کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس مدیریت و برنامه ریزی کرمان :

15طرح اشتغالزایی در ارزوئیه کرمان مصوب شد سياسي

15طرح اشتغالزایی در ارزوئیه کرمان مصوب شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - به گفته رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان 15طرح اشتغالزایی با حجم سرمایه گذاری 166 میلیارد تومان در ارزوئیه به تصویب رسیده که تاکنون چهار میلیارد و 700 میلیون تومان سرمایه گذاری انجام شده است.

به گزارش ایرنا جعفر رودری روز پنجشنبه در نشست مشترک ستاد فرماندهی اقتصادی و رفع موانع تولید شهرستان ارزوئیه با اشاره به اینکه 72 درصد جمعیت ارزوئیه در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند اظهار داشت : عمده طرح های تصویبی در این بخش و بمنظور رونق تولید و اشتغال پایدار جانمایی شده است.
به گفته رودری با اجرا و به بهره برداری رسیدن این تعداد طرح در مجموع 293نفر مشغول به کار خواهند شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با بیان اینکه ارزوئیه 11 هزار و 800 نفر جمعیت شاغل دارد تصریح کرد: بیش از 72 درصد جمعیت این شهرستان در بخش کشاورزی، 10 درصد در بخش صنعت و 18 درصد در بخش خدمات مشغول به فعالیت هستند.
به گفته رودری نرخ رشد جمعیت ارزوئیه منفی و این شهرستان مهاجر فرست است و روند یاد شده در هفت تا هشت سال گذشته در ارزوئیه حاکم بوده است.
رودری افزود: بخش غالب جمعیت ارزوئیه روستایی است و بیش از 82 درصد جمعیت این شهرستان در روستاها زندگی می کنند که می طلبد برنامه های توسعه روستایی در این شهرستان به شکل ویژه پیگیری شود.
رودری تاکید کرد: پایه اقتصاد شهرستان ارزوئیه بر کشاورزی استوار است به طوری که طی هشت سال گذشته 75 درصد ایجاد شغل در این بخش بوده است.
وی اظهار داشت: هزار و 600 نفر بیکار در سال 90 در شهرستان ارزوئیه وجود داشته و پیش بینی می شود سالانه 160 نفر وارد کار شوند در حالی که هدف گذاری انجام شده برای رفع معضل بیکاری این شهرستان سالانه 400 تا 500 فرصت شغلی است.
رودری بیان کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام شده که 400 فرصت شغلی باید در ارزوئیه ایجاد شود اکنون خلا تعریف فرصت های شغلی را در این شهرستان داریم و باید 110 تا 120 نفر به کار گرفته شوند تا این بخش کامل شود.
وی گفت: پنج پروژه تاثیرگذار نیز در شهرستان ارزوئیه تعریف شده که در مجموع سرمایه گذاری 190 میلیارد تومان با ایجاد 400 شغل است.
وی افزود: در حوزه اشتغال خرد خانگی نیز ظرفیت خوبی در شهرستان ارزوئیه وجود دارد اما متناسب با تعدادی که معرفی شده جا دارد بیشتر در این زمینه کار شود.
3029 / 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield