کرمان رصد

آخرين مطالب

با حضور رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس؛

835 طرح روستایی در استان کرمان افتتاح شد سياسي

835 طرح روستایی در استان کرمان افتتاح شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - در سومین روز گرامیداشت هفته دولت و با حضور رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفراس 835 طرح روستایی در حوزه نیرو، نفت، بهداشت و درمان، ارتباطات و راه و مسکن با اعتبار 284 میلیارد تومان اعتبار در استان کرمان افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.

در کنفرانس ویدئویی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و استاندار کرمان، 835 پروژه مختلف روستایی استان کرمان در حوزه های برق، آب، گاز، بهداشت و درمان، ارتباطات و راه و مسکن بصورت نمادین از روستای ده زیار شهر کرمان و همزمان با استان های سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، فارس و لرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.
رئیس جمهوری در این برنامه ویدئو یی استان کرمان را بهشت معادن کشور نامید و گفت : کرمان جایگاه عظیمی از حیث صنعتی و معدنی و استخراج معادن دارد و در دولت اقدامات زیادی در این حوزه در سطح استان کرمان انجام شده است.
حجت الاسلام روحانی با اشاره به جذب سرمایه گذاری های خارجی انجام گرفته در دولت یازدهم و دوازدهم در استان کرمان افزود: طرح مهم دولت در استان کرمان و همچنین استان یزد، رساندن آب دریای عمان بوسیله بخش خصوصی و با حمایت دولت است که در آینده تأثیر بسیار زیادی بر زندگی مردم خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، استاندار کرمان که جزو پنج استانداری بود که امروز در ده زیار کرمان از طریق ویدئو کنفراس با حضور رئیس جمهوری اقدام به افتتاح طرح های روستایی کرد، گفت این طرحها در زمینه آب، برق، مخابرات، بهداشت و درمان و راه روستایی بوده است.
محمدجواد فدایی افزود: علاوه بر طرحهای افتتاحی، تعداد 480 پروژه عمرانی با اعتبار 530 میلیارد تومان در بخش دولتی و 179 پروژه در بخش خصوصی با اعتباری معادل 15 میلیارد تومان در این استان آماده افتتاح داریم.
وی از طرح برق رسانی به 24 روستای فاقد برق این استان با 197 خانوار نیز به عنوان یکی از این طرحهای آماده افتتاح نام برد و اظهار داشت : دولت در راستای تقویت تولید توجه به زیرساخت ها را در اولویت قرار داده است.
فدایی از تامین روشنایی ورودی 59 روستا در 10 شهرستان استان با اعتبار 13 میلیارد و 800 میلیون تومان خبر داد و گفت: در بخش تامین مورد نیاز روستاها نیز گازرسانی به 66 روستا با جمعیت 6 میلیون 543 خانوار در 4 شهرستان رفسنجان، بافت، رودبار جنوب و کهنوج با اعتباری معادل 55 میلیارد و 200 میلیون تومان که به ازای هر خانوار 2/8 میلیون تومان هزینه شده است.
استاندار کرمان همچنین گفت: از سال 92 تاکنون 725 روستای استان کرمان گاز دار شده اند که 346 روستا از این تعداد در سال 97 گازرسانی شده است که در نهایت 43 درصد از جمعیت روستاهای استان کرمان از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
فدایی با اشاره به آبرسانی 57 روستا با جمعیت کل 3 هزارو 805 خانوار در 5 شهرستان رودبار جنوب و جیرفت، سیرجان، فهرج و قلعه گنج با اعتبار 18.4 میلیارد تومان افزود: به ازای هر خانوار برای آبرسانی به این روستاها 4.8 میلیون تومان هزینه شده است که به این ترتیب 76 درصد از جمعیت روستایی استان کرمان از نعمت آب آشامیدنی بهره مند می شوند.
وی در ادامه بیان داشت: آسفالت 83 کیلومتر راه روستایی در جنوب و شمال استان در 43 روستا در 13 شهرستان با اعتبار 31.4 میلیارد تومان نیز از دیگر کارهای انجام شده در این استان می باشد.
فدایی با اشاره به بهسازی 138 کیلومتر راه روستایی در شمال و جنوب استان با اعتبار 78.7 میلیارد تومان گفت: برای 444 روستا دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و پوشش شبکه تلفن همراه با اعتباری معادل 18 میلیارد تومان یعنی برای هر روستا حدود 40 میلیون تومان هزینه شده است.
وی افزود: 80 درصد روستاها به شبکه ملی اطلاعات دسترسی دارند که این ارتباطات در سال 92، 66 درصد بوده است و 32 درصد تاکنون به این ارتباطات افزوده شده و به 98 درصد رسیده است.
فدایی خاطرنشان کرد: در بخش بهداشت روستایی 11 پایگاه سلامت، یک واحد تسهیلات واحد زایمان، 11 محل اقامت پزشک، 86 خانه بهداشت روستایی و 13 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در شهرستان های جیرفت، بم و رفسنجان با اعتباری معادل 68.7 میلیارد تومان آماده افتتاح است.
9889 / 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield