کرمان رصد

آخرين مطالب

2100 کیلومتر راه روستایی در جنوب کرمان به بهره برداری رسید سياسي

2100 کیلومتر راه روستایی در جنوب کرمان به بهره برداری رسید
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - 2 هزار و 100 کیلومتر راه روستایی با حمایت های دولت تدبیر و امید در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان به بهره برداری رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: سه هزار و 996 کیلومتر راه روستایی با جمعیت بالای 20 خانوار در مجموع هفت شهرستان جنوبی استان کرمان وجود دارد که از این میزان 2 هزار و 100 کیلومتر آسفالت شده است.
محمد ساردویی افزود: هزینه ایجاد این میزان راه روستایی در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان پنج هزار و 250 میلیارد ریال است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 430 کیلومتر راه روستایی در حال ساخت است که 170 کیلومتر آماده آسفالت است، تصریح کرد: به دلیل تخصیص نیافتن قیر به وزارت راه و شهرسازی از اول سال جاری تاکنون امکان آسفالت این مسیرها فراهم نشده و در صورت تخصیص اجرای آسفالت این مسیرها انجام می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان ادامه داد: برای اتمام و بهره برداری از این طرح ها 2 هزار و 150میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی اظهار داشت: برای محرومیت زدایی، رونق کسب و کارهای روستایی، توانمندسازی و جلوگیری از مهاجرت افراد به شهرها نیاز به ساخت یکهزار و 896 کیلومتر راه روستایی برای روستاهای بالای 20 خانوار با اعتبار 10 هزار میلیارد ریال است.
وی بیان کرد: کمبود اعتبارات و نقدینگی و همچنین نبود اعتبار لازم به منظور تملک زمین های شخصی واقع شده در مسیر جاده ها از جمله مشکلات و موانع ساخت راه های روستایی است.
ساردویی بر دغدغه مطالبات پیمانکاران تاکید کرد و گفت: در حوزه راه های روستایی جنوب کرمان مطالبات پیمانکاران 900 میلیارد ریال است که پیگیر جذب اعتبار جهت تصویه حساب این پیمانکاران هستیم.
اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان هفت شهرستان جنوبی، پهناورترین استان کشور را تحت پوشش دارد.
منطقه جنوب کرمان دارای هفت شهر ستان با جمعیت یک میلیون نفر و تعداد یکهزار و 993 روستا که به دلیل حاصل خیز بودن زمین منطقه، مردم بیشتر به کشاوزی مشغول هستند و به همین دلیل راه های روستایی از اهمیت زیادی درمنطقه برخورداراست.
3029/7450/7429


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield