کرمان رصد

آخرين مطالب

10 مرکز نوآوری در دانشگاه پیام نور فعالیت دارد سياسي

10 مرکز نوآوری در دانشگاه پیام نور فعالیت دارد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس دانشگاه پیام نور کشور با تاکید بر اینکه به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم حرکت می‌کنیم گفت : بر این اساس هم اکنون 10 مرکز نوآوری فعال در مراکز دانشگاهی پیام نور راه اندازی و فعال کرده ایم .

به گزارش ایرنا، محمد رضا زمانی روز پنجشنبه در نشست خبری در دانشگاه پیام نور استان کرمان با اشاره به لزوم تاسیس مراکز نوآوری در سایر مراکز دانشگاهی افزود: نخستین مرکز نوآوری دانشگاه پیام نور کرمان با همکاری پارک علمی و فناوری امروز افتتاح شد.
وی تصریح کرد: همچنین ایجاد مراکز خلاقیت بعهده دانشگاه پیام نور است و هر فرد که ایده خلاقانه ای داشته باشد باید به اکوسیسیتم این دانشگاه وصل شود.
رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به بحث مهارت آموزی دانشجویان اظهار داشت: با کمک کانون عالی کارفرمایان، در مراکز 31 دانشگاهی پیام نور 31 استان کشور دفتر این کانون فعال است که با صنوف مختلف ارتباط دارد و هر دانشجو برای فراگیری مهارت می تواند به این دفاتر مراجعه کند.
دانشگاه پیام نور تسهیلات اشتغال پرداخت می کند
وی بیان کرد: برای اشتغال پایدار دانشجویان دانشگاهها اعم از پیام نور و سایر مراکز با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری توافقنامه ای منعقد کردیم تا دوره های کوتاه مدت تخصصی با توجه به مشاغل مورد نیاز در هر منطقه اجرا شود.
زمانی افزود: همچنین به این دانشجویان مبلغ 100 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 6 درصد جهت راه اندازی شغل مرتبط با تخصص و نیاز خود پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور است تصریح کرد: چهار هزار عضو هیات علمی تمام وقت و 20 هزار استاد مدعو کار پشتیبانی آموزشی 400 هزار دانشجوی این دانشگاه را در 500 مرکز بعهده دارند.
رئیس دانشگاه پیام نور افزود: در حال حاضر هفت هزار دانشجوی بین الملل در 40 مرکز دانشگاهی خارج از کشور این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
محتوی درسی دانشگاه پیام نور به سمت دیجیتال شدن می رود
وی اظهار داشت: محتوای دروس دانشگاه پیام نور بیشتر کاغذی بود که محتوای دیجیتال در دستور کار قرار گرفته ودر حال حاضر 350 محتوی الکترونیکی موبایل بوک تولید شده است.
زمانی با اشاره به برگزاری آزمون های یکپارچه در این دانشگاه افزود: در ترم قبل 550 هزار آزمون نفر به صورت الکترونیکی داشتیم که سهم این آزمون ها از هفت درصد به 23 درصد افزایش پیدا کرده است و باعث صرفه جویی در کاغذ و زمان می شود.
رئیس دانشگاه پیام نور گفت: سامانه ای برای تهیه محتوی درسی دانشجویان به صورت آنلاین راه اندازی کردیم که دانشجو می تواند با 20 درصد تخفیف کتب خود را درب منزل تحویل بگیرد.
وی ادامه داد: همچنین از سامانه امانت کتب و محتوی با بیش از 2 هزار محتوی رونمایی کردیم که دسترسی دانشجویان به صورت دیجیتال به محتواهای آموزشی تسهیل شود.
وام دانشجویی دانشگاه پیام نور متنوع می شود
زمانی با بیان اینکه در سالهای گذشته درصد کمی از دانشجویان دانشگاه پیام نور از وام دانشجویی استفاده می کردند تصریح کرد: در سال جاری تسهیلاتی فراهم شده تا هر دانشجو از شرایط متنوع دریافت و بازپرداخت وام استفاده کند.
وی افزود: همچنین با بنیاد علوی قرار دادی منعقد شده تا به دانشجویان این دانشگاه در نقاط محروم وام با کارمزد صفر درصد و یا بلاعوض پرداخت شود و دانشجویان حافظ قرآن این دانشگاه نیز تاسقف 20 میلیون تومان تسهیلات با سود 1.4 درصد دریافت می کنند.
رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به دیپلماسی دانشگاهی بیان کرد: مراکز هاب بین المللی آموزش های مجازی ایرانیان و دبیرخانه دانشگاه های مجازی دانشگاه جهان اسلام نیز در این دانشگاه مستقر است.
وی با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی در رابطه با پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی تصریح کرد: تاکنون حدود 140 هزار داوطلب با توجه به سوابق تحصیلی برای سال تحصیلی 98-99 در این دانشگاه ثبت نام کرده اند.
زمانی بیان کرد: ظرفیت پذیرش دانشجویان دانشگاه پیام نور با واقعیت ها سنجیده می شود و به کاهش دانشجو در این دانشگاه به عنوان چالش نگاه نمی کنیم بلکه یک فرصت است.
وی با اشاره به اجرای طرح آمایش آموزش عالی افزود: شورای مرکزی ساماندهی در دانشگاه تشکیل شده است و ساختار، رشته ها، گروه ها با توجه به پتانسیل منطقه ای ساماندهی می شوند و بحث تعطیلی و ادغام مراکز مطرح نیست، بلکه در برخی مناطق تقویت را هم در دستور کار داریم.
7437 / 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield