کرمان رصد

آخرين مطالب

لزوم توجه جدی به موضوع حمل و نقل زائران اربعین/تجربیات سفر اربعین موجب افزایش زائران این سفر معنوی می شود سياسي

لزوم توجه جدی به موضوع حمل و نقل زائران اربعین/تجربیات سفر اربعین موجب افزایش زائران این سفر معنوی می شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - استاندار کرمان بر لزوم توجه جدی به موضوع حمل و نقل زائران اربعین و نیز ساماندهی زائران جامانده ها تاکید کرد و گفت: تجربیات سفراربعین موجب افزایش زائران این سفر معنوی می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی ظهر امروز در ستاد استانی اربعین ضمن تقدیر از تلاش کمیته های این ستاد، گفت: تمامی فعالیت ها بر خواسته از عشق و ارادت مردم و مسئولان به ساحت مقدس امام حسین (ع) است و این عشق و ارادت نتیجه تجربیات معنوی است که هر فردی به شکلی داشته است.
وی خاطرنشان کرد: تجربیات سفر معنوی اربعین هر ساله افزایش می یابد و نتیجه آن افزایش قابل توجه متقاضیان این سفر است.
استاندار کرمان تصریح کرد: بی شک امسال نیز زائران اربعین تجربیات معنوی جدیدی خواهند داشت و این تجربیات موجب افزایش استقبال زائران اربعین در سال های آینده خواهد شد.
فدائی تاکید کرد: با توجه به افزایش شمار زائران اربعین در سال جاری لازم است که تمهیدات لازم در حوزه حمل و نقل آنها اندیشیده شود تا مشکلی در این زمینه برای زائران ایجاد نشود.
وی گفت: موضوع ساماندهی جاماندگان اربعین نیز بر عهده فرمانداری ها گذاشته شده تا با همکاری دستگاه های اجرایی امکانات مورد نیاز را تامین کنند تا این برنامه در کمال آرامش، امنیت، نظم، انضباط و حصول معنویت مطلوب انجام شود.
استاندار کرمان خاطرنشان کرد: اطلاعات لازم درباره اعتبار گذرنامه ها نیز باید مشخص شده و اطلاع رسانی لازم در این زمینه انجام شود تا افرادی که به مرزها مراجعه می کنند بدانند که چه شرایطی وجود دارد و خود را با آن شرایط تطبیق دهند.
*** بالغ بر 81 هزار کرمانی برای سفر اربعین ثبت نام کرده اند
رئیس سازمان حج و زیارت استان کرمان نیز گفت: تاکنون 81 هزار و 600 کرمانی برای سفر معنوی اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.
محمود عرب نژاد افزود: در حال حاضر ثبت نام سفر معنوی اربعین در 72 شهر استان کرمان در دست انجام است.
وی با اشاره به این مطلب که ثبت نام های انجام شده در سامانه سماح از برآورد انجام شده برای زائران اربعین، بیشتر شده است، اظهارداشت: احتمال دارد که زائران اربعین از استان کرمان تا مرز 100 هزار نفر افزایش یابد.
رئیس سازمان حج و زیارت استان کرمان با اشاره به این مطلب که شهرستان های کرمان، رفسنجان و سیرجان به ترتیب بیشترین ثبت نام برای پیاده روی اربعین را داشته اند، تاکید کرد: در حال حاضر 114 دفتر مجوز دار دائم و 10 دفتر موقت در سطح استان ثبت از زائران اربعین را انجام می دهند.
سرپرست دفتر امنیتی و انتظامی استانداری کرمان نیز در این جلسه گفت: تا صبح امروز بالغ بر 2 میلیون و 158 هزار نفر در سطح کشور برای پیاده روی اربعین ثبت نام کرده اند و استان کرمان در این زمینه رتبه هشتم کشوری را دارد.
حمید شمس الدینی با اشاره به این مطلب که بالاترین ثبت نام مربوط به استان تهران و پائین ترین میزان ثبت نام مربوط به کردستان است، تاکید کرد: آمار خروجی از مرزهای کشور طی شش روز ابتدایی سفر در سال گذشته 23 هزار و 237 نفر بوده و امسال به 103 هزار و 103 نفر رسیده است.
یه گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان نیز در این جلسه: سال گذشته 24 هزار زائر با اتوبوس ها جا به جا شده اند و برآورد این بود که امسال 25 درصد افزایش داشته باشد اما آمارها نشان دهنده تفاوت بالای آمار در سال جاری است و در برخی موارد آمار تا حدود 8 برابر افزایش داشته است.
سید علی سیدعلیخانی اظهارداشت: در مصوبه ستاد مرکزی اربعین الزام شده که 75 درصد از ظرفیت ناوگان حمل و نقل جاده ای به اعزام زائران اربعین اختصاص یابد.
خبرنگار: حسن شاهینظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield