کرمان رصد

آخرين مطالب

موسیقی فاخر در پرورش شخصیت کودک نقش مثبت ایفا می‌کند فرهنگي

موسیقی فاخر در پرورش شخصیت کودک نقش مثبت ایفا می‌کند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - به گفته مدرس موسیقی کرمان، کودکان و نوجوانان از موسیقی الهام و الگو برداری می‌کنند و لذا فراگیری موسیقی فاخر و اصیل در پرورش شخصیت فکری و ذهنی آنها نقش مثبت ایفا می‌کند.

مینا رضایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهمترین شاخص در آموزش موسیقی به کودکان و نوجوانان علاقه مندی آنها است و اینکه با میل درونی هنر را دنبال کنند و نواختن را یاد بگیرند.
وی با اشاره به استقبال خانواده ها از آموزش موسیقی برای فرزندانشان تاکید کرد: والدین استعداد و ظرفیت کودکانشان را در نظر بگیرند و سعی نکنند خارج از توانمندی ها و با اجبار و اکراه و به خاطر رقابت آنها را به کلاسها و فراگیری موسیقی بفرستند.
این مدرس موسیقی تصریح کرد: یادگیری موسیقی به هماهنگی 2 نیمکره مغز بسیار کمک می کند و در افزایش مهارتهای شناختی و رفتاری کودکان بسیار موثر است.
وی اظهار داشت: پشتیبانی خانواده ها، نقش مربی و روش آموزشی بسیار در موفقیت آینده کودکان در حوزه موسیقی اهمیت زیادی دارد و حتما با مشاوره با افراد متخصص و کارشناس مسیر درست را باید برای نوآموزان رشته های هنری مشخص شود.
رضایی با اشاره به دلزدگی برخی کودکان از آموزش موسیقی تصریح کرد: خانواده نقش مشوق را دارد و کودکان و نوجوان در راه آموزش موسیقی و هنر حتما با چالش ها و فراز و نشییب هایی مواجه می شوند که باید در برابر آنها انعطاف نشان داده شود.
وی تاکید کرد: استعداد رکن مهم آموزش موسیقی است، اما تمرین و تکرار در پیشرفت و تکامل بسیار موثر است و تاکید می‌کنم که موسیقی همواره نیاز به فعالیت مستمر دارد.
مدرس موسیقی کودکان با بیان اینکه بیش از 10 سال در حوزه موسیقی فعالیت دارم گفت: سه سال است که در زمینه آموزش موسیقی به کودکان و نوجوانان کار می کنم و توانستم زمینه بروز استعداد را برای این فشر فراهم کنم.
وی با بیان اینکه مدتی است در زمینه هنر درمانی فعالیت خود را آغاز کردم تصریح کرد: آموزش هنر به کودکانی که از اختلالات روانی و جسمی رنج می برند، در بهبودی روح و جسم آنها تاثیر بسیاری دارد.
رضایی گفت: بخش هایی از اعصاب زمان نواختن موسیقی به اوج فعالیت خود می رسند و مهارتهای اعصاب و ارتباطات عصبی بهبود پیدا می کند، طوری که یک کودک فلج مغزی پس از 10 جلسه درمان پیشرفت بسیار سریعی در یادگیری داشته است.
وی اظهار داشت: موسیقی درمانی در طب پیشینه تاریخی دارد و حتی در کتب اطبا و دانشمندان بزرگی مثل ابن سینا نیز ذکر شده و در سالهای اخیر بشدت مورد توجه مراکزعلمی قرار گرفته است.
مدرس موسیقی کودکان افزود: لکنت زبان، مشکلات گفتاری و رفتاری، بیماران مبتلا به اوتیسم و سندروم داون و غیره می توانند بوسیله موسیقی و هنر درمانی تغییرات زیادی را در جهت بهبود و بازیابی سلامت خود حس کنند.
وی تاکید کرد: موسیقی و هنر درمانی در حوادث و اتفاقات اجتماعی و رخدادهای بزرگ به کمک جامعه می آید تا در بعد روانی آرامش به آسیب دیدگان برگردد.
رضایی تصریح کرد: افراد متخصص در زمینه موسیقی درمانی در استان کرمان بسیار کم و انگشت شمار هستند و در سالهای اخیر مراکزی مانند بهزیستی به حوزه آموزش این افراد وارد شده اند.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه هزینه های درمان افراد توان خواه بالا است و خانواده ها از تامین هزینه ها ناتوان هستند باید توسط مراکز دولتی و خیریه پشتیبانی شوند.
7437 / 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield