کرمان رصد

آخرين مطالب

امام جمعه کرمان با اشاره به خنثی شدن عملیات ترور حاج قاسم سلیمانی:

اگر غیرت دینی ندارید، غیرت ملی هم ندارید؟/در فتنه‌ها خواص دچار تردید و شک می‌شوند سياسي

اگر غیرت دینی ندارید، غیرت ملی هم ندارید؟/در فتنه‌ها خواص دچار تردید و شک می‌شوند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به توطئه اخیر دشمن بر علیه سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، عنوان کرد: توطئه بزرگ علیه سردار سلیمانی که ماه‌ها روی آن کار شده بود بوسیله نیروهای امنیتی و اطلاعاتی خنثی شد، برخی غیرت دینی و برخی غیرت ملی و برخی هر دو را دارند اما تعجب می‌کنم که، عده‌ای اگر غیرت دینی ندارند حداقل غیرت ملی که باید داشته باشند. چرا در اینگونه طرح‌ها مشارکت دارند و چرا این طرح‌ها را حمایت می‌کنند!!

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین "حسن علیدادی‌سلیمانی" ظهر امروز 12 مهرماه در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان ضمن تسلیت شهادت حضرت رقیه (س) گفت: حضرت رقیه نگذاشت کربلا در کربلا بماند و با شهادت خود سهم جدی در تبیین رخدادهای کربلا دارد.
وی ضمن تبریک روز پست بر کارکنان خدوم اداره پست، در ادامه شهادت عمار و یاسر، وفات سلمان فارسی را تسلیت گفت و به هفته ناجا اشاره کرد و افزود: هفته نیروی انتظامی، نیروی شجاع، خدوم ومنظم، مسلط بر کار و اشراف بر امنیت با 13 هزار شهید در این صحنه جهاد بزرگ در تحت امر و فرماندهی کل قوا و ولایت فقیه را تبریک می‌گویم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به توطئه اخیر دشمن بر علیه سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، عنوان کرد: توطئه بزرگ علیه سردار سلیمانی که ماه‌ها روی آن کار شده بود بوسیله نیروهای امنیتی و اطلاعاتی خنثی شد، برخی غیرت دینی و برخی غیرت ملی و برخی هر دو را دارند اما تعجب می‌کنم که، عده‌ای اگر غیرت دینی ندارند حداقل غیرت ملی که باید داشته باشند چرا در اینگونه طرح‌ها مشارکت دارند و چرا این طرح‌ها را حمایت می‌کنند!!
وی ادامه داد: چرا باید علیه سربازی که 40 سال در صحنه‌هایی که جمهوری اسلامی و جهان اسلام نیاز داشته، همواره حضور داشته و علیه بعثی‌ها، داعشی‌ها و اسرائیل‌ها همه همت خود را صرف کرده است، خیانت کرد؟ حال سوال اینجاست که اگر غیرت دینی برخی‌ها ندارند، آیا غیرت ملی هم ندارند؟ چرا در این بازی‌های خطرناک می‌توانند ورود پیدا کنند؟
امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید، ادامه داد: این آخرین توطئه ها علیه سربازان این نظام نیست و نخواهد بود و قطعا چنین توطئه‌ها ادامه خواهد داشت اما همه باید بدانند نیروهای تیزهوش و بیدار ما همانگونه که تاکنون همه توطئه‌ها را خنثی کرده‌اند، سایر توطئه ها را نیز خنثی خواهند کرد.
وی با اشاره به به تحولات میدان جنگ تحمیلی بر یمن عنوان کرد: در منطقه شاهد یک تحول بزرگ میدانی جنگ تحمیلی بر یمن مظلوم بودیم و بار دیگر نشان داد که اراده‌ها بر تطمیع‌ها و دلارها پیروز هستند. عملیات گسترده‌ای که از آغاز تهاجم یمن عملیاتی در این سطح را ندیده بودیم لذا فتح الفتوح در جریان حمله به یمن و دفاع از مردم مظلوم یمن توانستند سعودی‌ها را زمین‌گیر کنند و چند پیام بسیار مهم را به جهان مخابره کنند.
حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی اظهار کرد: عملیات بزرگ یمن نشان داد که یمن در زمین هم قدرتمند است، باید دشمنان یمنی‌ها آتش بس بدهند در غیر این صورت خود یمن می‌شوند؛ پیام دیگر آغاز تبلیغاتی بود که علیه ایران درست کرده بودند، چراکه می‌خواستند شکست خود را توجیه کنند لذا انگشت اتهام به طرف ایران دراز کرده بودند اما با این عملیات بزرگ این اتهام نیز نقش برآب شد.
وی با بیان این مطلب این روزها فرانسه به دنبال فریب ایران هستند، تصریح کرد: باید مراقب باشیم فریب این کشورها را نخوریم.
نمانیده ولی فقیه در استان کرمان با تاکید برآنکه ما وظایف مبارزه با شهوات داریم همچنین این امیال نباید تعطیل بلکه باید تعدیل بشوند، اظهار کرد: تغییر نگاه و جهابینی مردم؛ ایجادالگو سازی در زمینه های مختلف در میان مردم و شایسته سالاری سه محور اساسی هستند که حضرت محمد (ص) مدنظر داشتند که باید با این سه محور کار کرد و جامعه را تغییر داد. این سه محور باعث شد که جامعه تغییر کند و سرعت پیشرفت جامعه اسلامی افزایش پیدا کرد و موجب گسترش اسلام در سراسر جهان شد.
وی با بیان این مطلب که 5 دهه بیشتر از اسلام نگذشته بود که واقعه کربلا رخداد و در ادامه به دلیل اصلی واقعه عاشورا اشاره کرد و افزود: وقتی در تاریخ نگاه تحلیلی داشته باشیم در می‌یابیم که تلاش‌ها براین بود که این 3 محور را از بین ببرند و برای این مهم از شیوه‌های مختلفی همچون راه‌اندازی فتنه‌ها، انحراف در میان توده‌های مردم و بدعت در دین و اعتقادات مردم استفاده می کردند و در چنین شرایطی تردیدها و شک‌ها در میان توده‌های مردم و خواص خود را نشان خواهد داد و در ادامه تبلیغات وسیع منفی نیز اتفاق افتاد که متأسفانه واقعه عاشورا به وقوع پیوست.
امام جمعه کرمان بیان کرد: معمولا در فتنه‌ها خواص دچار تردید و شک می‌شوند و عوام که باید به خواص اقتدا کنند؛ نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند. از طرف دیگر فتنه‌ها گاهی اوقات آرام اتفاق می‌افتد و در دامنه جامعه گسترده می‌شوند که عوام متوجه نمی‌شوند فتنه است و در واقعا جامعه غرق در فتنه می‌شود و کسانی بصیرت دارند متوجه می‌شوند و بخشی که شک ندارد انقدر حجم فتنه بالاست نمی‌تواند وارد میدان شده و جلوی فتنه را بگیرند و فقط باید غصه بخورند.
وی ادامه داد: کسانی که فتنه شناس نیستند و نمی‌فهمند و متوجه نمی‌شوند و جریان فتنه‌گر شعارهایی می‌دهند که مخصوص توده مردم است و علی‌الظاهر دفاع از مردم است. در جایی حضرت علی(ع) می‌فرمایند: « کسانی که فتنه‌ها را می‌شناسند دچار سختی می‌شوند و هر کس که عمق فتنه را نشاسد هیچ غم و غصه ای ندارد» لذا وقتی کسانی که باید در خط اصیل تقوا حرکت کنند، دچار شک و تردید می‌شوند و در این جنگ جدی هوا و هوس و تقوا که انحرافات را تشخیص نمی‌دهند، دچار انحراف می‌شوند.
وی عنوان کرد: فتنه‌ها وقتی آمد تحلیل را از خواص و توده‌ها می‌گیرند لذا حضرت علی (ع) فرمود « آغاز فتنه ها از هواپرستی آغاز می‌شود» این هواپرستی می تواند در همه حوزه ها اتفاق بیفتد، عده‌ای که منحرف هستند خود از انحرافات استقبال می‌کنند و به دنبال انحراف مردم هستند، آن حضرت در ادامه فرمود: « بدعت‌هایی که در ادامه اتفاق می‌افتاد، خودساخته است، واقعیتی ندارد اما فتنه جویان از آنها حمایت می‌کنند، اگر باطل با حق مخلوط نمی‌شد، کسانی که دنبال حق بودند، منحرف نمی شدند».
حجت‌لاسلام عیدادی‌سلیمانی اضافه کرد: در این 4 دهه اول انقلاب شاهدیم که چه ضربه‌هایی از فتنه‌ها به نظام وارده شده است و امیدوارم توجه کنید که معرفت و شناختی که امام با تمام وجود در جامعه بوجود آورد و ده سال جامعه را مدیریت کرد و بعد جامعه به دست شخصیتی داد که دقیقا جامعه را در مسیر امام حرکت داد امت ما را به امتی با بصیرت کرده بتوانیم در همین بصیرت حرکت کنیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اهدای عضو مستلزم آگاهسازی بیشتر است

نخستین گروه ملخ‌های صحرایی به مزارع ریگان رسید

توضیحات باشگاه گل گهر در خصوص قرنطینه بازیکنان مبتلا به کرونا

رونمایی از کتاب مجموعه عکس های ژوزف پلروس در کیش

چوپان سقوط کرده در منطقه کوهستانی اِسکِر رابر نجات یافت

تست کرونای 64 مورد جدید در کرمان مثبت شد

نماز عید فطر در 50 مسجد کرمان اقامه شد

میزان صادرات چمدانی صنایع دستی کرمان 100 درصد افزایش یافت

انهدام باند سارقان قطعات خودرو با 9 فقره سرقت در جیرفت

عکس/ اقامه نماز عید فطر در استان کرمان

آخرین آمار از شمار بیماران کرونایی در استان کرمان

روزه‌داری تلاش تاریخی جامعه بشری برای اعتلای روح انسان است

مسئولان زمینه اشتغال و تولید داخلی را فراهم کنند

افزایش بی‌رویه قیمت سم کشاورزان رفسنجان را نگران کرد

مشکلات با وحدت مردم و مسئولان برطرف می‌شود

چند خبر کوتاه از جنوب کرمان

اپیدمی کرونا در استان کرمان کنترل شده است/رفتن به مسافرت را توصیه نمی کنیم

افزایش دوقلوزایی حیات وحش تهران در سال جاری

تمرینات تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان از سر گرفته شد

اماکن تاریخی کرمان بازگشایی می‌شوند

آغاز طرح فروش آنلاین دارو و محصولات آرایشی بهداشتی در کیش

پلمپ قلیان سرای یک رستوران در جزیره کیش به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی

وحدت، همدلی و انسجام یکی از ویژگی اصلی مقاومت در مقابل دشمنان ایران

راه اندازی لنج بادبانی چوبی در آب های جزیره کیش

فرهنگ سازی رعایت ضوابط بهداشتی در مراکز تجاری جزیره کیش

از 10 خردادماه همه کارکنان باید در محیط کار خود حضور داشته باشند

شمار مبتلایان به کرونا در کرمان به 1421 نفر رسید/ درگذشت 70 بیمار

کشف101 کیلوگرم تریاک در سیرجان

پیشکسوت میراث فرهنگی کرمان تجلیل شد

مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم کرمان تمدید شد

تشکیل 19 پرونده تخلف محیط زیستی در استان قزوین

پیام تبریک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

مدیرکل سازمان های کارگری و کارفرمایی خبر داد:امکان دریافت آنلاین همه آگهی های ثبتی تشکل های کارگری و کارفرمایی

فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز تجاری جزیره کیش

مسئله محیط زیست باید اولویت کار در استان باشد

کشف محموله قاچاق شبانه چوب بلوط و ذغال در کهگیلویه وبویراحمد

2 قلاده توله خرس کامفیروز در حال بازپروری هستند

جنوب کرمان در مرز وضعیت قرمز کرونا

اعلام آدرس مساجدی که نماز عید فطر در آنان برگزار می شود

تجلیل از استادکار پیشکسوت طرح کاشی‌های سنتی استان کرمان

نرم افزار «سردار دل‌ها» رونمایی شد

رفسنجان میزبان جشنواره ملی عکس "از چشم دختران ببینیم" شد

نماز عید فطر در کرمان فقط در مساجد برگزار می‌شود + اسامی مساجد

بازگشت ساعات کاری بانک های جزیره کیش به روال گذشته

کشف 2 انبار بزرگ احتکار برنج در کرمان

بازگشایی اماکن تاریخی روباز در کرمان

پیش بینی افزایش ابر و وزش باد در کرمان

فاز نخست بیمارستان 64 تختخوابی امام حسین (ع) کرمان افتتاح شد

پیامم به جامعه جهانی این است که به جزیره پاک و ایمن کیش سفر کنند

اعلام روش‌های جمع آوری زکات فطره