کرمان رصد

آخرين مطالب

برخورد نیروی انتظامی با مردم همراه با تعامل، اخلاق و مهارت حرفه ای باشد سياسي

برخورد نیروی انتظامی با مردم همراه با تعامل، اخلاق و مهارت حرفه ای باشد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - استاندار کرمان با اشاره به اینکه اغلب افراد نحوه برخورد نیروی انتظامی با مردم نشانه برخورد حاکمیت با مردم می دانند، گفت: برخورد پلیس با مردم باید همراه با تعامل، اقتدار، ادب، اخلاق و مهارت حرفه ای باشد و این موضوع به دشواری کار نیروی انتظامی می افزاید.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی صبح امروز در آئین صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی به مناسبت هفته نیروی انتظامی افزود: امنیت ابعاد بسیار گسترده ای دارد و تمام آن بر عهده نیروی انتظامی نیست و سایر دستگاه ها نیز باید در این راستا اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی حد خوب و قابل قبولی از نظم و امنیت را محقق کرده است، گفت: جامعه از نیروهای مسلح از جمله نیروی انتظامی انتظار تامین امنیت و ایجاد نظم را دارد و امنیت به معنای آن است که مردم در زندگی خود دغدغه و نگرانی نسبت به سرمایه های مادی و معنوی خود نداشته و در کمال آرامش زندگی کنند.
استاندار کرمان با بیان اینکه بیماری های واگیر، طرح مطالب نادرست در فضای مجازی و ... نیز از مصادیق ناامنی در جامعه به شمار می رود که باید با پیگیری مراجع مربوطه رفع شوند، گفت: بخش زیادی از تامین امنیت بر عهده نیروی انتظامی است و این نیرو برای تامین امنیت نیاز به امکانات و تجهیزاتی دارد که باید برای تامین این امکانات و تجهیزات تلاش کنیم.
فدائی گفت: فرهنگ، رعایت قانون، پایبندی به قانون، مشارکت مردم و تحقیق و پژوهش در تامین امنیت نقش دارند واگر بتوانیم فرهنگ عمومی جامعه را ارتقاء داده و قانون مندی و رعایت قانون بیش از پیش یک ارزش در جامعه تلقی شود، کار پلیس ساده می شود.
وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی در ماه های اخیر اقتدار بسیار خوبی از خود نشان داده است، ادامه داد: نیروهای انتظامی نشان داده اند که استان کرمان فضای مناسبی برای ارتکاب جرم نیست.
* تلاش نیروهای مسلح، جمهوری اسلامی را از امن ترین کشورهای دنیا معرفی کرده است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این مراسم گفت: تمامی نیروهای مسلح کشور از جمله نیروی انتظامی با برنامه قوی و هوشمند خود تلاش دارند تا نمودار موفقیت های خود را متناسب با برنامه های خود پیش ببرد و از این رو جمهوری اسلامی از امن ترین کشورهای دنیا معرفی شده و در جغرافیا و امنیت منظقه نیز تاثیرگذار است.
حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی افزود: اعتقاد به اسلام، با برنامه بودن، عملیاتی بودن، حضور در صحنه و اجرای برنامه ها به صورت جدی از ویژگی هایی است که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را از سایر نیروهای مسلح دنیا متمایز کرده است.
وی با اشاره به این مطلب نیروهای مسلح ما معتقد به ارکان مترقی دین اسلام هستند، تاکید کرد: فرماندهی و مدیریت نیروهای مسلح که تحت مدیریت ولایت فقیه هستند، یکی از ویژگی های ممتاز نیروهای مسلح کشور است.
وی ادامه داد: از موفقیت های رهبری و فرماندهی ارزشمند کل قوا همین بس که در دنیای پرآشوب امروز، با مدیریت قوی و درایت خود کشور را از تمامی پیچ های خطرناک نجات دادند و از این رو کشور ما از قدرت های مطرح و از کشورهای مطرح دنیا است و جایگاه ویژه ای دارد.
* نیروی انتظامی به سوی تحقق پلیس حرفه ای گام بر می دارد
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان فرمانده انتظامی استان کرمان نیز با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی در دهه های اخیر در حال پیشرفت در زمینه های مختلف بوده است، گفت: نیروی انتظامی در زمینه فناوری اطلاعات و تحقق پلیس حرفه ای گام های خوبی برداشته و امید دارد که در آینده شاهد پیشرفت های بیشتری این حوزه باشد.
سردار عبدالرضا ناظری افزود: امروز نیروی انتظامی در راستای اهداف پلیس جامعه محور بر این اعتقاد است که امنیت یک محصول اجتماعی بوده و حاصل تلاش تمامی نهادها و سازمان ها است و همگان در تولید، حفظ و ارتقای آن نقش دارند.
وی ضمن بیان این مطلب که مردم، پلیس، سازمان ها و نهادها در برقراری نظم و امنیت مکمل یکدیگر هستند، تاکید کرد: شعار امسال هفته نیروی انتظامی، "پلیس هوشمند امین مردم" است و اگر بخواهیم بیشترین خدمات را با سرعت و دقت بیشتر و با هوشمندی بیشتر به مردم ارائه کنیم نیاز به ظرفیت مردمی بالاتر از این داریم.
فرمانده انتظامی استان کرمان ادامه داد: نیروی انتظامی در حوزه امین مردم بودن نیز تمام تلاش خود را به کار گرفته و امروز پلیس ملجا و پناه مردم است و با پشتوانه بالای مردمی، حافظ جان مال و ناموس مردم است و در این راه جهادگونه حرکت می کند و طبق فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی مجاهد فی سبیل الله است.
سردار ناظری خاطرنشان کرد: فرماندهی انتظامی استان کرمان با داشتن 570 شهید، یک هزار و 170 جانباز و 36 آزاده همواره تلاش کرده که امنیت مطلوبی را برای جامعه به ارمغان آورد.
وی با اشاره به اینکه در استان کرمان با وجود تلاش های جهادگونه نیروهای انتظامی، دغدغه هایی نیز وجود دارد، گفت: هر چند در موضوعات کاهش تصادفات خودروها در حوزه های درون و برون شهری گام های خوبی برداشته شده اما کشته شدن بیش از یک هزار و 120 نفر در تصادفات در شان مردم با فرهنگ و نجیب استان کرمان نیست و امید است با همت مضاعف و برنامه ریزی مناسب در زمینه ارتقای فرهنگ ترافیک روز به روز شاهد پیشرفت در این حوزه باشیم.
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به وجود برخی دغدغه های حوزه های امنیتی و انتظامی، گفت: در این زمینه حرکت های مثبت و اثرگذاری در ماه های اخیر انجام شده است.
سردار ناظری اظهارداشت: با نگاهی دقیق به موضوعات مختلف در می یابیم که سازمان ها و نهادها برای اجرای هر چه بهتر ماموریت سازمانی خود در ابتدای امر نیازمند به تدوین پیوست امنیتی ماموریت ها دارند.
وی یادآور شد: در حوزه پیشگیری از جرایم اجتماعی نیز توسعه شبکه نظارت تصویری در شهر کرمان در دستور کار قرار گرفته است که جای تقدیر دارد.
فرمانده انتظامی استان کرمان ادامه داد: با توجه به قانون گرایی مردم شریف و نجیب کرمان می توان با توجیه مردم در زمینه رعایت قوانین و مقررات، بسترهای لازم برای ارتقای فرهنگ ترافیک و قانون پذیری فراهم کرد.
سردار ناظری با اشاره به اینکه توسعه اقدامات در حوزه خیران امنیت ساز به ریاست استاندار و فرمانداران ضروری است، تاکید کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی در حال رسیدن به پلیس در تراز انقلاب اسلامی هستیم.
وی تاکید کرد: نیروی انتظامی به پشتوانه نیروهای مجاهد و مجرب خود همواره تلاش می کند که خلاء های موجود در حوزه نظم و امنیت را رفع کند.
خبرنگار: حسن شاهی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آزمون پایه نهم متوسطه به صورت حضوری برگزار می‌شود

اهدای عضو مستلزم آگاهسازی بیشتر است

نخستین گروه ملخ‌های صحرایی به مزارع ریگان رسید

توضیحات باشگاه گل گهر در خصوص قرنطینه بازیکنان مبتلا به کرونا

رونمایی از کتاب مجموعه عکس های ژوزف پلروس در کیش

چوپان سقوط کرده در منطقه کوهستانی اِسکِر رابر نجات یافت

تست کرونای 64 مورد جدید در کرمان مثبت شد

نماز عید فطر در 50 مسجد کرمان اقامه شد

میزان صادرات چمدانی صنایع دستی کرمان 100 درصد افزایش یافت

انهدام باند سارقان قطعات خودرو با 9 فقره سرقت در جیرفت

عکس/ اقامه نماز عید فطر در استان کرمان

آخرین آمار از شمار بیماران کرونایی در استان کرمان

روزه‌داری تلاش تاریخی جامعه بشری برای اعتلای روح انسان است

مسئولان زمینه اشتغال و تولید داخلی را فراهم کنند

افزایش بی‌رویه قیمت سم کشاورزان رفسنجان را نگران کرد

مشکلات با وحدت مردم و مسئولان برطرف می‌شود

چند خبر کوتاه از جنوب کرمان

اپیدمی کرونا در استان کرمان کنترل شده است/رفتن به مسافرت را توصیه نمی کنیم

افزایش دوقلوزایی حیات وحش تهران در سال جاری

تمرینات تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان از سر گرفته شد

اماکن تاریخی کرمان بازگشایی می‌شوند

آغاز طرح فروش آنلاین دارو و محصولات آرایشی بهداشتی در کیش

پلمپ قلیان سرای یک رستوران در جزیره کیش به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی

وحدت، همدلی و انسجام یکی از ویژگی اصلی مقاومت در مقابل دشمنان ایران

راه اندازی لنج بادبانی چوبی در آب های جزیره کیش

فرهنگ سازی رعایت ضوابط بهداشتی در مراکز تجاری جزیره کیش

از 10 خردادماه همه کارکنان باید در محیط کار خود حضور داشته باشند

شمار مبتلایان به کرونا در کرمان به 1421 نفر رسید/ درگذشت 70 بیمار

کشف101 کیلوگرم تریاک در سیرجان

پیشکسوت میراث فرهنگی کرمان تجلیل شد

مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم کرمان تمدید شد

تشکیل 19 پرونده تخلف محیط زیستی در استان قزوین

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی خبر داد:امکان دریافت آنلاین همه آگهی های ثبتی تشکل های کارگری و کارفرمایی

فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز تجاری جزیره کیش

مسئله محیط زیست باید اولویت کار در استان باشد

کشف محموله قاچاق شبانه چوب بلوط و ذغال در کهگیلویه وبویراحمد

2 قلاده توله خرس کامفیروز در حال بازپروری هستند

جنوب کرمان در مرز وضعیت قرمز کرونا

اعلام آدرس مساجدی که نماز عید فطر در آنان برگزار می شود

تجلیل از استادکار پیشکسوت طرح کاشی‌های سنتی استان کرمان

نرم افزار «سردار دل‌ها» رونمایی شد

رفسنجان میزبان جشنواره ملی عکس "از چشم دختران ببینیم" شد

نماز عید فطر در کرمان فقط در مساجد برگزار می‌شود + اسامی مساجد

بازگشت ساعات کاری بانک های جزیره کیش به روال گذشته

کشف 2 انبار بزرگ احتکار برنج در کرمان

بازگشایی اماکن تاریخی روباز در کرمان

پیش بینی افزایش ابر و وزش باد در کرمان

فاز نخست بیمارستان 64 تختخوابی امام حسین (ع) کرمان افتتاح شد

پیامم به جامعه جهانی این است که به جزیره پاک و ایمن کیش سفر کنند