کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس دانشگاه پیام نور رفسنجان خبر داد:

راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد رشته های حقوق و مدیریت در رفسنجان سياسي

راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد رشته های حقوق و مدیریت در رفسنجان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رفسنجان - رئیس دانشگاه پیام نور رفسنجان گفت: شرایط برای رشته های حقوق و مدیریت برای ایجاد مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور رفسنجان فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، احسان محرابی ظهر پنجشنبه در نشست با مشاور رئیس دانشگاه پیام نور کشور و فرماندار رفسنجان در محل سالن اجتماعات این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه پیام نور رفسنجان در حال حاضر با هزار و 400 دانشجو، 19 عضو هیئت علمی و 35 کارمند در حال فعالیت است.
وی افزود: در حال حاضر این مرکز با 26 رشته کارشناسی و سه رشته کارشناسی ارشد فعالیت می کند که در سطح استان کرمان رتبه دوم یا سوم دانشگاههای پیام نور استان را به خود اختصاص داده است.
رئیس دانشگاه پیام نور رفسنجان با بیان اینکه سه رشته کارشناسی ارشد در گرایش های حقوق، مدیریت و روانشناسی در دستور کار مدیریت دانشگاه قرار دارد، توضیح داد: برای این امر باید حداقل هایی مانند داشتن اعضای هیئت علمی را باید داشته باشیم که با همکاری ریاست دانشگاه پیام نور استان سعی کردیم اساتید عضو هیات علمی که تمایل برای حضور در رفسنجان داشتند را متقاعد کنیم و توانستیم چند نفر را جذب کنیم.
به گفته وی اکنون شرایط برای رشته های حقوق و مدیریت برای ایجاد مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور رفسنجان فراهم گردیده است که امسال نوید را می دهیم که با همکاری وزارت علوم بتوانیم به این مهم دست یابیم.
رئیس دانشگاه پیام نور رفسنجان ادامه داد: در سال جاری با تلاش هایی که انجام شد در حوزه جذب دانشجو از هر امکانی استفاده کردیم از جمله فضای مجازی، جراید، مشاورین آموزش و پرورش و... استفاده کردیم و نسبت به سال گذشته تعداد پذیرفته شدگان این دانشگاه دو برابر شده و این آمار نسبتاً قابل قبولی است که حدود 70 درصد پذیرفته شدگان نیز ثبت نام شده اند.
محرابی به ویژگی های خاص ستاد استقبال در دانشگاه پیام نور رفسنجان اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه کلینیک سلامت را در اردیبهشت ماه امسال با حضور مسئولان راه اندازی کردیم دانشجویان جدیدالورود به صورت رایگان چکاب بهداشتی می شوند ضمن اینکه پایش فرهنگی و استعدادیابی این دانشجویان را نیز انجام می دهیم و کسانی که برای ثبت نام حضور پیدا می کنند در هر زمینه که استعدادی داشته باشند در فرمهای مخصوص ثبت می شود.
وی با قدردانی از همکاری خیران با این دانشگاه از جمله آقای مرتضوی و ابراهیمی، افزود: در بحث پرداخت شهریه دانشجویان بی بضاعت آقای مرتضوی طبق روال هر سال، در سال جاری نیز تاکنون هزینه شهریه حدود 70 نفر به میزان 400 میلیون ریال را پرداخت کرده اند.
رئیس دانشگاه پیام نور رفسنجان به حوزه عمرانی پرداخت و گفت: در این زمینه با وجود خیرانی که داشتیم کارهای خیلی خوبی از گذشته انجام شده که همچنان پیوسته ادامه دارد. کار ساخت سر در دانشگاه از سال 95 آغاز شد و توانستیم با کمک خیر آقای مرتضوی کار را به پایان برسانیم. نمای مسجد دانشگاه نیز به زودی شاهد تکمیل آن خواهیم بود.
محرابی تصریح کرد: آزمایشگاههای دانشگاه به روز است اما با این وجود برخی آزمایشگاهها مانند رشته زمین شناسی و شیمی نیاز است برخی تجهیزات برای آن خریداری شود و حتی در جلسه ای که با نماینده مردم رفسنجان در مجلس داشتیم که قول مساعد مبنی بر آزمایشگاه مرکزی آب و خاک و گیاه را با همکاری محتمع مس داد. همچنین استخر و زمین چمن مورد نیاز دانشگاه است که امیدواریم با همکاری مسئولان اقدام شود.
رئیس دانشگاه پیام نور رفسنجان به انعقاد تفاهمنامه با شهرداری رفسنجان در زمینه برگزاری دوره های آموزش آزاد در دانشگاه پیام نرور فسنجان اشاره و اظهار کرد: در این زمینه با برگزاری دوره های ضمن خدمت برای کارکنان شهرداری رفسنجان انجام شده و ادامه خواهد داشت و دانشگاه آمادگی دارد برای ارگانها و ادارات دیگر نیز دوره های ضمن خدمت را برگزار کند.
محرابی در پایان به حرکت به سمت برگزاری آزمونهای الکترونیکی در دانشگاه پیام نور رفسنجان اشاره و تصریح کرد: با این وجود در زمینه تجهیزات کامپیوتری با محدودیت های فراوانی روبرو هستیم و این وضعیت مناسب دانشگاه نیست و از دانشگاه پیام نور تقاضا داریم بودجه ای در این زمینه به مرکز رفسنجان اختصاص دهند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield