کرمان رصد

آخرين مطالب

نماینده مردم کرمان در خانه ملت خبر داد:

ساخت 7000 هزار واحد مسکونی در قالب برنامه اقدام ملی در کرمان اقتصادي

ساخت 7000 هزار واحد مسکونی در قالب برنامه اقدام ملی در کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به برنامه اقدام ملی که قرار است امسال در استان 7 هزار واحد ساخته شود و از طرفی دستگاه ها در آن ذی‌مذخل خواهند بود، پیشنهاد داریم که گروه سرمایه گذاری مسکن به عنوان یک مجموعه فعال در این بخش ورود کند و مورد حمایت از طریق هلدینگ سرمایه گذاری مسکن قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، دکتر "محمدرضاپورابراهیمی" در نشست با معاون پارلمانی وزیر راه و شهرسازی، با بیان وضعیت عرضه و تقاضای مسکن در استان و شهر کرمان بیان کرد: متاسفانه در طول شش سال اخیر عرضه مسکن علی رغم تقاضای ایجاد و نیاز مسکن برای جوانان، اما پاسخ داده نشد و عملا انباشتی از تقاضا در بخش های مختلف را شاهدیم.
وی ادامه داد: از طرفی ظرفیت هایی که در گروه سرمایه گذاری مسکن در استان کرمان وجود داشته به دلایل مختلف به جای افزایش و اقدامات مثبت به تحلیل عملیاتی منجر شده و قطعا ادامه این مسیر به صلاح استان نیست.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: مجموعه وابسته به گروه سرمایه گذاری مسکن طی سال های گذشته روند نزولی داشته و از سال 90 تا 96 مجموع ساخت از 60 هزار مترمربع به حدود 10 هزار مترمربع کاهش پیدا کرده است، یعنی میزان تولید و عرضه مسکن در استان کرمان به یک پنجم رسیده است که اصلا قابل قبول نیست این در حالی است که نیاز و تقاضای مسکن برای جوانان و بخش های مختلف رو به افزایش بوده و شهر کرمان از ثقل‌های تولید و عرضه مسکن می تواند محسوب شود.
پورابراهیمی در ادامه با انتقاد از وضعیت مدیریت این شرکت سرمایه گذاری مسکن بیان کرد: متاسفانه با تصمیماتی که برای رویکرد منطقه ای اتخاذ شده استقلال فعالیت های این شرکت در کران زیر سوال رفته و بخشی از توانمندی ها و امکانات و تجهیزات این مجموعه به خارج از استان کرمان با رویکردهای غیرکارشناسی منتقل شده است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال های اخیر تذکراتی متعددی در این خصوص داده ایم، گفت: سیاست های اخیر وزارت راه و شهرسازی در حوزه برنامه اقدام ملی منجر شد که ما بتوانیم ظرفیت های جدیدی در این حوزه برای استان شاهد باشیم اما علی رغم این اقدامات جدید، هیچ ردپایی از فعال شدن این شرکت سرمایه گذاری در استان ملاحظه نمی کنیم.
پورابراهیمی خاطرنشان کرد: برای ما جای سوال است به چه دلیل با وجود مجموعه ای از امکانات و تخصص و ظرفیت ها و نیروی انسانی و تقاضای بازار، اما پاسخی داده نشده است و درخواست ما که به صورت سوال از وزیر هم مطرح کردیم این است که دلیل بی توجهی بانک مسکن و مجموعه شرکت سرمایه گذاری مسکن در حوزه فعالیت های استان چیست و به چه دلیل استقلال این شرکت برای استان کرمان جهت ارتقای توانمندیها عملیاتی نشده است.
نماینده مردم کرمان و راور در خانه ملت ادامه داد: با توجه به برنامه اقدام ملی که قرار است امسال در استان 7 هزار واحد ساخته شود و از طرفی دستگاه ها در آن ذی‌مذخل خواهند بود، پیشنهاد داریم که گروه سرمایه گذاری مسکن به عنوان یک مجموعه فعال در این بخش ورود کند و مورد حمایت از طریق هلدینگ سرمایه گذاری مسکن قرار گیرد.
پورابراهیمی افزود: تشکیل شخصیت حقوقی مستقل برای پیگیری موضوعات سرمایه گذاری مسکن در استان کرمان و از مجموعه استان های خوزستان و فارس و بندرعباس جدا شود تا بتواند ماموریت ها را به شکل مطلوب عملیاتی کند و منابع از استان کرمان به جای دیگر منتقل نشود.
به گزارش ایسنا، دکتر کفاش معاون پارلمانی وزارت راه و شهرسازی نیز در این نشست گفت: اقدامات ویژه ای از زمان تصدی وزیر جدید راه و شهرسازی در دستور کار است و از نکات مورد توجه ما هم ساخت و ساز در مسکن است که با برنامه ریزی تمام تلاشان را انجام می دهیم که بتوانیم مسئله مسکن را رونق دهیم و در اقتصاد کشور به عنوان بخش پیشگام عملیاتی کنیم.
وی ادامه داد: برنامه ما هم رونق بخش مسکن است و برای ما هم قابل قبول نیست که مجموعه های وابسته به وزارت راه و شهرسازی در ماموریت های خودشان شاهد گزارش عملکرد ضعیف آنها از جمله استان کرمان باشیم.
براساس این گزارش، ظهیری مدیرعامل سرمایه گذاری مسکن در این جلسه با توضحیاتی در خصوص شرایط کلان بیان کرد: طی سال های گذشته از دلایلی مشکلات ما را تشدید کرد، کاهش عرضه زمین برای ساخت مسکن بوده و از ذخایر زمین هم استفاده کردیم.
مدیرعامل سرمایه گذاری مسکن افزود: از مشکلات این حوزه عدم امکان دریافت زمین برای تولید و عرضه مسکن بوده که در استان کرمان هم این مشکل وجود داشته است، از سوی دیگر مشکلات منطقه ای، محدودیت کمی در شرایط استان بوده است، البته این اشکال بر عملکرد حوزه مامورتی های استان کرمان به شکلی وارد است که کاهش تولید و عرضه مسکن را ایجاد کرده است.
در ادامه دکتر محمودزاده معاون ساختمان وزارت راه شهرسازی نیز با بیان اینکه براساس طرح اقدام ملی قرار است در استان های مختلف در بخش های مختلف از طریق سازمان ملی زمین و مسکن، بنیاد مسکن، بازآفرینی شهری، موضوع ساخت و عرضه مسکن عملیاتی شود ابراز کرد: آمادگی داریم در برنامه کوتاه مدت برای شهر کرمان قرارداد 4 هزار واحد مسکونی را با مجموعه های مختلف تشکل انبوه ساز و بخش خصوصی و شرکت سرمایه گذاری مسکن عملیاتی کنیم.
وی گفت: طرح اقدام ملی برای ایجاد 400 هزار واحد مسکونی به عنوان یکی از اولویت های مهم ما ست و موضوع بحث عدم عرضه زمین با ابلاغ وزیر هیچ توجیهی نخواهد داشت و مشکل حل شده است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تبدیل جزیره کیش به مرکز علمی ایران در میان مناطق آزاد کشور

کرمان؛ کودکانی که آب ندارند و می‌میرند...

از نرخ تورم 21 درصدی در استان کرمان تا پیشنهاد افزایش 11 درصدی نرخ کرایه تاکسی از سوی شهرداری

تشکیل 95 پرونده تخلف ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی‌ کننده در کرمان

فرمانده سپاه کرمان:تحریم نیروی انتظامی موجب افزایش مقبولیت این نیرو می‌شود

پیگیری برای راه‌اندازی فروشگاه مجازی تعاونی روستایی در کرمان

شجاعی برهان در مراسم معارفه سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان: شفافیت و تکریم منابع انسانی شعار و محور عملکردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

درختان تاریخی باغ شاهزاده ماهان شناسنامه دار می‌شوند

دانش‌آموزان قلعه‌گنج 25 کلاس جدید نیاز دارند

تحریم‌های آمریکا هیچ اثری ندارد

ممنوعیت برگزاری هر گونه مراسم و تجمعات در تالارهای کرمان

محکومیت 47 میلیاردی متخلفان کالا و خدمات در استان کرمان

مهریه نامتعارف در کرمان دردساز شد

پیش بینی وزش باد شدید در استان کرمان

سه نفر در حوادث بامداد پنجشنبه کرمان جان باختند

پلیس جیرفت بیش از یک تُن مواد مخدر کشف کرد

بیش از 20 میلیارد ریال برای توسعه شبکه برق جیرفت هزینه شد

درختان تاریخی باغ شاهزاده ماهان شناسنامه‌دار می‌شوند

تحریم ناجا باعث مقبولیت این نیرو می شود

مراسم تجمعی در گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) نخواهیم داشت

بهره‌برداران بخش دام و طیور نیازمند تسهیلات بانکی هستند

طرح آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان از اول مرداد اجرا می‌شود

امدادگران کرمانی در 6 حادثه سخت امدادرسانی کردند

دستگیری 5 اکیپ تخلف شکار و صید در استان کرمان

شیوع کرونا 98 میلیارد تومان به بخش دام و طیور استان کرمان خسارت زده است

10 میلیارد ریال به تجهیز مدارس ریگان تخصیص یافت

هفته قوه قضاییه مجالی برای تداوم سیاست های حوزه قضایی در حمایت از تولید است

خشت به خشت تا بهشت

مجوز زیست محیطی طرح انتقال آب بن- بروجن لغو نشده است

9 کشته و مصدوم در 2 تصادف کرمان

خسارت‌های اقتصادی ناشی از کرونا به دلیل عدم چابکی و سوءمدیریت بود

جوجه آوری بیش از چهار هزار قطعه گونه گاوچرانک در شهرستان پارس آباد

تولد نهمین نسل آهوی مغان در سایت تکثیر و احیای آهوی مغان

ارزشیابی پایانی دروس عملی هنرستان‌های فنی حرفه ای حضوری برگزار می‌شود

بامداد پنجشنبه مرگبار در کرمان

کرونا رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کرمان را به خط پایان رساند

فعالیت‌های آموزشی فرهنگی کرمان آغاز شد

برگزاری مراسم و تجمعات در تالارها و سالن های پذیرایی کرمان ممنوع است

راهدار کهنوجی کودک 2 ساله سرگردان در بزرگراه را نجات داد

نحوه برگزاری گرامیداشت ایام ارتحال امام تشریح شد

هلاکت شرور مسلح در درگیری شبانه پلیس کهنوج

مبتلایان به کرونا در استان کرمان چند نفر شدند؟

شمار مبتلایان به کرونا در کرمان به 1609 نفر رسید

43 کارفرمای متخلف استان سمنان به دستگاه قضا معرفی شدند

شناسایی گونه ای کمیاب از ژله ماهی دکمه آبی برای نخستین بار در شمال غربی جزیره کیش

فراخوان طرح پژوهشی تنظیم سند ارتقای وضعیت زنان منطقه آزاد کیش

الزام رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراکز ورزشی کیش

پرداخت 143 میلیارد تومان تسهیلات به تعاونی های گلستان

جزئیات افزایش نرخ سود تسهیلات اشتغال روستایی در اردبیل اعلام شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان: اعتمادسازی اساس و بنیان کار روابط عمومی هاست