کرمان رصد

آخرين مطالب

یادواره شهدای عشایر استان کرمان سوم بهمن‌ماه برگزار می‌شود اجتماعي

یادواره شهدای عشایر استان کرمان سوم بهمن‌ماه برگزار می‌شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - یادواره شهدای عشایر جنوب و شمال کرمان، سوم بهمن‌ماه جاری در محل مصلی مرکز این استان برگزار می‌شود.

 نشست برنامه‌ریزی یادواره شهدای عشایر استان کرمان "دومین استان از نظر تعداد شهدای عشایر در کشور " با همدلی نمایندگان دولت تدبیر و امید و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل فرمانداری جیرفت برگزار شد و تدابیر لازم برای برگزاری هرچه بهتر این آیین و برطرف شدن مشکلات عشایر اندیشیده شد.
برگزاری نخستین یادوره شهدا با رویکرد خدمت رسانی به عشایر
معاون اجرایی سپاه ثارالله استان کرمان از برگزاری نخستین یادوره شهدای عشایر این استان با رویکرد خدمت رسانی به عشایر خبر داد و یادآور شد: این ویژه‌برنامه به همت سپاه ثارالله کرمان و همکاری دستگاه‌های اجرایی، سوم بهمن‌ماه سال جاری در مصلی شهر کرمان برگزار می‌شود.
سرهنگ پاسدار عباس مولایی با بیان اینکه استان کرمان 6 هزار و 500 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، افزود: کرمان به لحاظ تعداد شهدای عشایر، دومین استان کشور محسوب می‌شود و یکهزار و 200 شهید عشایر تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
وی اظهار داشت: سال گذشته نیز کنگره 6 هزار و 500 شهید استان کرمان برگزار شد که در برگزاری این مراسم شاهد هم افزایی تمامی دستگاه‌های اجرایی بودیم و این هم افزایی باعث شد تا این کنگره سرآمد کنگره‌های کشور شود.
معاون اجرایی سپاه ثارالله استان کرمان گفت: 17 شهرستان در استان کرمان، عشایرنشین دارند که می‌طلبد تمامی دستگاه‌ها با همراهی، هم افزایی و همکاری لازم، مشکلات این قشر از جامعه را برطرف کنند.
وی سران طوایف را ظرفیت خوبی برای رفع محرومیت زدایی از مناطق عشایرنشین عنوان کرد و افزود: اردوهای جهادی حرکت بسیار خوبی در راستای خدمت رسانی و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار است که باید از این ظرفیت برای خدمت رسانی به مناطق عشایرنشین بهره برد.
حذف نام شهید از تابلوی برخی کوچه‌های جیرفت عمدی نبود
معاون اجرایی سپاه ثارالله استان کرمان همچنین از عملکرد شهردار جیرفت تشکر کرد و گفت: هیچ عمدی در حذف نام شهدا از کوچه‌های جیرفت نبوده لذا شهردار جیرفت در عمل، ولایی بودن خود را ثابت کرده است.
سرهنگ پاسدار عباس مولایی اظهار داشت: شهرداری‌ها می‌توانند در زیبا سازی فضای شهری از المان‌های عشایری استفاده کرده و زیبایی شهرها را افزایش دهند.
تلاش جهادی برای برگزاری هر چه بهتر یادواره شهدای عشایر
مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استان کرمان نیز در این نشست از توجه ویژه استاندار کرمان برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر یادواره شهدای عشایر این استان خبر داد و گفت: با روحیه جهادی برای برگزاری هر چه بهتر یادواره شهدای عشایر تلاش می‌کنیم.
علی شفیعی افزود: در راستای برنامه ریزی هایی صورت گرفته و با توجه به مذاکرات فرماندهی سپاه ثارالله با استاندار کرمان، توافقات بسیار خوبی به منظور برگزاری این یادواره انجام شده است.
وی اظهارداشت: در خصوص برگزاری نخستین یادواره شهدای عشایر، استاندار وظیفه هماهنگی بین بخشی دستگاه های اجرایی را بر عهده بنده گذاشته است.
مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استان کرمان ادامه داد: در همین راستا تا کنون چندین جلسه برگزار کردیم که با وحدت رویه بسیار خوب و همراهی فرماندهان سپاه، فرمانداران و مجموعه دستگاه‌های اجرایی مصمم هستیم که این یادواره به بزرگی نام شهدا برگزار شود.
وی به خروجی نشست برنامه ریزی یادواره شهدای جیرفت اشاره کرد و گفت: در این جلسه به ساماندهی گلزار شهدا، گلزارهای تک مزاری، ساخت راه‌های روستایی و عشایری و نیز تامین زیرساخت‌های بهداشت جامعه عشایری پرداخته شد.
شهردار جیرفت هیچ دخالتی در حذف نام شهدا از کوچه های این شهر نداشت
مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استان کرمان به تخریب شهردار جیرفت در فضای مجازی مبنی بر حذف کلمه شهید از تابلوهای شهر اشاره کرد و گفت: پس از کسب اطلاع از این شایعه بلافاصله موضوع را با استاندار مطرح کردم و ایشان ماموریت رسیدگی به این موضوع را به بنده محول کردند.
شفیعی افزود: پس از جمع‌آوری مستندات و صحبت‌های حسین‌زاده شهردار جیرفت، به یقین رسیدیم این خبر کذب بوده و با بزرگ‌نمایی این موضوع، نسبت به شهرداری و مجموعه شورای شهر بی‌مهری صورت گرفته است.
وی بیان کرد: با توجه به روحیه همکاری عمیق ما با مدیران شهرستان، مطمئن بودم این موضوع صحت ندارد و سوتفاهم بوده و از سوی خانواده بزرگ شهرداری و مجموعه شورای اسلامی شهر جیرفت تعمدی در این کار صورت نگرفته است.
مشاور استاندار کرمان ادامه داد: آنچه در فضای مجازی منتشر شد یک تحلیل اشتباه نسبت به شهردار و مجموعه شورای اسلامی شهر جیرفت بود.
شفیعی گفت: کوچه‌ها و معابری در شهر جیرفت وجود داشت که به نام شهدا بودند ولی در تابلوی آن کوچه و خیابان، نام شهید ذکر نشده بود که از سوی شهردار جیرفت تابلوهای این خیابان‌ها به نام مبارک شهید مزین شدند.
مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری کرمان اظهار داشت: شهرداری جیرفت همواره در برگزاری یادواره‌های شهدا کمک کرده است.
فرهنگ ایثار و شهادت باید در نسل جوان نهادینه شود
فرماندار جیرفت نیز امنیت و آسایش امروز جامعه را مرهون خون شهدا برشمرد و گفت: فرهنگ ایثار و شهادت باید در بین نسل جوان نهادینه شود.
ابوذر عطاپور وزیری بر برگزاری هر چه بهتر و باشکوه تر یادواره‌های شهدا تاکید کرد و افزود: برگزاری یادواره شهدا نقطه عطفی برای حفظ و پاسداری از راه و ارزش‌های شهدا است.
وی به نقش پررنگ و موثر عشایر در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: یادواره شهدای عشایر باید باشکوه برگزار شود.
فرماندار جیرفت بیان کرد: هفت شهرستان جنوبی استان کرمان نشست هماهنگی و برنامه ریزی یادواره شهدای عشایر را در شهرستان خود برگزار کنند تا شاهد برگزاری هر چه با شکوه تر این یادواره باشیم.
جامعه عشایری جنوب کرمان 412 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است
رئیس شورای تامین شهرستان جیرفت اظهار داشت: جامعه عشایری هفت شهرستان جنوبی استان کرمان در جنگ تحمیلی 412 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
وی افزود: این تعداد شهید والامقام باعث افتخار این منطقه بوده لذا با افتخار به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران خدمت می‌کنیم.
اعتبارات روستاهای بدون دهیاری به انجام امور عشایر اختصاص یابد
فرماندار جیرفت گفت: اعتبارات روستاهای بدون دهیاری را برای امور عشایر برنامه ریزی کنیم تا شاهد برطرف شدن مشکلات این قشر باشیم.
وی افزود: دولت یازدهم و دوازدهم توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌های مناطق محروم داشته است.
تخصیص 70 درصد اعتبار روستاهای بدون دهیاری به امور عشایر
فرماندار رودبار جنوب هم گفت: 70 درصد اعتبار روستاهای بدون دهیاری این شهرستان به امور عشایر اختصاص داده شد.
محمود قانعی به برگزاری یادواره شهدای عشایر اشاره کرد و افزود: این یادواره باید با رویکرد جدیدی نسبت به دیگر یادواره‌ها برگزار شود تا شاهد اثرات آن در جامعه به ویژه قشر سخت کوش عشایر باشیم.
جنوب کرمان 50 هزار نفر عشایر دارد
مدیر کل امور عشایری جنوب استان کرمان گفت: در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان 12 هزار خانوار عشایر با جمعیت 50 هزار نفر زندگی می‌کنند.
اسلام شاهرخی افزود: نقش و جایگاه عشایر در امنیت غذایی کشور بر کسی پوشیده نیست لذا به برکت نظام جمهوری اسلامی ظرفیت خوبی برای جامعه عشایری در کشور ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه یکهزار و 200 شهید عشایر کشور، از استان کرمان است گفت: عشایر نقش ارزنده‌ای در کشور ایفا کرده و می‌کنند.
مدیر کل امور عشایری جنوب استان کرمان گفت: با حمایت های دولت تدبیر و امید طی سال جاری اعتبارات خوبی در اجرای شبکه‌های آبرسانی عشایری تخصیص داده شده است.
وی با اشاره به اینکه در جنوب استان توانایی این را داریم که طرح ‌های عشایری را اجرا کنیم، افزود: با اجرای این پروژه‌ها سطح زندگی عشایر این منطقه ارتقا پیدا می‌کند.
اهدای 300 میلیون ریال کمک مالی برای برگزاری یادواره شهدا توسط شهردار جیرفت
شهردار جیرفت از کمک 300 میلیون ریالی به یادواره شهدای عشایر خبر داد و گفت: شهرداری و مجموعه شورای شهر جیرفت همواره در برگزاری یادواره‌های شهدا و برنامه های فرهنگی و مذهبی پیش قدم بوده است.
نعمت الله حسین‌زاده افزود: با تمام تلاش آماده همکاری برای برگزاری هر چه بهتر یادواره شهدای عشایر هستیم.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: شهرداری جیرفت میزبان بیشترین فرزندان شهید در بین ادارت جنوب استان کرمان بوده و این مساله باعث افتخار این مجموعه است.
وی با بیان اینکه شهدا الگوهای مناسبی برای جوانان هستند، بیان کرد: شهیدان با تقدیم جان‌ خود در راه اسلام و انقلاب، راه و روش زندگی را به ما نشان دادند و ما نیز همواره باید در راه ولایت و انقلاب قدم برداریم.
7450/7429


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بند 700 ساله‌ «مملکت»؛ محافظ شهر کرمان در برابر سیلاب

زائرین اربعین حسینی استان کرمان به مرز 120 هزار نفر رسیدند

89 تابلوی غیرمجاز از حاشیه راه‌های جنوب کرمان حذف شد

503 دستگاه تجهیزات مخابراتی قاچاق در سیرجان کشف شد

طرح 600 هکتاری جنگل‌کاری در رودبار جنوب کرمان افتتاح شد

واژگونی خودرو در قلعه‌گنج یک کشته بر جا گذاشت

ترمینال کرمان در حالت نیمه تعطیل/بازگشت 5000 زائر به استان کرمان

هشدار پلیس فتا به افزایش انتشار اپلیکیشن‌های اندرویدی جعلی

احتمال کمبود اتوبوس برای بازگشت زائرین اربعین حسینی استان کرمان از مرز شلمچه

احتمال افزایش ابر و رگبار باران در مناطق جنوب غربی استان کرمان

2 شکارچی متخلف در پارک ملی خبر دستگیر شدند

سرمایه دامی استان کرمان در معرض تهدید/افزایش انگیزه قاچاق دام در استان

مردم از خرید مرغ با وزن بیش از 1800 گرم خودداری کنند

سه حفار غیرمجاز در بافت دستگیر شدند

پیاده روی جاماندگان اربعین در امامزادگان کرمان برگزار می شود

کلاهبرداران 20 میلیاردی کرمان دستگیر شدند

وجود 6970 روشندل در استان کرمان

مدیران فضاهای مجازی در کرمان شناسایی می‌شوند

جزئیات کلاهبرداری 200 میلیارد ریالی در کرمان

2 گروه متخلف شکار و صید در بم دستگیر شدند

متکدیان شهر کرمان ساماندهی می شوند/ راه اندازی 2 کمپ

بودجه شهرداری کرمان بیشتر از میزان تعیین شده تحقق پیدا کرد

توضیح مدیر فوریت‌های پزشکی کرمان پیرامون انتشار یک کلیپ در فضای مجازی

وجود 6 هزار و 970 روشندل در استان کرمان

بنیاد مستضعفان به تجهیز مدارس قلعه‌گنج کمک کرد

10 مصدوم و 2 کشته، در اثر واژگونی خودروی حامل افغان‌ها در محور «ماهان - کرمان»

509 دستگاه اتوبوس در کرمان برای جابجایی زائران اربعین حسینی مهیا شد

واژگونی خودرو حامل افاغنه در کرمان 2 کشته و 10 مصدوم برجا گذاشت

پیش‌بینی افزایش 30 درصدی سفرهای بین شهری اربعین در کرمان

شوراهای حل اختلاف؛ نماد اعتماد نظام قضائی به توانایی‌های مردم

پروانه شکار پرندگان وحشی در کرمان صادر می‌شود

10 مصدوم و 2 کشته، در اثر واژگونی خودروی حامل افغانی‌ها در محور «ماهان - کرمان»

10 مصدوم و 2 کشته؛ در اثر واژگونی خودروی افغانی‌کش در محور «ماهان - کرمان»

25 تا 26 مهرماه، اوج بازگشت زائرین کرمانی اربعین حسینی از مرزهای کشور

اجرای عملیات جدول‌گذاری برای بهبود وضعیت جمع‌آوری آبهای سطحی

محموله سوخت قاچاق در جنوب استان کرمان کشف شد

یکهزار کیلوگرم رب گوجه تاریخ مصرف گذشته در جیرفت کشف شد

افزون بر 682 پرونده قضایی زرند با صلح و سازش مختومه شد

ردیابی مگس مدیترانه‌ای در 35 هزار هکتار از باغ‌های کرمان انجام شد

سرکرده باند قاچاق مواد مخدر در رودبار جنوب کرمان دستگیر شد

دستگیری کلاهبرداران 200 میلیاردی در کرمان

سومین قطار کربلا از استان کرمان حرکت کرد

مفاخر دستگاه قضایی استان کرمان مورد تقدیر قرار خواهند گرفت

تدوین سند مقاوم‌سازی شهرها و روستاها/ لزوم ساماندهی بستر رودخانه‌ها

مسیر «شهداد – نهبندان» قابل بازسازی نیست!!

وضعیت مرزهای حفاظتی استان کرمان برای کنترل قاچاق کالا بررسی شود

مقاوم بودن 60 درصد مسکن روستایی استان کرمان

کرمانی‌ها؛ 15 روز هوای پاک نفس کشیدند

بارش‌های پاییزی کرمان در حد نرمال خواهد بود

ورودی کاروان های زائران پاکستانی به کرمان افزایش یافت