کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار: گفتمان توسعه در کرمان فراگیر شده است سياسي

استاندار: گفتمان توسعه در کرمان فراگیر شده است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - استاندار کرمان با بیان اینکه توسعه گرایی و گفتمان توسعه در این استان فراگیر شده است گفت: ضریب مطالبه گری و رقابت بین استان ها با ایجاد نهاد اقتصاد مقاومتی توسعه می یابد.

به گزارش ایرنا، علیرضا رزم حسینی روز یکشنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان افزود: با تحقق نهاد اقتصاد مقاومتی، رشد قابل توجهی را در بین استان ها شاهد خواهیم بود.
وی بیان کرد: واقعیت این است که در اقتصاد مقاومتی علاوه بر پروژه های اجرایی باید به دنبال ایده های نو بود.
وی با اشاره به اجرای ایده مناطق هشتگانه اقتصادی در استان کرمان و تعیین معین های اقتصادی عنوان کرد: درباره مناطق هشتگانه اقتصادی می توان به جرات گفت که تعداد پروژه های این بخش 2 برابر پروژه های دولتی است.
استاندار کرمان تاکید کرد: پروژه های معین های اقتصادی چندین برابر پروژه های دولتی است و روند اجرایی این طرح ها به خوبی در دست انجام است.
وی گفت: تعیین معین های اقتصادی موجب جهش اقتصادی در استان کرمان خواهد شد.
رزم حسینی با بیان اینکه در حوزه اشتغال استان کرمان اعتبارت خوبی در سال جاری خواهیم داشت عنوان کرد: برای توسعه فرهنگ کار و خوداشتغالی، هزینه های زیادی را پرداخت کردیم تا مردم بدانند که شغل دولتی نداریم و در برخی موارد مردم نیز ناراحت شدند اما امروز مردم با نگاه جدیدی به موضوع اشتغال نگاه می کنند و فرهنگ کار و تلاش تغییر کرده است.
وی اظهار کرد: سال گذشته سال طلایی استان کرمان در ایجاد شغل بود که 32 هزار و 806 شغل جدید ایجاد شد که در طول سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بی نظیر بود.
وی با اشاره به اینکه دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی به صورت فعال و پویا در دسترس همگان است بیان کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی، سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کرده و برش های استانی طرح های استانی نیز تعیین شده است.
وی با تاکید بر اینکه هدف نهایی اقتصاد مقاومتی، تقویت اقتصاد محلی و شهرستانی است گفت: همگرایی در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان کرمان ایجاد شده و همه مدیران باور دارند که مناطق اقتصادی کارساز و مفید بوده و به دستگاه های اجرایی کمک کرده است.
استاندار کرمان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی را با جدیت دنبال می کنیم افزود: از ابتدا تاکید کردیم که زیر پای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن می کنیم و این سیاست را همواره مد نظر داریم.
وی یادآور شد: مثلث توسعه اقتصادی نهادی موثر و در حال بارور شدن است و در آینده می تواند یک نهاد دائمی باشد.
رزم حسینی گفت: پروژه های اقتصاد مقاومتی عمدتا گرفتار بروکراسی های اداری است و اگر پنجره واحد در استان کرمان به شکلی ایجاد شود که حداکثر استعلامات با آن انجام شود، بسیار تاثیرگذار خواهد بود و این اقدام ظرف 2 تا سه هفته آینده نهایی می شود.
وی با تاکید بر اینکه قانون رفع موانع تولید قانون بسیار خوبی است که می توان از آن برای رفع مشکلات واحدها و توسعه اشتغال استفاده کرد گفت: فرهنگ سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی و خوداشتغالی کار بسیار بزرگی است که باید همواره مد نظر قرار گیرد.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی
7440/3029


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield