کرمان رصد

آخرين مطالب

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان سياسي

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - نقش فرهنگ عاشورا در بیداری ملت های آزاده و ارتباط پیاده روی اربعین و همبستگی مسلمانان در دفاع از آرمان های مذهبی از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه شهرهای ستان کرمان است.

جیرفت :
به گزارش ایرنا، امام جمعه موقت جیرفت در خطبه های این هفته نماز جمعه به مناسبت های ماه محرم و صفر اشاره کرد و گفت: حادثه بزرگ عاشورا تاثیر عمیقی در بیداری امت ها طی سال های گذشته تاکنون داشته لذا مستکبران درصدد محدود کردن فرهنگ عاشورا و جلوگیری از اشاعه این فرهنگ هستند.
حجت الاسلام غلامحسین عبدالحسین زاده به اغتشاشات اخیر کشور عراق نیز اشاره کرد و افزود: مستکبران در حوادث اخیر به منظور کم رنگ کردن فرهنگ عاشورا هستند اما با وجود این فتنه ها حادثه عاشورا بیشتر ترویج پیدا می کند.
وی انقلاب اسلامی ایران را ثمره فرهنگ عاشورایی برشمرد و اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی با تاسی از واقعه عاشورا برای برپایی حکومت عدل الهی ایجاد شد لذا همه این ها از فرهنگ عاشورا نشات گرفته است.
امام جمعه جیرفت گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به ملت ایران فرمودند "در ایام محرم و صفر روحیه عاشورایی و مجاهدت در راه حق را تقویت کنند و از امام حسین مدد(ع) بگیریم."
وی افزود: واقعه عاشورا را باید آسیب شناسی کنیم لذا عاشورا به ما یاد داد که دور شدن از یاد خدا، و دنیاطلبی و هوس رانی موجب انحراف از مسیر اصلی می شود.
حجت الاسلام عبدالحسین زاده ادامه داد: خطر انحراف در تمام انقلاب ها مساله جدی بوده و ریشه این مساله دنیاطلبی است.
وی اظهار داشت: عناصر بی درد و مرفه جامعه بیت المال مسلمین را غارت و به انقلاب و جامعه لطمه وارد می کنند.
امام جمعه موقت جیرفت ادامه داد: امروز این افراد خط و نشان سیاسی در انتخابات می کشند لذا باید جلوی حرکت موریانه ای آنها را گرفت.
وی به سخنان هفته گذشته امام جمعه جیرفت در مورد یک موسسه اشاره کرد و گفت: این سخنان مطالبه انقلابی مردم استان بوده و هیچ کس خدمت رسانی به مردم و حمایت از سرمایه گذاری را رد نمی کند.
وی ادامه داد: چرا تمام سرمایه گذاری های کلان باید توسط این شرکت انجام شود، آیا این افراد و شرکت ها حاضرند بدون دریافت تسهیلات و زمین سرمایه گذاری کنند.
حجت الاسلام عبدالحسین زاده ادامه داد: اعتماد به سرمایه گذارانی که فقط به نفع خود بوده و تفاله های سرمایه گذاری آنها به مردم می رسد جایز نیست.
سیرجان :
امام جمعه سیرجان نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: علی رغم توطئه ها و حرکت های دشمن اما انبوه جمعیت مشتاق شرکت در پیاده روی اربعین بیانگر این مطلب است که معرفت حسینی جهانی است و در مسیر این سیره و معرفت حسین ابن علی (ع) دفاع از حق و ظلم ستیزی تا ظهور حضرت مهدی عج ادامه دارد.
حجت الاسلام سید محمود حسینی افزود: هرچه آمریکا و صهیونیست ها و هم پیمانانش در منطقه برای مقابله با شناخت و معرفت حسینی هزینه کردند و توطئه داشتند نتوانستند به نفع خودشان قدمی بردارند و نتیجه معکوس هم گرفتند تا جائی که ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از هشت تریلیون دلار خسارت به آمریکا بابت حضور و نقشه هایش در منطقه خاورمیانه ابراز ناراحتی و نگرانی می کند و این هزینه ها را ضرر جبران ناپذیر برای کشور آمریکا می داند.
وی افزود : اگر تاریخ را در همین دهه اخیر مرور کنیم می بینیم که حرکت ها و سیاست های احمقانه آمریکا در یمن ، سوریه ، عراق و دیگر کشورها نه تنها نتیجه ای برای آمریکا و یارانش نداشت و فقط ظلم و ستم به مردم مظلوم منطقه را در پی داشت و امروز هم موجب شکست آمریکا ، صهیونیست ها و ائتلاف عربی و آل سعود شد تا درس عبرتی باشد به همه کسانی که اعتماد به آمریکا داشتند.
خطیب جمعه سیرجان سپس به بازدید مقام معظم رهبری از شرکت های دانش بنیان و همچنین دیدار با نخبگان پرداخت و افزود : رهبری معظم در توصیه های خود استعداد ایرانی را موقعیت خدادادی عنوان کردند و بر توجه به افزایش نخبگان و افزایش آنان هم تاکید کرده و خواستار ایجاد زیرساخت ها و رفع موانع برای طرح های آنان شدند که ضرورت توجه عمیق تر و اجرای این مبانی توسط مسئولین است.
وی گفت : امید به آینده ، توکل به خدا ، توجه به فرهنگ ایرانی و اسلامی ، پیابندی به مبانی دینی از دیگر توصیه های رهبری نظام بودند که در صورت تحقق تذکرات ایشان حرکت رو به جلو در همه زمینه ها خواهیم داشت.
امام جمعه سیرجان به مناسبت های مختلف هفته از جمله 24 مهر روز به آتش کشیدن مسجد جامع کرمان توسط خود فروختگان رژیم طاغوت شدند و این حرکت را نشانه دشمنی سردمداران مستکبر در مقابله با قرآن کریم عنوان کرد و سپس به مناسبت های دیگر هفته همچون روز معلولین ، سالمندان و انجمن اولیاء و مربیان پرداخت و خواستار توجه بیشتر اولیاء به تربیت فرزندان شد و روز 22 مهر روز استاندارد یادآور شد .
کرمان :
خطیب جمعه کرمان گفت: صف آرایی‌های زائران امام حسین(ع) در روز اربعین برای استکبار و ظالمان قابل تحمل نیست.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد صباحی در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر کرمان افزود: زیارت امام حسین(ع) با وجود تمامی دشمنی‌ها و دشواری‌ها از یکهزار و 400 سال پیش تاکنون قطع نشده و سیل زائران ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به کاروان شهداء، زیارت و اسارت در روز عاشورا اظهار داشت: پایان کاروان زیارت ظهور حضرت مهدی موعود است و زائران امام حسین(ع) در رکاب امام زمان با شعار یا لثارات الحسین قیام میکنند.
خطیب جمعه کرمان گفت: گرچه سال گذشته جمعیت میلیونی در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند ولی این پیاده‌روی از نخستین اربعین حضرت سیدشهدا(ع) آغاز شد.
حجت الاسلام صباحی با بیان اینکه روزگاری همه دعا کردند که راه کربلا باز شود و این کار با ریخته شدن خون شهدا و تلاش بسیار انجام شد افزود: حادثه کربلا از سه کاروان تشکیل شده ‌که نخستین آن کاروان شهدا بود.
خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه اشک برای امام حسین(ع) دارای ثواب اما زیارت کربلا ثوابی افزون دارد گفت: زیارت اباعبدالله به منزله زیارت خداوند در عرش و اعلا درجات کمال است.
وی بیان کرد: افراد در روز قیامت آرزو می کنند جزو زائران امام حسین(ع) بودند زیرا برخی فرشته‌ها وظیفه استقبال از آنان را دارند.
حجت الاسلام صباحی با قرائت نامه ای از امام خمینی (ره) در وصف کشتار و ضرب و شتم مردم کرمان و آتش سوزی مسجد جامع این شهر افزود: روز چهارشنبه 24 مهرماه سال 57 سالگرد آتش سوزی مسجد جامع کرمان بود که حرکتی نوین در روند انقلاب به‌ وجود آورد.
وی تصریح کرد: افزون بر 20 هزار نفر از مردم مسلمان کرمان به منظور بزرگداشت اربعین در این روز جمع شدند و 300 نفر زاغه نشین در برخی خیابان ها برای شاه شعار می دادند که ظهر به مسجد رسیدند موتور و دوچرخه‌ها را آتش زدند لذا مردم برای مقابله از مسجد بیرون آمدند که پلیس تیراندازی کرد و افرادی زخمی و شهید شدند و مابقی به شبستان برگشتند.
وی گفت: پلیس گاز اشک آور به مسجد زد و کتاب ها را آتش زدند و میدان ارگ را تصرف کردند و مغازه ها با عکس امام و انقلاب را غارت می‌کردند اما چراغ انقلاب هرگز فروننشست.
خطیب جمعه کرمان ادامه داد: قتل و غارت جنون آمیز شاه در قم، تبریز، یزد و کرمان نشانه زوال طاغوت بود.
7450/7429/ 3029/7435/ 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

«پورابراهیمی» وارد کارزار انتخابات مجلس شد

شمار داوطلبان نمایندگی مجلس در کرمان به 137 نفر رسید

34 کارگر در یک دهه گذشته بر اثر حوادث کارگری جان باختند

استاندارد سازی 240 قلم ماشین آلات تدوین شد

حیات قرآنی انسان را از مرگ جاهلی می رهاند

قرآن، سنت و عقل سه آیه در کنار هم هستند

فوت 34 کارگر بر اثر حوادث کارگاهی در کشور

137 نفر در استان کرمان ثبت‌نام کرده‌اند+ اسامی افراد مشهور ثبت نامی

137نفر،آمار نهایی ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پایان روز پنجم

در جمع مدعیان باقی ماندیم

شمار داوطلبان نمایندگی مجلس در کرمان به 136 نفر رسید

گل گهر می تواند یک شروع خوب داشته باشد

54 جلد از تفسیر حضرت آیت الله جوادی آملی به چاپ رسید

آمار ثبت نام داوطلبان مجلس یازدهم در کرمان به 137 نفر رسید

136نفر،آمار نهایی ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پایان روز پنجم

آمار ثبت نام داوطلبان مجلس یازدهم در کرمان به 136 نفر رسید

امکان وقوع حادثه پلاسکو دیگر در کرمان وجود دارد

136 نفر در استان کرمان ثبت‌نام کرده‌اند+ اسامی افراد مشهور ثبت نامی

توقف سپاهان برابر نساجی/ گل گهر و نفت امتیازات را تقسیم کردند

بازدید استاندار کرمان از سایت پاسخگویی به استعلامات انتخابات در دادگستری کل استان

میرسلیم و داماد روحانی کاندید مجلس شدند

65 هزار اصله نهال در اراضی ملی مهروئیه فاریاب کاشته شد

تمام انرژی را بر بازسازی اتوبوس‌‌ها گذاشته‌ایم

رشد 243 درصدی کمک های دولت به شهرداری ها

70 درصد اتوبوس های شهری فرسوده هستند

دولت بر بازسازی اتوبوس‌های فرسوده شهری تاکید دارد

طرح بسیج نهال‌کاری 910 هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی کرمان آغاز شد

فرمانده سپاه: به وقتش موشک‌ ها را شلیک می‌ کنیم

طرح همراه با مردم در شرکت توزیع برق کرمان اجرا شد

گسترش فرهنگ قرآنی به رفع مشکلات فرآروی جامعه کمک می‌کند

بهسازی مجموعه باغ رضوان سرعت می گیرد

شهرداران کرمان حاشیه‌نشینی را در نطفه خفه کنند

خلأهای قانونی شوراها با تعامل فرابخشی رفع می‌شود

آمریکا به دنبال جلوگیری از قطع اینترنت در ایران

رهبری درباره بازداشتی‌ ها: رأفت اسلامی مبنا باشد

30 هزار نهال در کرمان کاشته شد

راه اندازی بازارچه دائمی عرضه تولیدات زنان سرپرست خانوار در کرمان

مرگ عصاره زندگی است/انسان محصول زندگی را یکجا می‌چشد

افزون بر 450 شعبه برای برگزاری انتخابات در کرمان آماده می‌شود

معاون وزیر تعاون: با تغییر نگاه به مقوله ایمنی از حوادث کار جلوگیری شود

پایان روزگار سرد زغال سنگ کرمان تدبیر دولت را می طلبد

استاندار کرمان خواستار رفع مشکلات کارگری شرکت‌های خودروسازی بم شد

درخواست استاندار کرمان برای حل مشکلات کارگری شرکت های خودروسازی بم

ترامپ از اعتراضات ایران حمایت می‌ کند، نمی‌ کند؟!

آژانس تلویحا از رفتار ایران ابراز نارضایتی کرد

رئیس مستعفی جمعیت هلال احمر دستگیر شد

دلایل توکلی برای مخالفت با افزایش قیمت بنزین چه بود؟

آزادی 7 دانشجوی بازداشتی دانشگاه اصفهان

شایعه‌ استعفای ظریف تکذیب شد

شمار داوطلبان انتخابات مجلس در استان کرمان به 58 نفر رسید