کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:

32000 دانش آموز اتباع بیگانه در مدارس کرمان مشغول تحصیل هستند علمي

32000 دانش آموز اتباع بیگانه در مدارس کرمان مشغول تحصیل هستند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از تحصیل 32 هزار دانش آموز اتباع بیگانه در مدارس این استان خبر داد.

 احمد اسکندری نسب در جمع اصحاب رسانه به برنامه مهارت‌آموزی در مدارس اشاره کرد و بیان داشت: مهارت‌آموزی جزو برنامه‌های پیش روی آموزش و پرورش است که در این راستا بحث کیفی سازی برنامه‌های هنرستان‌ها را در برنامه‌های خود قرار داده‌ایم که در قالب آموزش همراه با تولید و عمل است.
وی افزود: سال گذشته 17 هنرستان کارآفرین در استان کرمان ایجاد شد لذا در برنامه ششم توسعه باید 50 درصد دانش‌آموزان به طرف رشته‌های فنی و حرفه‌ای پیش بروند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: تلاش داریم رفع موانع یادگیری و یاددهی را با انگیزه نشاط و نشاط‌دهی در مدارس دنبال کنیم لذا برنامه تدبیر که در مدارس ابتدایی و تعالی در دبیرستان‌ها ایجاد شده و تلاش داریم فعالیت‌های فردی از آموزش جدا شود.
اسکندری نسب تصریح کرد: در خانواده‌ها رویکرد فرستادن بچه‌ها به مدرسه نباید تنها قبولی در کنکور باشد لذا در همه مدارس اتاق بازی و یادگیری راه‌اندازی کردیم در سال گذشته 100 اتاق قرار بود راه‌اندازی شود در حالیکه توانستیم 150 اتاق را در مدارس مجهز کنیم.
وی افزود: محور تولید آموزش و پرورش است لذا گفتمان سازی و مشارکت پذیری در دستور کار آموزش و پرورش است زیرا هر اقدامی که انتظار اجرایی شدن آن را در جامعه داریم از آموزش و پرورش آغاز می‌شود بنابراین باید همه کمک کنند و این حوزه به عنوان دغدغه و اولویت همه باشد.
اسکندری‌نسب به پوشش تحصیلی که یکی از برنامه دیگر آموزش و پرورش است اشاره کرد و یادآور شد: 602 مدرسه با کمتر از 10 و 251 مدرسه با کمتر پنج دانش آموز در استان کرمان داریم همچنین در استان کرمان ما مناطق، مدارس و دانش‌آموزان لازم التوجه داریم که در این راستا 10 منطقه شناسایی شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و برگزاری یادواره شهدا در مدارس از جمله برنامه‌های دیگر ماست که در این راستا اردوی راهیان نور را در دستور کار داریم که در طول سال اعزام 10 تا 15 هزار دانش‌آموز را در دستور کار داریم.
وی افزود: ترویج قرآن نماز و عترت، نیز در دستور کار قرار دارد که سال گذشته قریب به 60 هزار نفر در طرح جز 30 قرآن شرکت کردند.
اسکندری گفت: به منظور جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی طرح «نماد» را در مدارس اجرا می‌کنیم که در 14 مدرسه میز نماد به صورت نمادین فعال خواهد شد تا با شناسایی دانش‌آموزانی که مشکل دارند اقدامات لازم انجام شود، همچنین در کرمان، راور و بم این طرح سال گذشته اجرا شد و امسال نیز در دستور کار است.
وی تصریح کرد: در بحث مسائل علمی و پژوهشی، پژوهش سراهایی فعال هستند که در سراسر استان فعالیت‌های نانو را پیش رو داریم همچنین در پوشش تحصیلی نزدیک به 32 هزار نفر در 280 مدرسه شبانه‌روزی داریم.
اسکندری‌نسب بیان داشت: در بحث دانش‌آموز اتباع بیگانه حدود 32 هزار نفر مشغول تحصیل هستند که تنها هفت مدرسه توسط کمیساری و مابقی توسط آموزش و پرورش ساخته شده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield