کرمان رصد

آخرين مطالب

97 درصد واکسن های دامی تولید داخلی است سياسي

97 درصد واکسن های دامی تولید داخلی است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - به گفته رییس سازمان دامپزشکی کشور 97 درصد واکسن های دامی در داخل تولید میشود و به همین میزان به مرز خودکفایی رسیده ایم .

علیرضا رفیعی پور شامگاه دوشنبه در حاشیه سفر به جنوب استان کرمان به خبرنگار ایرنا گفت: در زمینه تولید واکسن های دامی 97 درصد خودکفا شده ایم ولی در بخش واکسن طیور 70درصد واردات داریم.
وی از فعالیت چهار واحد تولید واکسن بخش خصوصی و دولتی در کشور خبر داد و افزود: با حمایت از شرکت های دانش بنیان در صدد هستیم میزان تولید واکسن در حوزه طیور را در داخل کشور افزایش دهیم.
دبیرکل منطقه آسیا، اقیانوسیه و خاور دور سازمان جهانی بهداشت دام (OEE) تصریح کرد: سالیانه در کشور بیش از 8 میلیارد دوز واکسن برای طیور در قالب 28 نوع واکسن و در حوزه دامی 300 میلیون دوز دامی بر علیه 20 نوع بیماری و واکسن مصرف داریم.
رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: ایران جزو 184 کشور دنیاست که با انجام اقدام‌های پیشگیرانه به دنبال مقابله با تهدیدهای زیستی بوده و یکی از این اقدام‌های پیشگیرانه واکسینه کردن دام است.
مدیرکل دامپزشکی جنوب استان کرمان از افتتاح آزمایشگاه‌ تشخیصی تخصصی دامپزشکی این منطقه با حضور رییس سازمان دامپزشکی در جیرفت خبر داد و گفت: این آزمایشگاه با زیر بنای یکهزار و 600 متر مربع زیر بنا و با اعتبار هفت میلیارد تومان احداث و تجهیز شده است.
علی احمدی افزود: در این آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی سه کارشناس علوم آزمایشگاه و چهار نفر دامپزشک مشغول فعالیت هستند که در زمینه تشخیص بیماری ها و کنترل بهداشتی مواد غذایی فعالیت می کنند.
همجواری منطقه جنوب کرمان با استان های مرزی موجب شده تا به مبارزه با بیماری های دامی توجه جدی شود.
اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان فعالیت می کند و هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.
هفت شهرستان جنوبی استان کرمان با یک میلیون نفر جمعیت، بیش از یک سوم پهناورترین استان کشور را به خود اختصاص داده است.
7450/7429 / 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield