کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس اوقاف زرند خبر داد:

وجود 112 موقوفه با نیت عزاداری حضرت سید الشهداء در زرند فرهنگي

وجود 112 موقوفه با نیت عزاداری حضرت سید الشهداء در زرند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - زرند - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زرند گفت: 112 موقوفه با نیت عزاداری و اطعام در ایام ماه محرم و صفر در این شهرستان وجود دارد.

حجت الاسلام ابوالقاسم قادری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: همزمان با دهه اول محرم مراسم عزاداری و سوگواری حضرت سید الشهداء (ع) در جوار 12 امامزاده و بقعه متبرکه این شهرستان برگزار شد.
وی افزود: در قالب سوگواره بصیرت عاشورایی در دهه اول محرم مراسم بزرگ لبیک یا حسین (ع)، مراسم احلی من العسل ویژه نوجوانان حسینی، شیر خوارگان حسینی، رهروان زینبی و برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور هیئات مذهبی در جوار اماکن متبرکه شهرستان برگزار شد.
حجتالاسلام قادری یکی از برنامه های مهم سازمانی این اداره را در کنار برنامه های فرهنگی و مذهبی در ایام محرم، اجرای امینانه به نیات واقفان خیراندیش ذکر کرد و افزود: در شهرستان زرند بیش از 112 موقوفه قدیمی و جدید الوقف وجود دارد، که یکی از نیات مهم آن مربوط به برگزاری مراسم عزای حسینی و اطعام عزاداران است.
رئیس اداره اوقاف زرند تصریح کرد: از تعداد موقوفات ثبت شده تنها 45 موقوفه درآمدزا و دارای منابع مالی برای اجرای نیت واقف هستند که برنامه های مختلف عزاداری دهه آخر صفر از محل درآمد این موقوفات، نیات خیران و کمک های سازمانی اوقاف انجام می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield