کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس سازمان غذا و دارو:

تولید و مصرف دارو در کشور 50درصد افزایش یافت سياسي

تولید و مصرف دارو در کشور 50درصد افزایش یافت
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو گفت : آمار و اطلاعات در بورس نشان می‌دهد تولید و مصرف دارو در کشور نسبت به سال قبل 50 درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا شانه ساز روز پنجشنبه در حاشیه نشست با روسا و معاونان غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی منطقه 8 کشور در کرمان افزود: این بیانگر این است که در تولید، میزان تولید بالا رفته و نیاز بازار و بیماران هم تامین شده است.
تولید 300 قلم ماده اولیه دارویی در کشور ظرف یک تا دو سال آینده
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده ظرف یکی دو سال آینده 300 قلم ماده اولیه دارو یی در داخل کشور تولید می‌شود و در بسیاری از این اقلام ایران صادر کننده خواهد شد.
رئیس سازمان غذا و دارو افزود: بر اساس تفاهم نامه انجام شده قرار است 300 قلم ماده اولیه دارویی که مورد نیاز صنایع دارویی کشور است و اکنون وارد می شود در کشور تولید شود.
وی اضافه کرد: هماهنگی خوبی میان معاونت فناوری ریاست جمهوری، وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو، ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و معاونت فناوری وزارت بهداشت انجام شده و فقط در یکی از این پروژه ها ماده اولیه 300 قلم دارویی بنا است در کشور تولید شود.
شانه ساز ادامه داد: اگر این تفاهم نامه ها اجرایی شود ما می توانیم 90 درصد از مواد اولیه اقلام دارویی کشور را تولید کنیم و از این نظر ارزبری نیز کمتر خواهد شد و تراز صادرات ما مثبت می شود.
رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: حوزه دارو موفق شده اقتصاد مقاومتی را تا اندازه قابل توجهی جامع عمل بپوشاند و در حال حاضر 97 درصد از داروهای ساخته شده در داخل تولید می شود.
وی اضافه کرد: متاسفانه گاهی مشاهده می شود برخی از بیماران و پزشکان توجهی به شرایط خاص مملکت نمی کنند و همچنان اصرار دارند که داروهای خارجی که مشابه آن تولید داخلی در کشور وجود دارد همان برند را با چندین برابر قیمت و دو سه برابر ارز بری از خارج وارد کنیم و این رویه منطقی نیست.
5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield