کرمان رصد

آخرين مطالب

رئیس دادگستری رفسنجان:

زیرساختهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای نیروی انتظامی فراهم شود سياسي

زیرساختهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای نیروی انتظامی فراهم شود
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - رفسنجان - رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان گفت: باید زیرساختهای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای نیروی انتظامی فراهم باشد تا بتواند جلوتر از مجرمان به مأموریت خود بپردازد.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت‌الاسلام محمدمهدی پورمحمدی پیش از ظهر شنبه در جمع کارکنان نیروهای مسلح در محل کلانتری 13 رفسنجان اظهار داشت: شعار هفته ناجا «پلیس هوشمند امین مردم» است و این شعار برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری است که فرمودند «پلیس باید هوشمند، امین، مقتدر و مهربان باشد».
وی افزود: هوشمندی پلیس بدین معناست که باید زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را به وجود بیاوریم پلیس باید مسلح به سلاح دانش روز باشد و هم در وسایل و امکانات سخت‌افزاری به تمام امکانات و وسایل مجهز باشد و باید فضایی برایش فراهم باشد که بتواند جلوتر از مجرمان به مأموریت‌های خود بپردازد.
رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان نزدیک ترین سطح نیروهای مسلح با مردم را نیروی انتظامی دانست و یادآور شد: ماموریت امروز پلیس فراتر از دستگیری مجرمان مواد مخدر و... است.
پورمحمدی ادامه داد: برخورد با قاچاق کالا، سرقت‌های سازمان‌یافته، جرایم فضای مجازی که جرایمی به روز هستند و پلیس هم باید به روز باشد، از کارهایی است امروز پلیس با آن سر و کار دارد.
وی با بیان اینکه آنچه امروز جمهوری اسلامی ایران دارد ثمره خون پاک شهداست، تصریح کرد: این صندلی‌هایی که ما از بالاترین رده تا پایین در کشور روی آن نشستیم امانت است و پلیس هم باید هوشمند و امین باشد باید اول خودسازی انجام شود تا امنیت جامعه به وجود آید.
رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان با اشاره به برخی نظرسنجی‌ها در خصوص رضایتمندی مردم از سبزپوشان نیروی انتظامی اضافه کرد: در بعضی نظرسنجی‌ها میزان رضایت یا رتبه دوم، یا سوم و بعضی آمارها رتبه چهارم بود که مایه مباهات است و پلیس از دید مردم امین و مورد اعتماد است.
سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان رفسنجان نیز با گرامیداشت یاد شهدا به ویژه شهدای نیروی انتظامی و ادای احترام به خانواده شهدا گفت: پلیس افتخار می‌کند که شبانه‌روز در خدمت تأمین امنیت مردم است.
سرهنگ محمدمهدی کریمی افزود: در همین راستا شب گذشته یک باند سرقت از منطقه لطف‌آباد تحت تحقیب پلیس قرار گرفت و از ساعت سه و 30 دقیقه صبح تا پنج صبح این تعقیب ادامه داشت تا سارقان که با یک دستگاه خودرو وانت بودند، دستگیر شدند.
وی به گلباران قبور شهدا و دیدار با خانواده شهدا در هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: برپایی نمایشگاه فضای مجازی به همت پلیس فتا و نمایشگاه آسیب‌های اجتماعی و موادمخدر به همت معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و پلیس مبارزه با مواد مخدر در این هفته از دیگر برنامه‌های هفته نیروی انتظامی خواهد بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield