کرمان رصد

آخرين مطالب

51 هزار سالمند در جنوب کرمان زندگی می‌کنند سياسي

51 هزار سالمند در جنوب کرمان زندگی می‌کنند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - جیرفت - به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت 51 هزار سالمند در هفت شهرستان جنوبی استان کرمان زندگی می کنند و به طور میانگین هفت درصد جمعیت این منطقه را سالمندان تشکیل می دهند.

اصغر مکارم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه افراد بالای 60 سال سالمند محسوب می‌شوند، اظهار داشت: نیازهای سالمندان در سه گروه شامل نیازهای بهداشتی - درمانی، اجتماعی - اقتصادی و نیازهای روانی است.
وی اظهار داشت: نیازهای بهداشتی - درمانی شامل مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی، نیازهای اجتماعی - اقتصادی مانند بیمه و حقوق بازنشستگی است که توجه نکردن به این موارد آرامش روحی، روانی و اجتماعی سالمند را مختل می کند.
وی ادامه داد: نیازهای روانی، آخرین نیاز سالمندان است که باید مورد توجه قرار گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت اظهار داشت: مراقبت از سالمندان تحت پوشش و افزایش سلامت جسمی، روحی و اجتماعی از اهمیت بسزایی برخوردار است.
وی با بیان اینکه برنامه مراقبت از سالمندان بر اساس برنامه ریزی انجام می شود، بیان کرد: سالمندان در مراکز بهداشتی، درمانی و خانه های بهداشت هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خدمات مکمل یاری دریافت می کنند لذا سالمندان برای دریافت این خدمات با مراجعه به مراکز بهداشتی تست های چربی خون و قند را بصورت رایگان دریافت می کنند.
مکارم ادامه داد: ویزیت رایگان سالمندان سالانه یک بار در دستور کار مجموعه معاونت بهداشتی است و خدمات دندانپزشکی نیز در آینده نزدیک برای سالمندان بصورت رایگان انجام می شود.
وی شایع‌ترین حادثه‌ دوره سالمندی را زمین خوردن به دلیل کهولت سن برشمرد و گفت: از طریق مراقبت می توان از ابتلا سالمندان به بسیاری بیماری ها و مرگ و میرها جلوگیری کرد.
جنوب استان کرمان از هفت شهرستان با جمعیت یک میلیون نفر تشکیل شده است.
دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی پهناورترین استان کشور را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.
3029/7450/7429


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield