کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان خبر داد:

نمایش 110 اثر از هنرمندان در پنجمین سالانه خوشنویسی استان کرمان فرهنگي

نمایش 110 اثر از هنرمندان در پنجمین سالانه خوشنویسی استان کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان از نمایش 110 اثر از هنرمندان کرمانی در پنجمین سالانه خوشنویسی این استان در موزه هنرهای معاصر صنعتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا علیزاده صبح شنبه در آیین برگزاری پنجمین سالانه خوشنویسی استان کرمان روند حرکت هنر خوشنویسی در استان کرمان را رو به جلو عنوان کرد و گفت: وجود دهها استاد خوشنویس و صدها خشنویس صاحب رتبه و هنرجویان متعدد در سطح استان کرمان باعث شده است که هنر خوشنویسی در استان یکی از رشته های فعال پویا باشد.
در مراسم گشایش همانند سالهای قبل امسال نیز از دو خوشنویس پیشکسوت کرمانی اساتید علی رشیدی و عبد الرضا نواب زاده تقدیر شد.
پنجمین سالانه خوشنویسی استان کرمان به مناسبت هفته خوشنویسی ایران برگزار و تا پایان مهر ادامه دارد، آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و نقاشی خط است.
فراخوان این نمایشگاه در مرداد ماه 98 منتشر شد، این فراخوان بر اساس جلسه شورای سیاستگزاری سالانه که متشکل اعضای انجمن خوشنویسان اساتید مومنی، محسنی راد، ابراهیمی، مودب، میرزایی، عمید، صفرزاده، شهدادی، گنج کریمی، تیموری، هاشمی نژاد و پور جلالی تنظیم شد و در نهایت پس از جمع آوری آثار توسط اساتید مودب، میرزایی، ابراهیمی، حسینی کارشناسی و 110 اثر انتخاب و به نمایش گذاشته شد.
این سالانه که با همکاری انجمن خوشنویسان کرمان برگزار شده است تا پایان نمایشگاه کارگاههای خوشنویسی یه روزه ای را پیش بینی کرده است که در هفته های آتی اجرا خواهد شد.
110 اثر از هنرمندان خوشنویس کرمانی در موزه هنرهای معاصر صنعتی و در قالب پنجمین سالانه خوشنویسی استان کرمان به نمایش در آمده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield