کرمان رصد

آخرين مطالب

رییس دانشگاه پیام نور کشور خبر داد:

رونمایی از سامانه ملی "امانت دیجیتال" علمي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رییس دانشگاه پیام نور کشور در ادامه با اشاره به اینکه سعی شده در اختیار قرار دادن محتوا برای دانشجویان تسهیل شود، بیان کرد: روز گذشته از سامانه ملی(امانت دیجیتال) رونمایی شد که کل کتاب ها و محتوای تولید شده دانشگاه با بیش از 2500 محتوا به صورت آنلاین در اختیار دانشجویان به عنوان امانت قرار می گیرد و می توانیم این محتوا را در اختیار دانشجویان دانشگاه های دیگر قرار بدهیم.

به گزارش ایسنا، "محمدرضا زمانی" امروز 18 مهرماه در نشست خبری در کرمان اظهار کرد: پیام نور بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور با 4 هزار عضو هیئت علمی تمام وقت و حدود 20 هزار استاد مدعو در هر ترم است.
وی افزود: بیش از 400 هزار دانشجو در سراسر کشور در نزیک به 500 مرکز و واحد دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، ارشد و دکترا هستند و قریب به 10 هزار کارمند پشتیبان این مجموعه علمی در سراسر کشور است.
زمانی تصریح کرد: در بیش از 40 کشور نمایندگی و مرکز داریم و حدود 7 هزار دانشجوی بین المللی در این واحدها و نمایندگی ها در کشورهای مختلف تحصیل می کنند.
وی بیان کرد: ویژگی دانشگاه پیام نور، آموزش است که محتوامحور است که بیشتر محتوای کاغذی بوده و از سال گذشته تولید محتوای الکترونیکی در دستور کار قرار گرفته و اکنون حدود 350 عنوان محتوا و کتاب الکترونیکی "موبایل‌بوک" داریم.
رییس دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به اینکه در مقطع کارشناسی بحث نیمه حضوری و الکترونیکی و در ارشد و دکترا سیستم آموزشی تمام وقت است، گفت: باید دانشجو تمام محتوای تدوین شده برای یک موضوع را در تمام کشور فرا بگیرد و در آزمون نیز متمرکز عمل می کنیم.
وی افزود: در پایان هر ترم حدود 3 میلیون نفر آزمون برگزار می کنیم که نزدیک به 2 و نیم میلیون از این تعداد قابلیت الکترونیکی شدن دارد و در سال قبل قریب به 550 هزار آزمون نفر به صورت الکترونیکی برگزار شد که از 7 درصد به 23 درصد رسیده ایم.
زمانی اظهار کرد: با توجه به مسال اقتصادی و تحریم، در افزایش سیستم ها خیلی موفق نبوده ایم و صرفا با برنامه ریزی و جابه جایی امتحانات و هوشمندسازی برنامه امتحانی این افزایش صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: با الکترونیکی شدن آزمون ها صرفه جویی عظیمی در رابطه با مصرف کاغذ، زمان و همچنین افزایش دقت صورت می گیرد و با اتمام آزمون دانشجو نمره خود را دریافت می کند.
رییس دانشگاه پیام نور کشور در ادامه با اشاره به اینکه سعی شده در اختیار قرار دادن محتوا برای دانشجویان تسهیل شود، بیان کرد: روز گذشته از سامانه ملی(امانت دیجیتال) رونمایی شد که کل کتاب ها و محتوای تولید شده دانشگاه با بیش از 2500 محتوا به صورت آنلاین در اختیار دانشجویان به عنوان امانت قرار می گیرد و می توانیم این محتوا را در اختیار دانشجویان دانشگاه های دیگر قرار بدهیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: قبلا وام شهریه دانشجویی درصد کمی از دانشجویان پیام نور را فرا می گرفت که با توجه به مسائل اقتصادی کشور، تسهیلاتی فراهم شده که هر دانشجو بسته به شرایط خودش می تواند انتخاب و تسهیلات دریافت کند.
زمانی بیان کرد: دانشجو می تواند با معرفی دانشگاه و مراجعه به بانک تسهیلات با 1.4 درصد کارمزد دریافت کند و شرایط بازپرداخت کاملا متنوع است و می تواند دانشجو انتخاب کند درازمدت یا در طول سال پرداخت نماید.
وی افزود: همچنین با بنیاد علوی برای پرداخت شهریه دانشجویان در مناطق محروم و دانشجویی که این شرایط را داشته باشد قراردادی منعقد کرده ایم که یا تسهیلات با صفر درصد کارمزد و یا بلاعوض به آنها پرداخت می شود و خودمان در دانشگاه نیز بار شهریه را قسط بندی می کنیم.
رییس دانشگاه پیام نور کشور بیان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در حفظ قرآن کریم، با همکاری بانک ها به حافظان کل قرآن که دانشگاه معرفی کند، تا 20 میلیون تومان وام با همان شرایط 1.4 درصد کارمزد پرداخت می شود.
وی در ادامه اظهار کرد: یکی از برنامه های اصلی وزیر علوم مهارت آموزی دانشجویان است که در این راستا با کانون عالی کارفرمایان ایران قراردادی منعقد کرده ایم و دفتر کانون در دانشگاه های پیام نور مراکز همه استان ها فعال است و هر دانشجو بسته به تخصص و علاقه خاصی که دارد می تواند از طریق این دفاتر در اوقات فراغت در هر صنف و کارگاهی کارآموزی کند و مهارت بیاموزد که شاید زمینه اشتغال آینده را نیز فراهم کند.
زمانی بیان کرد: همچنین براساس تفاهمنامه با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برای اشتغال پایدار برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها، دوره های تخصصی کوتاه مدت برای داوطلبان شغل شناسایی شده در هر منطقه برگزار می کنیم و تا 100 میلیون تومان وام با 6 درصد کارمزد و بازپرداخت درازمدت پرداخت می شود تا در راستای تخصصی که فراگرفته و نیاز منطقه کار کند.
وی تصریح کرد: این طرح در هفت استان خراسان رضوی، فارس، مرکزی، سیستان و بلوچستان، همدان، لرستان و کرمان آغاز شده است.
رییس دانشگاه پیام نور کشور در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: امروز نسل دانشگاه های سوم، چهارم و کارآفرین در دنیا مطرح است و از یک سال قبل تلاش کردیم پیام نور را به سمت دانشگاه نسل سوم و چهارم ببریم و با هماهنگی کاملی که بین ما و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و حوزه پژوهش و فناوری وزارت علوم و امکانات کشور وجود دارد، مراکز نوآوری را شکل داده ایم و امروز نخستین مرکز رشد دانشگاه پیام نور کرمان افتتاح شد.
وی با اشاره به اینکه در 10 استان مرکز نوآوری تشکیل داده ایم، افزود: مسئولیت مراکز خلاقیت با دانشگاه پیام نور است و طبق برنامه ششم، هاب بین المللی آموزش های مجازی ایران نیز هستیم.
زمانی در ادامه گفت: باید امسال 85 درصد پذیرش دانشگاه ها از طریق سوابق تحصیلی و 15 درصد از طریق آزمون باشد که حدود 90 درصد رشته ها و پذیرش امسال پیام نور سوابق تحصیلی بود و از 240 هزار داوطلب دانشگاه ها از طریق سوابق تحصیلی، 140 هزار نفر معادل 60 درصد تمایل برای ادامه تحصیل در پیام نور داشته اند.
وی تصریح کرد: بیش از 50 درصد از این افراد تا روز گذشته ثبت نام قطعی کرده اند و مهلت ثبت نام که امروز بود تا 21 مهرماه تمدید شده است.
رییس دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه باید ظرفیت ها با واقعیت و تعداد دانشجویان متناسب شود، افزود: چالش اصلی دانشگاه پیام نور تعداد دانشجویان نیست. زیرا کاهش در مقطعی نیاز بود صندلی دانشگاه ها افزایش یابد که انجام شد و اما در مقطعی کاهش دانشجویان مشکل ایجاد کرد.
وی گفت: برای برخی رشته ها ظرفیت در کشور وجود ندارد و باید کاهش داده شود و سعی می کنیم چالش کاهش دانشجو را تبدیل به فرصت کنیم و امکانات را به سمت حل مشکلات کشور سوق بدهیم و مراکز رشد و خلاقیت ایجاد شود تا از ظرفیت خالی اساتید و مراکز استفاده شود.
زمانی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: مطالعه تجمیع و ساماندهی مراکز در راستای آمایش سرزمینی دانشگاه های مختلف در حال انجام است و در دانشگاه پیام نور شورای مرکزی ساماندهی از دو ماه قبل تشکیل شده و قرار است ساختار، مراکز، رشته ها و گروه های آموزشی را ساماندهی کنیم و براساس نیاز و پتانسیل مناطق توجه خواهیم کرد که در این مسیر باید برخی مراکز تقویت شوند.
وی با اشاره به اینکه تلاش می کنیم دانشگاه را به شان خود برگردانیم، گفت: دانشگاه زمانی مهم است که تاثیرگذار در مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه باشد و سعی می کنیم تاثیر دانشگاه در هر منطقه را تقویت کنیم.
رییس دانشگاه پیام نور کشور در پایان با اشاره به دستاوردهای سفرش به استان کرمان عنوان کرد: در این سفر سه پروژه از جمله افتتاح مرکز رشد و نوآوری کرمان با استقرار 18 شرکت دانش بنیان، ساختمان آموزشی در شهرستان بافت و سردرب دانشگاه رفسنجان افتتاح شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی : زندگی همراه با آرامش و بی دغدغه حق بازنشستگان است

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی با اشاره به تداوم پیامدهای کرونا : گردشگری به حمایت های بیشتری نیاز دارد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به عضویت افتخاری جمعیت هلال احمر کیش درآمد.

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 99/04/23

یکتا ناصر، همسر منوچهر هادی کرونا گرفت + عکس

نحوه محاسبه بیمه کارگران در ایام کرونا با کاهش ساعات کاری

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین خبر داد: 731 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به قزوین اختصاص یافت

کرونا جان 247 نفر را در کرمان گرفت

ابعاد اقتصادی جریمه‌های کمیسیون ماده 100 اولویت نخست شهرداری نیست

روزانه 100 تن پسماند بیمارستانی جمع و امحاء می شود

خطر وقوع سیل در تهران و برخی استان‌ ها

جان گرفتن دوباره 4 بیمار با اهدای عضو یک دانش آموز

کشف 253 کیلوگرم تریاک در عملیات پلیس "جیرفت"

دستگیری متخلف زنده‌گیری حیوانات و پرندگان

کرونا باز هم رکورد زد؛ مرگ 203 هموطن دیگر

بازار قلعه محمود در تصرف معتادان/ از گذر فرهنگی تا گذرگاه معتادان

شمار قربانیان کرونا طی یک روز در کرمان به 13 نفر رسید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان: تعهد اشتغال امسال در استان سمنان بیش از 10 هزار شغل است

جلسه شورای راهبردی فرهنگی استان تهران با موضوع خانه های فرهنگ کار برگزار شد

هفت میلیارد ریال به شرکت‌های حوزه حجاب و عفاف استان مرکزی تسهیلات پرداخت شد

60 میلیارد ریال سهم چهارمحال و بختیاری از تسهیلات مشاغل خانگی

مشاغل آسیب دیده از کرونا در کردستان، تسهیلات حمایتی با بازپرداخت 2 ساله دریافت می‌کنند

طرح ویژه مجلس برای کاهش قیمت خودرو

رئیس سازمان تبلیغات: روضه تعطیل‌ بردار نیست

در پایش شبانه، 18 واحد آلاینده در مشهد اخطار گرفتند

باید برای مدیریت تالاب‌های کشور، برنامه‌ای مانند برنامه احیاء دریاچه ارومیه تدوین شود

پژوهش اداره شهر را بهبود می بخشد

ساماندهی ساختمان‌های ناایمن ورای وظایف و توان شهرداری است

بهشت زهرا تا 5 سال دیگر پر می شود

7 فروردین 119 نفر به دلیل ابتلا به کرونا در بهشت زهرا به خاک سپرده شدند

روزانه 50 تا 70 هزار نفر به بهشت زهرا تردد می کنند

«تا پلاک 140» معرفی شد

پیش‌بینی وزش باد و گرد و غبار در استان کرمان

تجاری سازی اولویت رونق تولید صنایع دستی کرمان است

جزئیات پروژه های شرکت خاکریز آب در غرب تهران

نماینده مجلس: فرمایشات رهبری منشوری امیدآفرین برای تمام ملت ایران بود

ایجاد 10هزار تعاونی با بیش از 20 گرایش در استان کرمان

به سرزمین چنار و غاری خفته در خاک سفر باید کرد

برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره "محله از نگاه من" در ناحیه 2 منطقه 10 پایتخت

پرداخت 112 میلیارد ریال مقرری بیمه بیکاری ایام کرونا در گلستان

13 هزار واحد تولیدی خراسان رضوی تسهیلات می‌گیرند

امیدیه به عنوان گرمترین شهر جهان معرفی شد

زیباکلام: اصرار بر فعالیت‌ هسته‌ ای ما را بدبخت کرد

فوت مرد 53 ساله بر اثر سقوط از درخت در راور

واریز 1100 میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ و فرمانداری‌های‌ استان کرمان از محل عوارض ارزش افزوده

شهرداری تهران با سفارت اتریش همکاری می کند

نظام مالیاتی باید شفاف عمل کند/راهی به جزء تقویت فرهنگ مالیاتی نیست

بکارگیری نیروی انسانی متخصص، حس تعلق سازمانی را افزایش می دهد

مجمع سالانه مترو به ریاست شهردار تهران برگزار شد

منطقه 14 در تعداد پروانه های صادر شده میان مناطق 22 گانه رتبه دوم را کسب کرد