کرمان رصد

آخرين مطالب

پنج طرح مختلف در ارزوییه به بهره برداری رسید سياسي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - پنج طرح مختلف راهسازی، کشاورزی، ورزشی و عمرانی امروز پنجشنبه با حضور استاندار کرمان در شهرستان ارزوییه به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، استاندار کرمان در ادامه سفر به شهرستان ارزوییه زمین چمن مصنوعی این شهرستان را با یک میلیارد و 300 میلیون تومان افتتاح کرد.
برج نور این زمین چمن با 550 میلیون تومان اعتبار و سکوی تماشاچی نیز با 800 میلیون تومان اعتبار در صورت تامین اعتبار بزودی احداث می شود.
برای احداث رختکن این زمین چمن مصنوعی یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
همچنین استاندار کرمان گلخانه مدرن هیدروپونیک سبزی و صیفی ابراهیم آباد ارزوییه را با اعتبار 19 میلیارد تومان و ظرفیت تولید سالانه 800 تن در 20 هکتار شامل 20 واحد یک هکتاری و سطح تحت بهره برداری پنج هکتار افتتاح کرد.
این گلخانه برای 300 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی کرده است. این گلخانه به سیستم هایی چون هوشمندسازی و کنترل اقلیم، تغذیه هیدروپونیک، خنک کننده فن، شیدینگ، سیرکولاتور هوا، استخر ذخیره ژوممبران
استخر ذخیره سرپوشیده، گرمایشی و گرده افشانی زنبور مخمل بامبل بی گاتر کاشت مجهز است.
استاندار کرمان همچنین روکش آسفالت جاده دسترسی شهرستان ارزوییه به محمود آباد به طول هشت کیلومتر و روکش آسفالت روستای دولت آباد به صوغان را به طول 10 کیلومتر و در مجموع با اعتبار سه میلیارد و 6 میلیون تومان اعتبار افتتاح کرد.
300 هکتار آبیاری تحت فشار نیز با اعتبار چهار و نیم میلیارد تومان در شهرستان ارزوییه افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، استاندار کرمان همچنین از سطح زیر کشت هزار هکتار مزرعه ذرت که 650 هکتار آن به روش آبیاری تحت فشار با تیپ مجهز شده است بازدید کرد.
به گفته رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان آبیاری با تیپ موجب ارتقا عملکرد محصول می شود.
عباس سعیدی افزود: عملکرد محصول ذرت در واحد سطح هفت و نیم تا هشت تن ذرت خشک است در حالی که این مقدار با شیوه تیپ تا 17 تن و 800 کیلو ثبت شده است.
طرح آبیاری تحت فشار با نوار تیپ شرکت تعاونی کشاورزی نیمه شعبان ارزوییه نیز با 66 هکتار سطح اجرا و با اعتبار 4550 میلیون ریال توسط استاندار کرمان افتتاح شد.
همچنین استاندار کرمان امروز با سفر مجدد به بافت خط گاز رسانی به منطقه خبر و دشتاب را افتتاح می کند.
فدایی همچنین بازدید از دانشگاه بافت را نیز امروز در بخش پایانی سفر به شهرستان های جنوب غربی استان کرمان در دستور کار خود دارد.
استاندار کرمان در سفرهای ادواری به شهرستان های این استان علاوه بر افتتاح طرح ها و بازدید از مناطق مختلف مشکلات و موانع پیش روی توسعه این استان را بررسی و رفع می کند.
براساس این گزارش استاندار کرمان در ابتدای ورود به شهرستان ارزوییه به مقام شامخ شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield