کرمان رصد

آخرين مطالب

برخورد نیروی انتظامی با مردم همراه با تعامل، اخلاق و مهارت حرفه ای باشد سياسي

برخورد نیروی انتظامی با مردم همراه با تعامل، اخلاق و مهارت حرفه ای باشد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - استاندار کرمان با اشاره به اینکه اغلب افراد نحوه برخورد نیروی انتظامی با مردم نشانه برخورد حاکمیت با مردم می دانند، گفت: برخورد پلیس با مردم باید همراه با تعامل، اقتدار، ادب، اخلاق و مهارت حرفه ای باشد و این موضوع به دشواری کار نیروی انتظامی می افزاید.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی صبح امروز در آئین صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی به مناسبت هفته نیروی انتظامی افزود: امنیت ابعاد بسیار گسترده ای دارد و تمام آن بر عهده نیروی انتظامی نیست و سایر دستگاه ها نیز باید در این راستا اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی حد خوب و قابل قبولی از نظم و امنیت را محقق کرده است، گفت: جامعه از نیروهای مسلح از جمله نیروی انتظامی انتظار تامین امنیت و ایجاد نظم را دارد و امنیت به معنای آن است که مردم در زندگی خود دغدغه و نگرانی نسبت به سرمایه های مادی و معنوی خود نداشته و در کمال آرامش زندگی کنند.
استاندار کرمان با بیان اینکه بیماری های واگیر، طرح مطالب نادرست در فضای مجازی و ... نیز از مصادیق ناامنی در جامعه به شمار می رود که باید با پیگیری مراجع مربوطه رفع شوند، گفت: بخش زیادی از تامین امنیت بر عهده نیروی انتظامی است و این نیرو برای تامین امنیت نیاز به امکانات و تجهیزاتی دارد که باید برای تامین این امکانات و تجهیزات تلاش کنیم.
فدائی گفت: فرهنگ، رعایت قانون، پایبندی به قانون، مشارکت مردم و تحقیق و پژوهش در تامین امنیت نقش دارند واگر بتوانیم فرهنگ عمومی جامعه را ارتقاء داده و قانون مندی و رعایت قانون بیش از پیش یک ارزش در جامعه تلقی شود، کار پلیس ساده می شود.
وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی در ماه های اخیر اقتدار بسیار خوبی از خود نشان داده است، ادامه داد: نیروهای انتظامی نشان داده اند که استان کرمان فضای مناسبی برای ارتکاب جرم نیست.
* تلاش نیروهای مسلح، جمهوری اسلامی را از امن ترین کشورهای دنیا معرفی کرده است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز در این مراسم گفت: تمامی نیروهای مسلح کشور از جمله نیروی انتظامی با برنامه قوی و هوشمند خود تلاش دارند تا نمودار موفقیت های خود را متناسب با برنامه های خود پیش ببرد و از این رو جمهوری اسلامی از امن ترین کشورهای دنیا معرفی شده و در جغرافیا و امنیت منظقه نیز تاثیرگذار است.
حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی افزود: اعتقاد به اسلام، با برنامه بودن، عملیاتی بودن، حضور در صحنه و اجرای برنامه ها به صورت جدی از ویژگی هایی است که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را از سایر نیروهای مسلح دنیا متمایز کرده است.
وی با اشاره به این مطلب نیروهای مسلح ما معتقد به ارکان مترقی دین اسلام هستند، تاکید کرد: فرماندهی و مدیریت نیروهای مسلح که تحت مدیریت ولایت فقیه هستند، یکی از ویژگی های ممتاز نیروهای مسلح کشور است.
وی ادامه داد: از موفقیت های رهبری و فرماندهی ارزشمند کل قوا همین بس که در دنیای پرآشوب امروز، با مدیریت قوی و درایت خود کشور را از تمامی پیچ های خطرناک نجات دادند و از این رو کشور ما از قدرت های مطرح و از کشورهای مطرح دنیا است و جایگاه ویژه ای دارد.
* نیروی انتظامی به سوی تحقق پلیس حرفه ای گام بر می دارد
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان فرمانده انتظامی استان کرمان نیز با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی در دهه های اخیر در حال پیشرفت در زمینه های مختلف بوده است، گفت: نیروی انتظامی در زمینه فناوری اطلاعات و تحقق پلیس حرفه ای گام های خوبی برداشته و امید دارد که در آینده شاهد پیشرفت های بیشتری این حوزه باشد.
سردار عبدالرضا ناظری افزود: امروز نیروی انتظامی در راستای اهداف پلیس جامعه محور بر این اعتقاد است که امنیت یک محصول اجتماعی بوده و حاصل تلاش تمامی نهادها و سازمان ها است و همگان در تولید، حفظ و ارتقای آن نقش دارند.
وی ضمن بیان این مطلب که مردم، پلیس، سازمان ها و نهادها در برقراری نظم و امنیت مکمل یکدیگر هستند، تاکید کرد: شعار امسال هفته نیروی انتظامی، "پلیس هوشمند امین مردم" است و اگر بخواهیم بیشترین خدمات را با سرعت و دقت بیشتر و با هوشمندی بیشتر به مردم ارائه کنیم نیاز به ظرفیت مردمی بالاتر از این داریم.
فرمانده انتظامی استان کرمان ادامه داد: نیروی انتظامی در حوزه امین مردم بودن نیز تمام تلاش خود را به کار گرفته و امروز پلیس ملجا و پناه مردم است و با پشتوانه بالای مردمی، حافظ جان مال و ناموس مردم است و در این راه جهادگونه حرکت می کند و طبق فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی مجاهد فی سبیل الله است.
سردار ناظری خاطرنشان کرد: فرماندهی انتظامی استان کرمان با داشتن 570 شهید، یک هزار و 170 جانباز و 36 آزاده همواره تلاش کرده که امنیت مطلوبی را برای جامعه به ارمغان آورد.
وی با اشاره به اینکه در استان کرمان با وجود تلاش های جهادگونه نیروهای انتظامی، دغدغه هایی نیز وجود دارد، گفت: هر چند در موضوعات کاهش تصادفات خودروها در حوزه های درون و برون شهری گام های خوبی برداشته شده اما کشته شدن بیش از یک هزار و 120 نفر در تصادفات در شان مردم با فرهنگ و نجیب استان کرمان نیست و امید است با همت مضاعف و برنامه ریزی مناسب در زمینه ارتقای فرهنگ ترافیک روز به روز شاهد پیشرفت در این حوزه باشیم.
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به وجود برخی دغدغه های حوزه های امنیتی و انتظامی، گفت: در این زمینه حرکت های مثبت و اثرگذاری در ماه های اخیر انجام شده است.
سردار ناظری اظهارداشت: با نگاهی دقیق به موضوعات مختلف در می یابیم که سازمان ها و نهادها برای اجرای هر چه بهتر ماموریت سازمانی خود در ابتدای امر نیازمند به تدوین پیوست امنیتی ماموریت ها دارند.
وی یادآور شد: در حوزه پیشگیری از جرایم اجتماعی نیز توسعه شبکه نظارت تصویری در شهر کرمان در دستور کار قرار گرفته است که جای تقدیر دارد.
فرمانده انتظامی استان کرمان ادامه داد: با توجه به قانون گرایی مردم شریف و نجیب کرمان می توان با توجیه مردم در زمینه رعایت قوانین و مقررات، بسترهای لازم برای ارتقای فرهنگ ترافیک و قانون پذیری فراهم کرد.
سردار ناظری با اشاره به اینکه توسعه اقدامات در حوزه خیران امنیت ساز به ریاست استاندار و فرمانداران ضروری است، تاکید کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی در حال رسیدن به پلیس در تراز انقلاب اسلامی هستیم.
وی تاکید کرد: نیروی انتظامی به پشتوانه نیروهای مجاهد و مجرب خود همواره تلاش می کند که خلاء های موجود در حوزه نظم و امنیت را رفع کند.
خبرنگار: حسن شاهی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نمی توان یک نسخه واحد برای کل شهر کرمان پیچید

کارمند شهرداری زرند به اتهام اختلاس بازداشت شد

افزایش سرانه مطالعه هدف اصلی طرح نامزدی پایتخت کتاب ایران است

واژگونی خودروی حامل سوخت قاچاق در قلعه‌گنج 2 کشته بر جا گذاشت

طرح سازگاری با کم آبی استان کرمان مورد بررسی قرار گرفت

افزون بر 100 آبگرمکن خورشیدی در روستاهای جنوب کرمان توزیع شد

تهیه مستند شهیدان محمدی پور و عظیمی

کرمان میزبان گردهمایی معاونان مالی دادگستری شرق کشور می شود

20درصد اعتبار فرهنگی دستگاه ها به فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص یابد

مدار ثانویه راکتور اراک تا 2 هفته آینده راه اندازی می شود

سرویس دهی 50 دستگاه اتوبوس به جاماندگان اربعین در کرمان

هفت تصمیم برای طرح های آبرسانی استان کرمان

تهیه مستند شهیدان محمدی پور و عظیمی/برگزاری همایش علمی توسعه ایثار اجتماعی

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی استان کرمان در رفسنجان

راهداری جنوب کرمان چهار هزار زائر اربعین را جابه جا کرد

توقف کامیون‌های حامل کود حیوانی در جیرفت ممنوع شد

زارعان: در آینده نزدیک خبرهای خوبی از راکتور IR40 منتشر خواهد شد

نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور در کاشان گشایش یافت

مدار ثانویه رآکتور اراک راه اندازی می‌شود

جرائم انتخاباتی به طور ویژه و خارج از نوبت رسیدگی می شود

یک استان و 10 شهرستان و دوهزارو 500 نفر استقبال‌کننده

تعداد شرکت کنندگان جشنواره موسیقی نواحی رشد 100 درصدی دارد

62 درصد زایمان‌های بیمارستان آیت‌الله کاشانی جیرفت طبیعی است

دستگاه قضا با هیچ گروه و یا حزبی در انتخابات تعارف ندارد

توقف کامیون های حامل کود حیوانی در جیرفت ممنوع می شود

موقوفه «ظهیرالدوله» کرمان 600 فرصت شغلی ایجاد کرد

60 درصد واحدهای مسکونی روستایی کرمان مقاوم هستند

کارفرمایان کرمانی تا 13 شهریور فرصت استفاده از بخشودگی جرائم بیمه دارند

بیش از 2 هزار پرونده بخشودگی بنگاه های اقتصادی کرمان تایید شد

درخواست پنج هزار کارگاه بخشودگی جرائم بیمه ای در کرمان ثبت شد

باید تا آخرین سرقله‌های دانش هسته‌ای پیش برویم

راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا 2 هفته آینده

احتمال افزایش صندوق های ثابت و سیار اخذ رای در شهرستان راور

روحانی: کینه‌ توزان به ایران در آمریکا حاکم شده‌ اند

نگاه ویژه دولت به طرح‌های آبرسانی استان کرمان

روستای دهنو اسلام آباد شهرستان فهرج به شهر تبدیل شد

حضور دسته جات عزاداری در بین الحرمین

مجوز تاسیس آموزشگاه تعلیم رانندگی ویژه خانم ها صادر می شود

پاسداری از خون شهیدان یک تکلیف است

عزاداری مردم کرمان در اربعین حسینی

پیاده روی 80 هزار نفری مردم سیرجان در روز اربعین حسینی

پیاده روی باشکوه مردم سیرجان در روز اربعین

حضور گسترده زائران در حرمین شریفین کربلا

ادامه ورود گسترده زائران اربعین به کربلا

3 جوان مفقود شده در جبالبارز جیرفت پیدا شدند

10 میلیارد تومان اعتبار به خط ریلی جیرفت اختصاص یافت

سراسر ایران خیمه‌ عزای حسین(ع)

جاماندگان کربلا در کرمان راهپیمایی کردند

کرمان در اربعین حسینی (ع) در سوگ و ماتم است

نوحه خوانی زوار اربعین در حرم امام علی (ع)