کرمان رصد

آخرين مطالب

هنر خوشنویسی کرمان پویا است فرهنگي

هنر خوشنویسی کرمان پویا است
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان وجود و فعالیت تعداد فراوان استاد و هنرمند صاحب رتبه و هنرجویان متعدد خوشنویس در کرمان موجب شده هنر خوشنویسی در این استان یکی از رشته های فعال و پویا باشد.

محمدرضا علیزاده روز شنبه در حاشیه بازدید از آثار نمایشگاه پنجمین سالانه خوشنویسی کرمان افزود: به مناسبت هفته خوشنویسی ایران 110 اثر از هنرمندان خوشنویس کرمانی در موزه هنرهای معاصر صنعتی و در قالب پنجمین سالانه خوشنویسی این استان به نمایش در آمده است.
وی ادامه داد: این سالانه با همکاری انجمن خوشنویسان کرمان و موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برگزار می‌شود و در بخش جنبی کارگاه‌های خوشنویسی یک روزه برای علاقه مندان هنر خوشنویسی پیش بینی شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه بسیار با کیفیت و در رشته های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و نقاشی خط است.
وی با اشاره به حرکت رو به جلوی خوشنویسی در استان کرمان اظهار داشت: هنرمندان و اساتید بسیاری در کرمان در این حوزه فعال هستند که در این سالانه از پیشکسوتان خوشنویسی کرمان تقدیر می شود.
پنجمین سالانه خوشنویسی استان کرمان پنجشنبه یازدهم مهر در موزه معاصر صنعتی کرمان طی آئینی گشایش یافت.
نمایشگاه آثار هنرمندان سالانه خوشنویسی کرمان تا 19 مهر در محل موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان برپا است.
موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان در خیابان شریعتی، چهارراه باغ ملی قرار دارد.
3029/7437


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield