کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس پلیس راهور استان کرمان:

آمار بالای مرگ و میر راکبان موتورسیکلت/252 نفر جان باختند سياسي

آمار بالای مرگ و میر راکبان موتورسیکلت/252 نفر جان باختند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - رئیس پلیس راهور استان کرمان گفت: طبق آمار سال 97 در تصادفات درون و برون شهری استان کرمان هزار و 130 نفر جان باختند که 252 نفر راکبان موتورسیکلت بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ یوسف نجفی پیش از ظهر چهارشنبه در همایش موتورسواران قانونمند ضمن گرامیداشت هفته ناجا به بیان آمار تصادفات در شهرهای استان کرمان پرداخت و بیان داشت: در درون شهرها از سال 90 تا 98 یک میلیون و 897 نفر جان خود را در اثر تصادف از دست داده‌اند که 674 نفر از أین آمار معادل 35.5 درصد موتورسیکلت سواران بوده‌اند.
وی افزود: تعداد عابران پیاده‌ای که در اثر برخورد با موتور سواران جان باخته‌اند 63 نفر است همچنین طی این چند سال تعداد دانش‌آموزان راکب جان باخته 99 نفر بوده است.
رئیس راهور استان کرمان گفت: در سال گذشته تعداد موتور سیکلت سوارانی که با خودروی دیگر برخورد کرده و جان باخته‌اند 58 نفر بوده‌اند و کسانی که بر اثر برخورد دو موتور سیکلت جان باخته‌اند 59 نفر بودند همچنین موتورسوارانی که با موانع برخورد کردند 98 نفر هستند.
نجفی یادآور شد: طبق آمار 97 در تصادفات درون و برون شهری هزار و 130 نفر جان باختند که 252 نفر راکبان موتورسیکلت بوده‌اند و قریب 70 درصد در اثر ضربه سر بوده که نشانده این است راکب فاقد کلاه ایمنی بوده است.
وی افزود: کرمان، سیرجان و بم سه شهرستانی هستند که بیشترین آمار تصادفات را داشتند همچنین 58 درصد از جان باختگان افراد بین سنین 21 تا 50 سال سن را تشکیل می دهند.
نجفی به بیشترین زمان‌هایی که تصادفات اتفاق می‌افتد اشاره کرد و گفت: ساعت چهار بعد از ظهر تا هشت شب بیشترین ساعات وقوع تصادفات است که تاریکی هوا و ترافیک عامل آن است که 27 درصد جان خود را از دست دادند و 65 درصد از این آمار در جاهای پر تردد جان خود را از دست داده‌اند.
وی ادامه داد: مجروحان در کل استان در سال 1397 بیش از 16 هزار نفر بوده‌اند که 17.5 درصد موتور سواران تشکیل داده‌اند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield