کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه کرمان با اشاره به خنثی شدن عملیات ترور حاج قاسم سلیمانی:

در فتنه‌ها خواص دچار تردید و شک می‌شوند سياسي

در فتنه‌ها خواص دچار تردید و شک می‌شوند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به توطئه اخیر دشمن بر علیه سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، عنوان کرد: توطئه بزرگ علیه سردار سلیمانی که ماه‌ها روی آن کار شده بود بوسیله نیروهای امنیتی و اطلاعاتی خنثی شد، برخی غیرت دینی و برخی غیرت ملی و برخی هر دو را دارند اما تعجب می‌کنم که، عده‌ای اگر غیرت دینی ندارند حداقل غیرت ملی که باید داشته باشند. چرا در اینگونه طرح‌ها مشارکت دارند و چرا این طرح‌ها را حمایت می‌کنند!!

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین "حسن علیدادی‌سلیمانی" ظهر امروز 12 مهرماه در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان ضمن تسلیت شهادت حضرت رقیه (س) گفت: حضرت رقیه نگذاشت کربلا در کربلا بماند و با شهادت خود سهم جدی در تبیین رخدادهای کربلا دارد.
وی ضمن تبریک روز پست بر کارکنان خدوم اداره پست، در ادامه شهادت عمار و یاسر، وفات سلمان فارسی را تسلیت گفت و به هفته ناجا اشاره کرد و افزود: هفته نیروی انتظامی، نیروی شجاع، خدوم ومنظم، مسلط بر کار و اشراف بر امنیت با 13 هزار شهید در این صحنه جهاد بزرگ در تحت امر و فرماندهی کل قوا و ولایت فقیه را تبریک می‌گویم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به توطئه اخیر دشمن بر علیه سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، عنوان کرد: توطئه بزرگ علیه سردار سلیمانی که ماه‌ها روی آن کار شده بود بوسیله نیروهای امنیتی و اطلاعاتی خنثی شد، برخی غیرت دینی و برخی غیرت ملی و برخی هر دو را دارند اما تعجب می‌کنم که، عده‌ای اگر غیرت دینی ندارند حداقل غیرت ملی که باید داشته باشند چرا در اینگونه طرح‌ها مشارکت دارند و چرا این طرح‌ها را حمایت می‌کنند!!
وی ادامه داد: چرا باید علیه سربازی که 40 سال در صحنه‌هایی که جمهوری اسلامی و جهان اسلام نیاز داشته، همواره حضور داشته و علیه بعثی‌ها، داعشی‌ها و اسرائیل‌ها همه همت خود را صرف کرده است، خیانت کرد؟ حال سوال اینجاست که اگر غیرت دینی برخی‌ها ندارند، آیا غیرت ملی هم ندارند؟ چرا در این بازی‌های خطرناک می‌توانند ورود پیدا کنند؟
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید، ادامه داد: این آخرین توطئه ها علیه سربازان این نظام نیست و نخواهد بود و قطعا چنین توطئه‌ها ادامه خواهد داشت اما همه باید بدانند نیروهای تیزهوش و بیدار ما همانگونه که تاکنون همه توطئه‌ها را خنثی کرده‌اند، سایر توطئه ها را نیز خنثی خواهند کرد.
وی با اشاره به به تحولات میدان جنگ تحمیلی بر یمن عنوان کرد: در منطقه شاهد یک تحول بزرگ میدانی جنگ تحمیلی بر یمن مظلوم بودیم و بار دیگر نشان داد که اراده‌ها بر تطمیع‌ها و دلارها پیروز هستند. عملیات گسترده‌ای که از آغاز تهاجم یمن عملیاتی در این سطح را ندیده بودیم لذا فتح الفتوح در جریان حمله به یمن و دفاع از مردم مظلوم یمن توانستند سعودی‌ها را زمین‌گیر کنند و چند پیام بسیار مهم را به جهان مخابره کنند.
حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی اظهار کرد: عملیات بزرگ یمن نشان داد که یمن در زمین هم قدرتمند است، باید دشمنان یمنی‌ها آتش بس بدهند در غیر این صورت خود یمن می‌شوند؛ پیام دیگر آغاز تبلیغاتی بود که علیه ایران درست کرده بودند، چراکه می‌خواستند شکست خود را توجیه کنند لذا انگشت اتهام به طرف ایران دراز کرده بودند اما با این عملیات بزرگ این اتهام نیز نقش برآب شد.
وی با بیان این مطلب این روزها فرانسه به دنبال فریب ایران هستند، تصریح کرد: باید مراقب باشیم فریب این کشورها را نخوریم.
نمانیده ولی فقیه در استان کرمان با تاکید برآنکه ما وظایف مبارزه با شهوات داریم همچنین این امیال نباید تعطیل بلکه باید تعدیل بشوند، اظهار کرد: تغییر نگاه و جهابینی مردم؛ ایجادالگو سازی در زمینه های مختلف در میان مردم و شایسته سالاری سه محور اساسی هستند که حضرت محمد (ص) مدنظر داشتند که باید با این سه محور کار کرد و جامعه را تغییر داد. این سه محور باعث شد که جامعه تغییر کند و سرعت پیشرفت جامعه اسلامی افزایش پیدا کرد و موجب گسترش اسلام در سراسر جهان شد.
وی با بیان این مطلب که 5 دهه بیشتر از اسلام نگذشته بود که واقعه کربلا رخداد و در ادامه به دلیل اصلی واقعه عاشورا اشاره کرد و افزود: وقتی در تاریخ نگاه تحلیلی داشته باشیم در می‌یابیم که تلاش‌ها براین بود که این 3 محور را از بین ببرند و برای این مهم از شیوه‌های مختلفی همچون راه‌اندازی فتنه‌ها، انحراف در میان توده‌های مردم و بدعت در دین و اعتقادات مردم استفاده می کردند و در چنین شرایطی تردیدها و شک‌ها در میان توده‌های مردم و خواص خود را نشان خواهد داد و در ادامه تبلیغات وسیع منفی نیز اتفاق افتاد که متأسفانه واقعه عاشورا به وقوع پیوست.
امام جمعه کرمان بیان کرد: معمولا در فتنه‌ها خواص دچار تردید و شک می‌شوند و عوام که باید به خواص اقتدا کنند؛ نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند. از طرف دیگر فتنه‌ها گاهی اوقات آرام اتفاق می‌افتد و در دامنه جامعه گسترده می‌شوند که عوام متوجه نمی‌شوند فتنه است و در واقعا جامعه غرق در فتنه می‌شود و کسانی بصیرت دارند متوجه می‌شوند و بخشی که شک ندارد انقدر حجم فتنه بالاست نمی‌تواند وارد میدان شده و جلوی فتنه را بگیرند و فقط باید غصه بخورند.
وی ادامه داد: کسانی که فتنه شناس نیستند و نمی‌فهمند و متوجه نمی‌شوند و جریان فتنه‌گر شعارهایی می‌دهند که مخصوص توده مردم است و علی‌الظاهر دفاع از مردم است. در جایی حضرت علی(ع) می‌فرمایند: « کسانی که فتنه‌ها را می‌شناسند دچار سختی می‌شوند و هر کس که عمق فتنه را نشاسد هیچ غم و غصه ای ندارد» لذا وقتی کسانی که باید در خط اصیل تقوا حرکت کنند، دچار شک و تردید می‌شوند و در این جنگ جدی هوا و هوس و تقوا که انحرافات را تشخیص نمی‌دهند، دچار انحراف می‌شوند.
وی عنوان کرد: فتنه‌ها وقتی آمد تحلیل را از خواص و توده‌ها می‌گیرند لذا حضرت علی (ع) فرمود « آغاز فتنه ها از هواپرستی آغاز می‌شود» این هواپرستی می تواند در همه حوزه ها اتفاق بیفتد، عده‌ای که منحرف هستند خود از انحرافات استقبال می‌کنند و به دنبال انحراف مردم هستند، آن حضرت در ادامه فرمود: « بدعت‌هایی که در ادامه اتفاق می‌افتاد، خودساخته است، واقعیتی ندارد اما فتنه جویان از آنها حمایت می‌کنند، اگر باطل با حق مخلوط نمی‌شد، کسانی که دنبال حق بودند، منحرف نمی شدند».
حجت‌لاسلام عیدادی‌سلیمانی اضافه کرد: در این 4 دهه اول انقلاب شاهدیم که چه ضربه‌هایی از فتنه‌ها به نظام وارده شده است و امیدوارم توجه کنید که معرفت و شناختی که امام با تمام وجود در جامعه بوجود آورد و ده سال جامعه را مدیریت کرد و بعد جامعه به دست شخصیتی داد که دقیقا جامعه را در مسیر امام حرکت داد امت ما را به امتی با بصیرت کرده بتوانیم در همین بصیرت حرکت کنیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خبر داد: ارائه تسهیلات به روستاییان و عشایر آسیب دیده از کرونا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام: استفاده از شبکه‌های مجازی فرصت مغتنمی برای توسعه هستند

مدیرکل یکی از ادارات استان کرمان به اتهام فساد اداری دستگیر شد

پلمپ دو واحد صنفی موبایل فروشی به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی در کیش

باند سارقان به عنف در کرمان متلاشی شد

انجام اقدامات فرهنگی برای پیشگیری از شیوع کرونا ضروری است

باند سارقان زورگیر در کرمان متلاشی شد

بیش از 3 هزار کرمانی از طریق کاریابی ها صاحب شغل شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام خبر داد: بهره مندی4477 طرح از تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در ایلام

اختصاص 408 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در هرمزگان

ایرنا خبرگزاری نظام و به عنوان یکی از ارکان قدرت ملی کشور در منطقه

دستگیری مدیرکل و معاون یکی از ادارات کل کرمان به اتهام فساد اداری

تعداد بیماران مبتلا به کرونا در کرمان به 1723 نفر رسید

خرید حمایتی و نامحدود گوجه‌فرنگی در جنوب کرمان آغاز شد

پای کافه‌ون‌ها به کرمان باز شد

از مجوز بازگشایی مساجد تا تاکید مجدد بر عدم برگزاری مراسم در تالارهای کرمان

‌مدیرکل و معاون یکی از ادارات کل استان کرمان‌ دستگیر شدند

ثبت 129 شرکت تعاونی در گلستان

برگزاری رویداد مجازی "تعاون ایونت" در هرمزگان

ایجاد بندر خشک صادراتی به صورت شرکت تعاونی در زنجان

اعلام آغاز و شرایط پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به واحدهای آسیب دیده از شیوع کرونا در فارس

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی خبر داد:امکان دریافت آنلاین همه آگهی های ثبتی تشکل های کارگری و کارفرمایی

شریعتمداری :آیین‌نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی بامردان غیر ایرانی تصویب شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: انتقال درست اخبار، سرمایه اجتماعی را افزایش می دهد

شریعتمداری: روابط عمومی ها باید دوسویه ، گفت و گو محور با مردم و غیررسمی باشند+ فیلم

نظارت های حداکثری بر وسائط نقلیه عمومی، مراکز تجاری و پذیرایی در کیش

خرید حمایتی گوجه فرنگی از کشاورزان امروز آغاز می‌شود

باشگاه‌های بی اعتنا به پروتکل‌های بهداشتی بسته می‌شوند

نظارت بر عرضه محلول‌های ضدعفونی در کرمان/ مراقب مواد تقلبی باشید

دستان خالی در مبارزه با ملخ‌ها/چشمان نگران به آسمان خیره شد

گرد و خاک کرمان را فرا می‌گیرد

علت مرگ ماهی های رودخانه قره سو کرمانشاه در دست بررسی است

مهار آتش سوزی در منطقه حفاظت شده مند استان بوشهر

تولد 3 راس گوزن زرد ایرانی در پارک وحش اراک

پیش بینی وزش باد و گرد و خاک در کرمان

کشف 110 هزار لیتر سوخت قاچاق در بردسیر

عکس/ طبیعت زیبای جاده کرمان- بم

آتش‌سوزی جنگل و باغات روستای کوش‌کلجک بخش جبالبارز جنوبی

رعایت فاصله و اصول بهداشتی در کودکان دشوار است

خدمات شهری شهرداری شهربابک برون سپاری می‌شود

قرارداد دو بازیکن ملی پوش هندبال مس کرمان تمدید شد

سند تحول بنیادین مبنای اصلی برنامه‌های آموزش و پرورش است

3420 هکتار عرصه‌ جنگلی و مرتعی کرمان در آتش سوخت

افتتاح سه طرح ملی، زیرساخت‌های ارتباطی کرمان را تقویت می‌کند

چند خبر از جنوب کرمان

شرایط نام‌نویسی در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی کرمان اعلام شد

بررسی باستان‌شناسی در انار آغاز شد

مس کرمان بدون مصدوم تمرینات خود را ادامه می‌دهد

برگزاری امتحانات پایه نهم و دوازدهم به صورت حضوری

آغاز نخستین بررسی باستان‌شناسی شهرستان انار