کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه کرمان با اشاره به خنثی شدن عملیات ترور حاج قاسم سلیمانی:

در فتنه‌ها خواص دچار تردید و شک می‌شوند سياسي

در فتنه‌ها خواص دچار تردید و شک می‌شوند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به توطئه اخیر دشمن بر علیه سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، عنوان کرد: توطئه بزرگ علیه سردار سلیمانی که ماه‌ها روی آن کار شده بود بوسیله نیروهای امنیتی و اطلاعاتی خنثی شد، برخی غیرت دینی و برخی غیرت ملی و برخی هر دو را دارند اما تعجب می‌کنم که، عده‌ای اگر غیرت دینی ندارند حداقل غیرت ملی که باید داشته باشند. چرا در اینگونه طرح‌ها مشارکت دارند و چرا این طرح‌ها را حمایت می‌کنند!!

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین "حسن علیدادی‌سلیمانی" ظهر امروز 12 مهرماه در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان ضمن تسلیت شهادت حضرت رقیه (س) گفت: حضرت رقیه نگذاشت کربلا در کربلا بماند و با شهادت خود سهم جدی در تبیین رخدادهای کربلا دارد.
وی ضمن تبریک روز پست بر کارکنان خدوم اداره پست، در ادامه شهادت عمار و یاسر، وفات سلمان فارسی را تسلیت گفت و به هفته ناجا اشاره کرد و افزود: هفته نیروی انتظامی، نیروی شجاع، خدوم ومنظم، مسلط بر کار و اشراف بر امنیت با 13 هزار شهید در این صحنه جهاد بزرگ در تحت امر و فرماندهی کل قوا و ولایت فقیه را تبریک می‌گویم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به توطئه اخیر دشمن بر علیه سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، عنوان کرد: توطئه بزرگ علیه سردار سلیمانی که ماه‌ها روی آن کار شده بود بوسیله نیروهای امنیتی و اطلاعاتی خنثی شد، برخی غیرت دینی و برخی غیرت ملی و برخی هر دو را دارند اما تعجب می‌کنم که، عده‌ای اگر غیرت دینی ندارند حداقل غیرت ملی که باید داشته باشند چرا در اینگونه طرح‌ها مشارکت دارند و چرا این طرح‌ها را حمایت می‌کنند!!
وی ادامه داد: چرا باید علیه سربازی که 40 سال در صحنه‌هایی که جمهوری اسلامی و جهان اسلام نیاز داشته، همواره حضور داشته و علیه بعثی‌ها، داعشی‌ها و اسرائیل‌ها همه همت خود را صرف کرده است، خیانت کرد؟ حال سوال اینجاست که اگر غیرت دینی برخی‌ها ندارند، آیا غیرت ملی هم ندارند؟ چرا در این بازی‌های خطرناک می‌توانند ورود پیدا کنند؟
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید، ادامه داد: این آخرین توطئه ها علیه سربازان این نظام نیست و نخواهد بود و قطعا چنین توطئه‌ها ادامه خواهد داشت اما همه باید بدانند نیروهای تیزهوش و بیدار ما همانگونه که تاکنون همه توطئه‌ها را خنثی کرده‌اند، سایر توطئه ها را نیز خنثی خواهند کرد.
وی با اشاره به به تحولات میدان جنگ تحمیلی بر یمن عنوان کرد: در منطقه شاهد یک تحول بزرگ میدانی جنگ تحمیلی بر یمن مظلوم بودیم و بار دیگر نشان داد که اراده‌ها بر تطمیع‌ها و دلارها پیروز هستند. عملیات گسترده‌ای که از آغاز تهاجم یمن عملیاتی در این سطح را ندیده بودیم لذا فتح الفتوح در جریان حمله به یمن و دفاع از مردم مظلوم یمن توانستند سعودی‌ها را زمین‌گیر کنند و چند پیام بسیار مهم را به جهان مخابره کنند.
حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی اظهار کرد: عملیات بزرگ یمن نشان داد که یمن در زمین هم قدرتمند است، باید دشمنان یمنی‌ها آتش بس بدهند در غیر این صورت خود یمن می‌شوند؛ پیام دیگر آغاز تبلیغاتی بود که علیه ایران درست کرده بودند، چراکه می‌خواستند شکست خود را توجیه کنند لذا انگشت اتهام به طرف ایران دراز کرده بودند اما با این عملیات بزرگ این اتهام نیز نقش برآب شد.
وی با بیان این مطلب این روزها فرانسه به دنبال فریب ایران هستند، تصریح کرد: باید مراقب باشیم فریب این کشورها را نخوریم.
نمانیده ولی فقیه در استان کرمان با تاکید برآنکه ما وظایف مبارزه با شهوات داریم همچنین این امیال نباید تعطیل بلکه باید تعدیل بشوند، اظهار کرد: تغییر نگاه و جهابینی مردم؛ ایجادالگو سازی در زمینه های مختلف در میان مردم و شایسته سالاری سه محور اساسی هستند که حضرت محمد (ص) مدنظر داشتند که باید با این سه محور کار کرد و جامعه را تغییر داد. این سه محور باعث شد که جامعه تغییر کند و سرعت پیشرفت جامعه اسلامی افزایش پیدا کرد و موجب گسترش اسلام در سراسر جهان شد.
وی با بیان این مطلب که 5 دهه بیشتر از اسلام نگذشته بود که واقعه کربلا رخداد و در ادامه به دلیل اصلی واقعه عاشورا اشاره کرد و افزود: وقتی در تاریخ نگاه تحلیلی داشته باشیم در می‌یابیم که تلاش‌ها براین بود که این 3 محور را از بین ببرند و برای این مهم از شیوه‌های مختلفی همچون راه‌اندازی فتنه‌ها، انحراف در میان توده‌های مردم و بدعت در دین و اعتقادات مردم استفاده می کردند و در چنین شرایطی تردیدها و شک‌ها در میان توده‌های مردم و خواص خود را نشان خواهد داد و در ادامه تبلیغات وسیع منفی نیز اتفاق افتاد که متأسفانه واقعه عاشورا به وقوع پیوست.
امام جمعه کرمان بیان کرد: معمولا در فتنه‌ها خواص دچار تردید و شک می‌شوند و عوام که باید به خواص اقتدا کنند؛ نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند. از طرف دیگر فتنه‌ها گاهی اوقات آرام اتفاق می‌افتد و در دامنه جامعه گسترده می‌شوند که عوام متوجه نمی‌شوند فتنه است و در واقعا جامعه غرق در فتنه می‌شود و کسانی بصیرت دارند متوجه می‌شوند و بخشی که شک ندارد انقدر حجم فتنه بالاست نمی‌تواند وارد میدان شده و جلوی فتنه را بگیرند و فقط باید غصه بخورند.
وی ادامه داد: کسانی که فتنه شناس نیستند و نمی‌فهمند و متوجه نمی‌شوند و جریان فتنه‌گر شعارهایی می‌دهند که مخصوص توده مردم است و علی‌الظاهر دفاع از مردم است. در جایی حضرت علی(ع) می‌فرمایند: « کسانی که فتنه‌ها را می‌شناسند دچار سختی می‌شوند و هر کس که عمق فتنه را نشاسد هیچ غم و غصه ای ندارد» لذا وقتی کسانی که باید در خط اصیل تقوا حرکت کنند، دچار شک و تردید می‌شوند و در این جنگ جدی هوا و هوس و تقوا که انحرافات را تشخیص نمی‌دهند، دچار انحراف می‌شوند.
وی عنوان کرد: فتنه‌ها وقتی آمد تحلیل را از خواص و توده‌ها می‌گیرند لذا حضرت علی (ع) فرمود « آغاز فتنه ها از هواپرستی آغاز می‌شود» این هواپرستی می تواند در همه حوزه ها اتفاق بیفتد، عده‌ای که منحرف هستند خود از انحرافات استقبال می‌کنند و به دنبال انحراف مردم هستند، آن حضرت در ادامه فرمود: « بدعت‌هایی که در ادامه اتفاق می‌افتاد، خودساخته است، واقعیتی ندارد اما فتنه جویان از آنها حمایت می‌کنند، اگر باطل با حق مخلوط نمی‌شد، کسانی که دنبال حق بودند، منحرف نمی شدند».
حجت‌لاسلام عیدادی‌سلیمانی اضافه کرد: در این 4 دهه اول انقلاب شاهدیم که چه ضربه‌هایی از فتنه‌ها به نظام وارده شده است و امیدوارم توجه کنید که معرفت و شناختی که امام با تمام وجود در جامعه بوجود آورد و ده سال جامعه را مدیریت کرد و بعد جامعه به دست شخصیتی داد که دقیقا جامعه را در مسیر امام حرکت داد امت ما را به امتی با بصیرت کرده بتوانیم در همین بصیرت حرکت کنیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نمی توان یک نسخه واحد برای کل شهر کرمان پیچید

کارمند شهرداری زرند به اتهام اختلاس بازداشت شد

افزایش سرانه مطالعه هدف اصلی طرح نامزدی پایتخت کتاب ایران است

واژگونی خودروی حامل سوخت قاچاق در قلعه‌گنج 2 کشته بر جا گذاشت

طرح سازگاری با کم آبی استان کرمان مورد بررسی قرار گرفت

افزون بر 100 آبگرمکن خورشیدی در روستاهای جنوب کرمان توزیع شد

تهیه مستند شهیدان محمدی پور و عظیمی

کرمان میزبان گردهمایی معاونان مالی دادگستری شرق کشور می شود

20درصد اعتبار فرهنگی دستگاه ها به فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص یابد

مدار ثانویه راکتور اراک تا 2 هفته آینده راه اندازی می شود

سرویس دهی 50 دستگاه اتوبوس به جاماندگان اربعین در کرمان

هفت تصمیم برای طرح های آبرسانی استان کرمان

تهیه مستند شهیدان محمدی پور و عظیمی/برگزاری همایش علمی توسعه ایثار اجتماعی

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی استان کرمان در رفسنجان

راهداری جنوب کرمان چهار هزار زائر اربعین را جابه جا کرد

توقف کامیون‌های حامل کود حیوانی در جیرفت ممنوع شد

زارعان: در آینده نزدیک خبرهای خوبی از راکتور IR40 منتشر خواهد شد

نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور در کاشان گشایش یافت

مدار ثانویه رآکتور اراک راه اندازی می‌شود

جرائم انتخاباتی به طور ویژه و خارج از نوبت رسیدگی می شود

یک استان و 10 شهرستان و دوهزارو 500 نفر استقبال‌کننده

تعداد شرکت کنندگان جشنواره موسیقی نواحی رشد 100 درصدی دارد

62 درصد زایمان‌های بیمارستان آیت‌الله کاشانی جیرفت طبیعی است

دستگاه قضا با هیچ گروه و یا حزبی در انتخابات تعارف ندارد

توقف کامیون های حامل کود حیوانی در جیرفت ممنوع می شود

موقوفه «ظهیرالدوله» کرمان 600 فرصت شغلی ایجاد کرد

60 درصد واحدهای مسکونی روستایی کرمان مقاوم هستند

کارفرمایان کرمانی تا 13 شهریور فرصت استفاده از بخشودگی جرائم بیمه دارند

بیش از 2 هزار پرونده بخشودگی بنگاه های اقتصادی کرمان تایید شد

درخواست پنج هزار کارگاه بخشودگی جرائم بیمه ای در کرمان ثبت شد

باید تا آخرین سرقله‌های دانش هسته‌ای پیش برویم

راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا 2 هفته آینده

احتمال افزایش صندوق های ثابت و سیار اخذ رای در شهرستان راور

روحانی: کینه‌ توزان به ایران در آمریکا حاکم شده‌ اند

نگاه ویژه دولت به طرح‌های آبرسانی استان کرمان

روستای دهنو اسلام آباد شهرستان فهرج به شهر تبدیل شد

حضور دسته جات عزاداری در بین الحرمین

مجوز تاسیس آموزشگاه تعلیم رانندگی ویژه خانم ها صادر می شود

پاسداری از خون شهیدان یک تکلیف است

عزاداری مردم کرمان در اربعین حسینی

پیاده روی 80 هزار نفری مردم سیرجان در روز اربعین حسینی

پیاده روی باشکوه مردم سیرجان در روز اربعین

حضور گسترده زائران در حرمین شریفین کربلا

ادامه ورود گسترده زائران اربعین به کربلا

3 جوان مفقود شده در جبالبارز جیرفت پیدا شدند

10 میلیارد تومان اعتبار به خط ریلی جیرفت اختصاص یافت

سراسر ایران خیمه‌ عزای حسین(ع)

جاماندگان کربلا در کرمان راهپیمایی کردند

کرمان در اربعین حسینی (ع) در سوگ و ماتم است

نوحه خوانی زوار اربعین در حرم امام علی (ع)