کرمان رصد

آخرين مطالب

https://tahrir.irna.ir/news.xhtml?ic=83510206#newsForm:newsTab:publishTab

چهارسوق هنر صنایع دستی در کرمان برگزار می‌شود سياسي

چهارسوق هنر صنایع دستی در کرمان برگزار می‌شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، هنرمندان صنایع دستی استان های کرمان، اصفهان، یزد و فارس در چهار سوق هنر صنایع دستی به تبادلات تجربیات می‌پردازند.

به گزارش ایرنا، فریدون فعالی روز چهارشنبه در نشست با هنرمندان صنایع دستی استان کرمان افزود: بزودی با هم اندیشی جمعی از مسئولان مرتبط، بخش خصوصی و هنرمندان صنایع دستی، هلدینگ صنایع دستی در استان کرمان تشکیل می شود.
وی با بیان اینکه هلدینگ صنایع دستی، تجمیع سرمایه های انسانی و ریالی حوزه صنایع دستی است تصریح کرد: برای راه اندازی این هلدینگ در ابتدا باید پایه اصلی آن نهاده و اعضاء مشخص شود تا فعالیت های یکپارچه ای در زمینه آموزش، بازرگانی و نظارت بر صنایع دستی استان انجام شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه حمایت از تولیدکنندگان داخلی صنایع دستی، از اولویت های ایجاد این هلدینگ خواهد بود، اظهار داشت: هنرمندانی که در دورترین نقطه استان کرمان به تولید صنایع دستی می پردازند، باید تحت حمایت قرار گیرند و تولیدات آنها در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به معرض نمایش و فروش درآید.
وی تاکید کرد: یکی از مشکلات و معضلات اصلی صنایع دستی در ایران، فروش و تجارت است که استان کرمان از این مسئله مستثنی نیست و امیدواریم با تشکیل هلدینگ صنایع دستی تا حدودی بر این مشکلات فلبه کنیم.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه ایجاد کارگروه تخصصی مطالعات بازار قبل از هرگونه تولید صنایع دستی در دستور کار هلدینگ صنایع دستی قرار خواهد داشت، افزود: هنگامیکه مطالعات و پژوهش بازار و آموزش صنایع دستی به صورت صحیح وکارشناسی انجام گیرد مطمئنا منجر به تولید درست با پارامترهای بازار فروش خواهد شد.
وی با اشاره به اجرای فعالیت هنری چهارسوق هنر با حضور استان های کرمان، اصفهان، یزد و شیراز اظهار داشت: در این گفتمان هنری هنرمندان این چهار استان در قالب هفته فرهنگی به تبادل نظرات و نمایش فعالیتهای هنری خود می پردازند.
وی بیان کرد: صنعتگرانی که علاقمند به راه اندازی کارگاه‌های بزرگ صنایع دستی هستند می توانند از تسهیلات اعطایی به سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده کنند.
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان تاکید کرد: حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی از سیاست های این اداره کل است و دولت به دنبال توانمندسازی بخش خصوصی است.
3029/7437


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield