقه خدمت دارد.
سابقه استفاده از وجود کارشناسان رسمی دادگستری در دستگاه قضائی به سالها قبل از 1320 بر می گردد و در سال 58 قانون استقلال کانون کارشناسان رسمی دادگستری به تصویب شورای انقلاب رسید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

احتمال عفو مشروط مشایی و بقایی

هشت هزار میلیارد تومان پروژه معدنی در کرمان آماده بهره‌برداری است

استاندار: کرمان در فقر اکتشافات معدنی است

استاندار : مجوز معادن شن و ماسه فعال کرمان سه ساله شود

فعالیت در حوزه اکتشاف معادن کرمان افزایش یابد

بازدید استاندار کرمان از روند رسیدگی به درخواست های مردمی از رئیس جمهور در سامانه سامد

عرض کم جاده‌ها عامل اصلی تصادفات در جنوب کرمان

آب آشامیدنی جیرفت 1100 بار آزمایش شد

قاتل جوان فاریابی دستگیر شد

9500 بیمار دیابتی در رفسنجان و انار تحت درمان قرار دارند

قاتل جوان فاریابی در شیراز دستگیر شد

آمار بازگشت مجدد زندانیان در شهربابک پایین‌تر از متوسط استانی است

ضرورت مکانیزه شدن کشاورزی جنوب کرمان

استاندار کرمان در مرکز سامد به درخواست شماری از مردم رسیدگی کرد

ارتباط مستقیم استاندار کرمان با مردم از طریق سامانه سامد

ستاد پاسخگویی به درخواست های مردمی از رییس جمهوری در کرمان فعال است

شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در منوجان تشکیل شد

ناکامی مخالفان دولت در رفسنجان

رهاورد سفر کاروان تدبیر و امید به کرمان

فعالیت 420 نفر برای پاسخگویی به درخواست های مردمی از رئیس جمهور

10 زندانی جرائم غیرعمد از محل نیات وقف در کرمان آزاد شدند

زعفران داروی خشکسالی در کرمان/ طلای سرخ جایگزین پسته می شود

سه هزار میلیارد تومان خسارت امسال به پسته کرمان وارد شد

بیش از هزار هکتار باغ پسته در رفسنجان به آبیاری تحت فشار مجهز می شود

اهداف سفر معاون اول رئیس جمهوری به استان کرمان تشریح شد

افتتاح 14هزار میلیارد تومان پروژه گام بزرگی در توسعه کرمان است

قدردانی دفتر رئیس‌جمهور از استقبال مردم استان‌های یزد و کرمان

پیام تقدیر استاندار کرمان از استقبال پرشور مردمی از دکتر روحانی

استاندار کرمان از استقبال پرشور مردم از رئیس جمهوری تقدیر کرد

قدردانی دفتر رئیس جمهوری از استقبال مردم یزد و کرمان از کاروان تدبیر و امید

توصیه امام جمعه جیرفت به کاندیدای احتمالی اصولگرا و هوادارانشان

مهمترین مشکل استان کرمان کم آبی است

12 میلیارد دلار برای بخش آب و خاک کشور هزینه شد

بخش عمده ای از نقدینگی شرکت های بزرگ از کرمان خارج می‌شود

زلزله 4.1 ریشتری چاه‌داد خدا در استان کرمان را لرزاند

1135 پروژه کشاورزی در کرمان افتتاح شد

سهم مردم کرمان از معادن بزرگ فقط آلودگی است

لزوم حذف خام فروشی و میدان دادن به جوانان

افتتاح همزمان پروژه‌های اقتصادی و زیربنایی کرمان با دستور رئیس جمهور

مشکل کمبود آب در کرمان جدی است

152 پروژه ورزشی در سطح استان کرمان در دست اجرا است

وزیر صنعت: 2.5 میلیارد یورو طرح در حوزه مس در دست اقدام است

تلاش شبانه‌روزی ما بر این بود که برجام نشکند

جزئیاتی از مذاکره در نیویورک/ ترامپ غیرقابل اطمینان است

1057 پروژه در کرمان افتتاح شد

چندین پروژه در کرمان مورد بهره برداری قرار گرفت

14000 میلیارد تومان پروژه در کرمان افتتاح شد

زمین لرزه 4.6 ریشتری جنوب کرمان را لرزاند

کارخانه اسید سولفوریک مس سرچشمه افتتاح شد

جزئیاتی از مذاکره در نیویورک/ ترامپ غیر قابل اطمینان است