کرمان رصد

آخرين مطالب

پنج طرح عمرانی ورزشی در ارزوییه به بهره برداری رسید سياسي

پنج طرح عمرانی ورزشی در ارزوییه به بهره برداری رسید
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - پنج طرح راهسازی، کشاورزی، ورزشی و عمرانی امروز(پنجشنبه) با حضور استاندار کرمان و برخی مسئولان محلی در شهرستان ارزوییه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، برای اجرای این طرح ها که شامل زمین جمن، گلخانه مدرن هیدروپونیک، روکش آسفالت و آبیاری تحت فشار می باشد بیش از 25 میلیادردتومان هزینه شده است.
زمین چمن مصنوعی با اعتبار یک میلیارد و 300 میلیون تومان افتتاح شد و برای برج نور این زمین چمن 550 میلیون تومان و سکوی تماشاچی نیز با 800 میلیون تومان اعتبار در صورت تامین اعتبار بزودی احداث می شود. و همچنین برای احداث رختکن این زمین چمن مصنوعی یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
استاندار کرمان گلخانه مدرن هیدروپونیک سبزی و صیفی ابراهیم آباد ارزوییه را با اعتبار 19 میلیارد تومان و ظرفیت تولید سالانه 800 تن در 20 هکتار شامل 20 واحد یک هکتاری و سطح تحت بهره برداری پنج هکتار افتتاح کرد.
این گلخانه برای 300 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی کرده و به سیستم هایی چون هوشمندسازی و کنترل اقلیم، تغذیه هیدروپونیک، خنک کننده فن، شیدینگ، سیرکولاتور هوا، استخر ذخیره ژوممبران
استخر ذخیره سرپوشیده، گرمایشی و گرده افشانی زنبور مخمل بامبل بی گاتر کاشت مجهز است.
فدایی همچنین روکش آسفالت جاده دسترسی ارزوییه به محمود آباد به طول هشت کیلومتر و روکش آسفالت روستای دولت آباد به صوغان را به طول 10 کیلومتر و در مجموع با اعتبار سه میلیارد و 6 میلیون تومان اعتبار افتتاح کرد.
استاندار کرمان در سفر نیز 300 هکتار آبیاری تحت فشار نیز با اعتبار چهار و نیم میلیارد تومان در شهرستان ارزوییه را نیز افتتاح شد.
وی همچنین از سطح زیر کشت هزار هکتار مزرعه ذرت که 650 هکتار آن به روش ابیاری تحت فشار با تیپ مجهز شده است بازدید کرد.
به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان آبیاری با تیپ موجب ارتقای عملکرد محصول می شود.
عباس سعیدی افزود: عملکرد محصول ذرت در واحد سطح هفت و نیم تا هشت تن ذرت خشک است در حالی که این مقدار با شیوه تیپ تا 17 تن و 800 کیلو ثبت شده است.
طرح آبیاری تحت فشار با نوار تیپ شرکت تعاونی کشاورزی نیمه شعبان ارزوییه نیز با 66 هکتار سطح اجرا و با اعتبار 455 میلیون تومان نیز توسط استاندار کرمان افتتاح شد.
/ 5054/3029


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield