کرمان رصد

آخرين مطالب

گره‌گشایی از کار فعالان اقتصادی سياسي

گره‌گشایی از کار فعالان اقتصادی
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - یک ماه پس از سفر رییس کل بانک مرکزی به استان کرمان، تصمیمات اتخاذ شده در آن سفر برای حل و فصل مشکلات صادرکنندگان و فعالان اقتصادی استان، سه‌شنبه هفدهم مهرماه در بانک مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، دکتر محمد جواد فدایی استاندار کرمان با تشکر از اقدام بانک مرکزی برای برپایی این جلسه، اظهار امیدواری کرد با تصمیمات اتخاذ شده روند فعالیت فعالان اقتصادی استان تسریع یابد. غلامرضا پناهی، معاون ارزی بانک مرکزی پس از شنیدن سخنان اعضای اتاق بازرگانی و صادرکنندگان وعده داد پس ار دریافت مدارک صادرکنندگان پسته و خشکبار که محصول شان را در سال 97 صادر کرده و هنوز تعهد ارزی شان را تسویه نکرده اند؛ از طریق طرح موضوع در کمیته ماده 2، تمهیداتی بیندیشد.
پناهی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بانک مرکزی آمادگی دارد ارز حاصل از صادرات پسته و خشکبار در سال 98 را با نرخ روز از صادرکنندگان خریداری کند. همچنین در این جلسه مقرر شد به زودی جلسه ای برگزار شود و ساز و کارهای مناسب برای اختصاص بخشی از درآمد ارزی شرکت مس برای خرید مواد اولیه و تجیهزات بخش تولید پیش بینی شود. معاون ارزی بانک مرکزی برای همکاری با شرکت‌های خودروسازی برای تسهیل دریافت ارز در چارچوب مقتضیات قانونی قول مساعد داد. رفع مشکل یکی از تولیدکنندگان فرش استان و... از دیگر تصمیمات این جلسه بود.
محمدرضا پورابراهیمی، نماینده کرمان و محمدی انارکی نماینده رفسنجان که از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس هم به شمار می روند در این نشست از پیگیری مجدانه بانک مرکزی برای حل و فصل مسایل اقتصادی در دوره تحریم تشکر کردند.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield