کرمان رصد

آخرين مطالب

سیلاب در جنوب کرمان بیش از 9 میلیارد تومان خسارت بر جا گذاشت سياسي

سیلاب در جنوب کرمان بیش از 9 میلیارد تومان خسارت بر جا گذاشت
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - به گفته معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان سیلاب در این منطقه 9میلیارد و 850 میلیون تومان خسارت به زیرساخت ها وارد کرد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از وقوع سیلاب در محورهای ارتباطی چهار شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد و گفت: سیلاب به مسیرهای ارتباطی در شهرستان های جیرفت، کهنوج، قلعه گنج و فاریاب خسارت وارد کرده است.
احسان شاهرخی افزود: سیلاب در شهرستان قلعه گنج سبب تخریب 15آبنما در محور قلعه گنج رمشک، محور چاه المدین، ریگ چمران، بلبل آباد و شمزان به میزان 50درصد و حجم خسارت 7میلیارد و 500میلیون تومان شد.
وی از تخریب و آسیب رسیدن به هشت پل لوله ای در محور قلعه گنج به جاسک با میزان 800 میلیون تومان خبر داد و گفت: در شهرستان قلعه گنج شن و گل لای سبب تخریب رادیه برید، دستک و شن زدگی 13دستگاه پل در هفت محور ارتباطی این شهرستان شده که میزان خسارت برآورد شده یک میلیارد تومان است.
وی از شن زدگی 23دستگاه آبنما و آب بردگی در محورهای روستایی کهنوج – نازدشت، کهنوج – چاهریگان، کهنوج – کوتک، کهنوج – عوض آباد رودبار خبر داد و گفت: فعالیت بازگشایی دهانه پل ها در شهرستان ها توسط عوامل راهداری در حال انجام است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان از تخریب 600متر دریواسیون (هدایت کننده آب به دهانه پل ها) در شهرستان کهنوج خبر داد و گفت: حجم زیادی از راه های روستایی در شهرستان های جیرفت، کهنوج، فاریاب و قلعه گنج نیاز به تیغ زنی دارد.
وی گفت: در شهرستان جیرفت هم سه دستگاه آبنما در محور فرعی ماران قلعه تخریب شده که حجم خسارت 500میلیون تومان برآورد شده است.
وی با بیان اینکه در حوزه شهرستان جیرفت 120کیلومتر راه روستایی نیاز به تیغ زنی دارد، افزود: با فعال شدن دستگاه های راهداری این مهم به تدریج و با توجه به حجم خسارت و اولویت انجام می شود.
شاهرخی اظهار داشت: در شهرستان فاریاب هم سیلاب به 300 کیلومتر از محور روستائی مزرعه امام، محور فاریاب – حرمه – حاجی آباد و محور فاریاب _موردان – ارزوئیه خسارت وارد کرده است.
وی از تخریب یک دستگاه ابنیه فنی در محور فاریاب – مزرعه امام خبر داد و گفت: 500میلیون ریال خسارت به این ابنیه فنی وارد شده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: رانندگان با توجه به اینکه همچنان شاهد ناپایداری ها و سیلابی شدن رودخانه ها در جنوب استان در چند روز آینده هستیم در جاده ها به ویژه مناطق کوهستانی سرعت مطمئنه را رعایت کنند.
وی افزود: شماره 141مرکز مدیریت راه ها هم برای ارسال گزارش های مردمی از تخریب محورها و اطلاع از وضعیت راهها به صورت شبانه روزی فعال است.
اداره کل هواشناسی استان کرمان در اطلاعیه ای اعلام کرد از امروز تا دوشنبه، ناپایداری های جوی به خصوص در نیمه جنوبی استان کرمان تشدید می شود و لازم است شهروندان از نزدیک شدن به رودخانه ها و مسیل ها و یا رفتن به ارتفاعات خودداری کنند.
دراین اطلاعیه آمده است : نفوذ جریانات گرم و مرطوب جنوبی از امروز تا دوشنبه آینده موجب تداوم ناپایداری هوا به صورت افزایش ابر، رگبار باران، رعد و برق، وزش تندبادهای شدید و خیزش گردو خاک خواهد شد.
با توجه به نوع و شدت بارش، در روزهای آینده احتمال بارش های رگباری، جاری شدن سیلاب، آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه های فصلی در جنوب استان به خصوص شهرستان های رودبار جنوب و کهنوج دور از انتظار نیست.
در نیمه شمالی استان هم وزش تندباد و خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود و در ارتفاعات احتمال رگبار باران وجود دارد.
جنوب استان کرمان از هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر تشکیل شده است.
7450/7429 / 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield