کرمان رصد

آخرين مطالب

نیروی انتظامی پیشقراول نظم عمومی سياسي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان- نظم عمومی که زمینه ساز امنیت اجتماعی و به دنبال ان ایجاد احساسا امنیت در عرصه های مختلف اجتماعی را به دنبال دارد در ماموریت اصلی نیروی انتظامی این نیرور ا به پیشقرارول اجیاد و صیانت از نظم عمومی تبدیل کرده است .

براساس آنچه که تاکنون از سوی متولیان نظم و مقرارت عمومی در عرصه جامعه مورد تاکید قرار گرفته و می گیرد، موضوع رجحان و برتری بیش از پیش احساس امنیت بر خود مقوله امنیت به عنوان زیربنای هر گونه توسعه و پیشرفتی است.
بدون تردید این برتری احساس امنیت بر مولفه امنیت دارای نتایج و محسناتی از جمله حاکم کردن یک محیط آرمانی و دور از هر گونه دغدغه و استرس بر فضای رسانه ای است که در سایه این مهم ضمن زدوده شدن غبار شایعات مخرب در واقع می توان امیدوار شد که پاشنه چرخه تولید و پیشرفت همه جانبه برمدار درست آن بچرخد.
در حالی که تغییر و تحول در عرصه اطلاع رسانی این روزها موجب محو نگرش امنیتی بر مولفه خبر گردیده ، تسری ذهنیت امنیتی بر این عرصه همواره از چالش های رسانه ای بوده است.
به گفته استاندار کرمان، در ماه‌های اخیر شاهد دستاوردهای بسیار خوبی در حوزه توسعه امنیتی این استان از جمله کشفیات مواد مخدر، کشف سرقت ها و غیره بوده‌ایم و این اقدامات نشان دهنده آن است که اگر نیروی انتظامی، فرماندهی جدی و پای کار داشته باشد، می‌تواند بسیاری از خلاف‌ها و جرائم را کشف کرده و از بروز بسیاری از اتفاق های نامناسب جلوگیری کند.
به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز یکشنبه در دیدار با فرمانده انتظامی استان کرمان ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی از تلاش های فرماندهی و کارکنان انتظامی کرمان در ایجاد نظم و تامین امنیت جامعه تقدیر کرد و گفت: در مجموعه مدیریت اجرایی این استان آماده است در راستای تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز نیروی انتظامی اقدام کرده و زمینه توسعه و ارتقای خدمات این نیرو را فراهم کند.
وی ادامه داد: استانداری کرمان تامین 50 دستگاه موتورسیکلت برای کلانتری های استان کرمان را متقبل می شود تا سرعت ارائه خدمات در کلانتری ها افزایش یابد.
استاندار کرمان ضمن اشاره به این مطلب که اقدامات نیروی انتظامی در ماه های اخیر نشان دهنده اقتدار، بنیه اطلاعاتی، تیزهوشی و جدیت فرماندهی نیروی انتظامی است، اظهار داشت: در چند ماه اخیر تصمیمات بسیار خوبی برای توسعه امنیت در جامعه گرفته شده و امیدواریم با پیگیری این مصوبات، شاهد اثرات مثبت آنها باشیم.
فدائی بر ایجاد ایست و بازرسی های مصوب، فعال تر کردن و تجهیز ایست و بازرسی های موجود، پیگیری مراحل تصویب ایست و بازرسی های مورد نیاز تاکید کرد و ادامه داد: این اقدامات به کنترل مرزها و توسعه امنیت این استان کمک شایانی می کند.
وی با اشاره به پیگیری استقرار پهپادها در کرمان عنوان کرد: موضوع کمپ های ماده 16 زنان و مردان در این استان به صورت ویژه در دست پیگیری است و بزودی به بهره برداری خواهد رسید.
استاندار کرمان ادامه داد: تکمیل سیستم پایش تصویری موضوع مهم دیگری است که در استان کرمان پیگیری می شود که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، این سیستم در آبان ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
فدائی عنوان کرد: در ماه های آینده می توانیم امیدواری بیشتری داشته باشیم که تلاش ها و زحمات نیروی انتظامی با این امکانات تکمیل شده و شاهد امنیت روز افزون و آرامش بیشتر مردم باشیم.
رئیس شورای تامین استان کرمان از حوادث رانندگی به عنوان موضوعی پیچیده و شایان توجه یاد کرد و گفت: در حوزه تصادفات با وجود تمام تلاش های انجام شده، کاهش آمار صورت نمی گیرد و بخشی از آن در کوتاه مدت قابل حل نیست و باید با کارهای پژوهشی راه حل هایی برای رفع آنها ایجاد کرد اما در کوتاه مدت می توان با نصب دوربین های بیشتر و کنترل سرعت در محورها آمار حوادث این حوزه را کاهش داد.
- استاندار کرمان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی نظم و امنیت قابل قبولی را محقق کرده، گفت: جامعه از نیروهای مسلح بویژه نیروی انتظامی انتظار تامین امنیت و ایجاد نظم را دارد و امنیت به معنای آن است که مردم در زندگی خود دغدغه و نگرانی نسبت به سرمایه های مادی و معنوی خود نداشته و در کمال آرامش زندگی کنند.
به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز شنبه در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی به مناسبت هفته نیروی انتظامی افزود: امنیت ابعاد بسیار گسترده ای دارد و تمام آن بر عهده نیروی انتظامی نیست و سایر دستگاه ها نیز باید در این راستا اقدام کنند.
وی با بیان اینکه بیماری های واگیر، طرح مطالب نادرست در فضای مجازی و بیان دیگر موارد نادرست نیز از مصادیق ناامنی در جامعه به شمار می رود که باید با پیگیری مراجع مربوطه رفع شوند، گفت: بخش زیادی از تامین امنیت بر عهده نیروی انتظامی است و این نیرو برای تامین امنیت نیاز به امکانات و تجهیزاتی دارد که باید برای تامین این امکانات و تجهیزات تلاش کنیم.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه اغلب افراد نحوه برخورد نیروی انتظامی با مردم نشانه برخورد حاکمیت با مردم می دانند، افزود: برخورد پلیس باید همراه با تعامل، اقتدار، ادب، اخلاق و مهارت حرفه ای باشد و این موضوع به دشواری کار نیروی انتظامی اضافه می کند.
فدائی گفت: فرهنگ، رعایت قانون، پایبندی به قانون، مشارکت مردم و تحقیق و پژوهش در تامین امنیت نقش دارند واگر بتوانیم فرهنگ عمومی جامعه را ارتقاء داده و قانون مندی و رعایت قانون بیش از پیش یک ارزش در جامعه تلقی شود، کار پلیس ساده می شود.
وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی در ماه های اخیر اقتدار بسیار خوبی از خود نشان داده است، ادامه داد: نیروهای انتظامی نشان داده اند که استان کرمان فضای مناسبی برای ارتکاب جرم نیست و کسانی که در صدد ارتکاب جرم هستند می دانند که در نهایت در اقتدار پلیس قرار می گیرند.
به گفته فرمانده انتظامی استان کرمان، با توجه به تعامل و همراهی روسای شورای تامین در این استان، امنیت به عنوان پیش‌نیاز موفقیت در سایر حوزه‌ها مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
ی با بیان اینکه پلیس در سال های اخیر جایگاه خوبی پیدا کرده است تصریح کرد: این نیرو بر اساس برخی تحقیقات در رتبه‌های اول و دوم از لحاظ خدمت‌رسانی قرار دارد و جز سه سازمان برتر کشور از نظر رضایتمندی مردمی است.
وی تاکید کرد: پلیس امروز هوشمندی لازم را دارد ضمن آنکه زیرساخت‌های مورد نیاز این مهم نیز وجود دارد.
فرمانده انتظامی استان کرمان اظهار داشت: پلیس باید در فضای مجازی خود را هوشمندتر کند و پلیس فعلی، پلیسی دانش بنیان است و می طلبد دانش و ارتباط با دانشگاهیان را ارتقا دهیم تا یک سازمان دانش بنیان بروز شویم.
وی مشارکت مردم را در ایجاد احساس امنیت موثر عنوان و بیان کرد: پلیس امروز جامعه محور است و با مردم مداری، اعتماد جامعه را جلب کرده و مردم نیز در بخش های مختلف با پلیس در ارتباط هستند.
به گزارش ایرنا، سردار عبدالرضا ناظری روز یکشنبه در دیدار استاندار کرمان به مناسبت هفته نیروی انتظامی بر لزوم استفاده از همکاری مردم برای اجرای هر چه بهتر ماموریت های نیروی انتظامی تاکید کرد و گفت: بالاترین سرمایه نیروی انتظامی پشتوانه مردمی است و اگر این سرمایه از دست برود، قابل جبران نخواهد بود.
وی با اشاره به اینکه اگر به حوزه امنیت مردم خدشه ای وارد و نارضایتی ایجاد شود، به سختی می توان آن را رفع کرد افزود: کرمان استان توانمندی است و باید به سرمایه اجتماعی و مردمی در این استان توجه ویژه ای شود.
فرمانده انتظامی استان کرمان خاطرنشان کرد: پلیس در این استان با تلاش بیشتر، می کوشد که مردم در آرامش کامل بوده و روند بروز جرائم و آسیب های اجتماعی کاهش یابد.
سردار ناظری با اشاره به این مطلب که نیروی انتظامی در استان کرمان به عنوان یکی از قطب های علمی و پژوهشی، کارهای خوبی در حوزه پژوهش انجام داده است، تاکید کرد: در حوزه کاهش تصادفات نیز کارهای علمی زیادی انجام شده اما میزان کاهش تصادفات و تلفات رانندگی به اندازه وسعت اقدامات پژوهشی نبوده است.
وی تاکید کرد: با حرکت های جهادی و استفاده از یافته های علمی و پژوهشی می توان از بروز حوادث رانندگی جلوگیری کرد و آمار تصادفات را کاهش داد.
فرمانده انتظامی استان کرمان توسعه سیستم های پایش تصویری را مورد تقدیر قرار داد و گفت: این اقدام در کاهش تصادفات نقش بسزایی دارد.
سردار ناظری تصریح کرد: برخورد ها با پدیده قاچاق مواد مخدر به شکلی است که قاچاقچیان جرات انجام این کار را نداشته باشند و از این رو در ماه های اخیر میزان کشفیات مواد مخدر 15 تن افزایش داشته به طوری که در 48 ساعت گذشته نیز 2 تن موادمخدر در این استان کشف شده است.
وی تاکید کرد: در حوزه خیران امنیت ساز نیز کارهای بسیار خوبی در استان کرمان انجام شده و لازم است با پیگیری مدیریت اجرایی استان و فرمانداران، شاهد ارتقای اقدامات در این حوزه باشیم.
فرمانده انتظامی استان کرمان اظهار داشت: کلانتری ها و پاسگاه های این استان نیاز به تقویت دارند و این اقدام را می توان با جذب خیران امنیت ساز به خوبی دنبال کرد.
سردار ناظری با اشاره به افزایش 90 درصدی تماس ها با مرکز فوریت های پلیسی، عنوان کرد: سیستم متمرکز پاسخگویی به تماس 110 در استان کرمان راه اندازی شده و تلاش می شود که ارتقای خدمات در این حوزه هر چه بیشتر محقق شود.
فرمانده انتظامی استان کرمان با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی طی دهه‌های اخیر در زمینه‌های مختلف پیشرفت کرده ، گفت: این نیرو در زمینه فناوری اطلاعات و تحقق پلیس حرفه‌ای گام‌های خوبی برداشته و امید دارد در آینده شاهد پیشرفت‌های بیشتری در این حوزه باشد.
به گزارش ایرنا، سردار عبدالرضا ناظری روز شنبه در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی به مناسبت هفته نیروی انتظامی ضمن گرامیداشت این هفته عنوان کرد: امروز نیروی انتظامی در راستای اهداف پلیس جامعه‌محور بر این اعتقاد است امنیت یک محصول اجتماعی بوده و حاصل تلاش تمام نهادها و سازمان ها است و همگان در تولید، حفظ و ارتقای آن نقش دارند.
وی ضمن بیان این مطلب که مردم، پلیس، سازمان ها و نهادها در برقراری نظم و امنیت مکمل یکدیگر هستند، تاکید کرد: شعار امسال هفته نیروی انتظامی، "پلیس هوشمند امین مردم" است و اگر بخواهیم بیشترین خدمات را با سرعت و دقت بیشتر و با هوشمندی بیشتر به مردم ارائه کنیم نیاز به ظرفیت مردمی بالاتر از این داریم.
فرمانده انتظامی استان کرمان ادامه داد: نیروی انتظامی در حوزه امین مردم بودن نیز تمام تلاش خود را به کار گرفته و امروز پلیس ملجا و پناه مردم است و با پشتوانه بالای مردمی، حافظ جان مال و ناموس مردم است و در این راه جهادگونه حرکت می کند و طبق فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی مجاهد فی سبیل الله است.
سردار ناظری خاطرنشان کرد: فرماندهی انتظامی استان کرمان با داشتن 570 شهید، یک هزار و 170 جانباز و 36 آزاده همواره تلاش کرده که امنیت مطلوبی را برای جامعه به ارمغان آورد.
وی با اشاره به اینکه در استان کرمان با وجود تلاش های جهادگونه نیروهای انتظامی، دغدغه هایی نیز وجود دارد، گفت: هر چند در موضوعات کاهش تصادفات خودروها در حوزه های درون و برون شهری گام های خوبی برداشته شده اما کشته شدن بیش از یک هزار و 120 نفر در تصادفات در شان مردم با فرهنگ و نجیب این استان نیست و امید است با همت مضاعف و برنامه ریزی مناسب در زمینه ارتقای فرهنگ ترافیک روز به روز شاهد پیشرفت در این حوزه باشیم.
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به وجود برخی دغدغه های حوزه های امنیتی و انتظامی، گفت: در این زمینه حرکت های مثبت و اثرگذاری در ماه های اخیر انجام شده است.
سردار ناظری اظهارداشت: با نگاهی دقیق به موضوعات مختلف در می یابیم که سازمان ها و نهادها برای اجرای هر چه بهتر ماموریت سازمانی خود در ابتدای امر نیازمند به تدوین پیوست امنیتی ماموریت ها دارند.
وی یادآور شد: در حوزه پیشگیری از جرایم اجتماعی نیز توسعه شبکه نظارت تصویری در شهر کرمان در دستور کار قرار گرفته که جای تقدیر دارد.
فرمانده انتظامی استان کرمان ادامه داد: با توجه به قانون گرایی مردم شریف و نجیب کرمان می توان با توجیه مردم در زمینه رعایت قوانین و مقررات، بسترهای لازم برای ارتقای فرهنگ ترافیک و قانون پذیری فراهم کرد.
سردار ناظری با اشاره به اینکه توسعه اقدامات در حوزه خیران امنیت ساز به ریاست استاندار و فرمانداران ضروری است، تاکید کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی در حال رسیدن به پلیس در تراز انقلاب اسلامی هستیم.
وی تاکید کرد: نیروی انتظامی به پشتوانه نیروهای مجاهد و مجرب خود همواره تلاش می کند که خلاء های موجود در حوزه نظم و امنیت را رفع کند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield