کرمان رصد

آخرين مطالب

افزون بر 81 هزار کرمانی برای شرکت در همایش اربعین نام‌نویسی کرده‌اند فرهنگي

افزون بر 81 هزار کرمانی برای شرکت در همایش اربعین نام‌نویسی کرده‌اند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - به گفته رئیس سازمان حج و زیارت استان کرمان، تاکنون 81 هزار و 600 کرمانی برای شرکت در همایش معنوی اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده اند.

به گزارش ایرنا، محمود عرب‌نژاد روز یکشنبه در ستاد استانی اربعین در کرمان افزود: در حال حاضر ثبت نام سفر معنوی اربعین در 72 شهر استان کرمان در دست انجام است.
وی با اشاره به این مطلب که ثبت نام های انجام شده در سامانه سماح از برآورد انجام شده برای زائران اربعین، بیشتر شده است، اظهار داشت: پیش بینی می شود تعداد زائران اربعین استان کرمان امسال تا مرز 100 هزار نفر افزایش یابد.
رئیس سازمان حج و زیارت استان کرمان با اشاره به این مطلب که شهرستان های کرمان، رفسنجان و سیرجان به ترتیب بیشترین ثبت نام برای پیاده روی اربعین را داشته اند، تاکید کرد: در حال حاضر 114 دفتر مجوز دار دائم و 10 دفتر موقت در سطح استان ثبت زائران اربعین را انجام می دهند.
سرپرست دفتر امنیتی و انتظامی استانداری کرمان نیز گفت: تا صبح امروز بالغ بر 2 میلیون و 158 هزار نفر در سطح کشور برای پیاده روی اربعین ثبت نام کرده اند و این استان در این زمینه رتبه هشتم کشوری را دارد.
حمید شمس الدینی با اشاره به اینکه بالاترین ثبت نام مربوط به استان تهران و پائین ترین میزان ثبت نام مربوط به کردستان است، تاکید کرد: آمار خروجی از مرزهای کشور طی 6 روز ابتدایی سفر در سال گذشته 23 هزار و 237 نفر بوده و امسال به 103 هزار و 103 نفر رسیده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان نیز گفت: سال گذشته 24 هزار زائر با اتوبوس ها جا به جا شده اند و برآورد این بود که امسال 25 درصد افزایش داشته باشد و اما آمارها نشان دهنده تفاوت بالای آمار در سال جاری است و در برخی موارد آمار تا حدود هشت برابر افزایش داشته است.
سید علی حاج سیدعلیخانی اظهار داشت: در مصوبه ستاد مرکزی اربعین الزام شده که 75 درصد از ظرفیت ناوگان حمل و نقل جاده ای به اعزام زائران اربعین اختصاص یابد.
3029/7440


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield