کرمان رصد

آخرين مطالب

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

فرانسه به دنبال فریب ایران است/ سعودی ها زمین گیر شدند سياسي

فرانسه به دنبال فریب ایران است/ سعودی ها زمین گیر شدند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه این روزها فرانسه در یک صحنه کاملا فریبکارانه به دنبال فریب ایران است، گفت: باید مراقب باشیم و فریب این کشورها را نمی خوریم.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه کرمان ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی گفت: حضرت علی (ع)فرمود « بندگان خدا بپرهیزید، پرهیز کردن کسی که بر نفس خود غلبه کرده باشد و کسی که بر شهوت خود پیروز شده است» ما وظیفه مبارزه با شهوات را داریم همچنین این امیال نباید تعطیل بلکه باید تعدیل شوند.
وی با اشاره به بحث جامعه قبل از اسلام و تغییر آن جامعه توسط پیامبر (ص) افزود: آن حضرت در سه محور اساسی کار کرد و جامعه را تغییر داد که محور اول تغییر نگاه و جهابینی مردم بود.
امام جمعه کرمان ادامه داد: محور دوم الگوسازی در میان مردم در زمینه های مختلف است و موجب اثرگذاری در سبک زندگی مردم شد و محور سوم وقتی پیامبر اکرم (ص) در مدینه حکومت اسلامی را تشکیل داد تلاش کرد که منصب و مقام ها را متناسب با شایستگی آنها قرار دهد.
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه این سه محور باعث شد هم جامعه تغییر کند و هم سرعت پیشرفت جامعه اسلامی افزایش پیدا کرد و موجب گسترش اسلام در سراسر جهان شد، اظهار داشت: اما پس از پیامبر اکرم (ص) پنج دهه بیشتر نگذشت که شاهد یک حادثه عجیب در کربلا هستیم!
وی با اشاره به دلیل اصلی واقعه عاشورا، تصریح کرد: وقتی در تاریخ نگاه تحلیلی داشته باشیم متوجه می شویم که تلاش کردند همین سه محور را از بین ببرند که از شیوه های مختلفی همچون راه اندازی فتنه ها، انحراف در میان توده های مردم و بدعت در دین و اعتقادات مردم استفاده کردند. در چنین شرایطی تردیدها و شک ها در میان توده های مردم و خواص خود را نشان داد و در ادامه تبلیغات وسیع منفی هم اتفاق افتاد که متأسفانه واقعه عاشورا رخ داد.
تشخیص فتنه کاری دشوار است
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی بیان داشت: در طول تاریخ استفاده از چنین ابزارهایی را مشاهده می کنیم که جامعه را به انحراف کشیده است لذا حضرت علی فرمودند «من ترسم از فتنه بنی امیه در میان شما است» در زمانی که بنی امیه در بخش کوچکی حاکم است اما حضرت این انحراف را به وضوح می بیند و در ادامه فرمودند «فتنه بسیار فتنه تاریک و سختی است».
وی ادامه داد: معمولا در فتنه ها خواص دچار تردید و شک می شوند و عوام که باید به خواص اقتدا کنند تحت تأثیر قرار می گیرند از طرف دیگر فتنه ها آنچنان گاهی اوقات آرام اتفاق می افتد که حتی خواص هم متوجه این حرکت نمی شوند و حق به جانب صحبت می کنند.
وی افزود: حضرت علی (ع) در ادامه می فرمایند «کسانی که فتنه ها را می شناسند دچار سختی می شوند و هر کس که عمق فتنه را نشناسد هیچ غم و غصه ای ندارد» لذا وقتی کسانی که باید در خط اصیل تقوا حرکت کنند اینها دچار شک و تردید می شوند در این جنگ جدی هوا و هوس و تقوا که انحرافات را تشخیص نمی دهند، دچار انحراف می شوند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: در زمان حضرت علی (ع) و پیامبر اکرم (ص) عده ای از مردم به دلیل وجود فتنه ها بعضا دچار تردید می شدند و تلاش می کردند از طریق رهنمودهای آن حضرت در مسیر حق حرکت کنند.
وی اظهار داشت: فتنه ها وقتی آمد تحلیل را از خواص و توده ها می گیرند لذا حضرت علی (ع) فرمود «فتنه ها از هواپرستی آغاز می شود» این هواپرستی می تواند در همه حوزه ها اتفاق بیفتد، عده ای که منحرف هستند خود از انحرافات استقبال می کنند و به دنبال انحراف مردم هستند.
امام جمعه کرمان گفت: آن حضرت در ادامه فرمود «بدعت هایی که در ادامه اتفاق می افتاد، خودساخته است، واقعیتی ندارد اما فتنه جویان از آنها حمایت می کنند، اگر باطل با حق مخلوط نمی شد، کسانی که دنبال حق بودند، منحرف نمی شدند».
وی با اشاره به اینکه مثل این می ماند که حضرت علی (ع) دارد زمان معاصر ما را بیان می کند، ادامه داد: در این چهار دهه ببینید چه کسانی فتنه ها را ترویج کردند و چه ضرباتی که به انقلاب زندند از طرف دیگر تشخیص دادن فتنه در زمان رخ دادن آن، سخت است اما گذر زمان آن را تبیین می کند.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی ضمن تسلیت شهادت حضرت رقیه (س)، افزود: این حضرت نگذاشت کربلا در کربلا بماند و با سن خود و با شهادتش سهم جدی در تبیین در رخدادهای کربلا داشت.
وی همچنین شهادت عمار و یاسر، وفات سلمان فارسی را تسلیت گفت و بیان داشت: هجرت امام خمینی (ره) به کویت و به دنبال آن هجرت بعدی وی که روند پیروزی انقلاب را سرعت بخشید تا ما توانستیم در سال 57 پیروز بشویم و هفته نیروی انتظامی، نیروی شجاع، خدوم و منظم، مسلط بر کار و اشراف بر امنیت با 13 هزار شهید در این صحنه جهاد بزرگ در تحت امر و فرماندهی کل قوا و ولایت فقیه را تبریک می گویم.
عملیات بزرگ یمن سعودی ها را زمین کرد
امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه در منطقه شاهد یک تحول بزرگ در میدان جنگ تحمیلی بر علیه یمن مظلوم بودیم و بار دیگر نشان داد که اراده ها بر تطمیع ها و دلارها پیروز هستند، افزود: عملیات گسترده ای که از آغاز تهاجم یمن عملیاتی در این سطح را ندیده بودیم لذا فتح الفتوح در جریان حمله به یمن و دفاع از مردم مظلوم یمن توانستند سعودی ها را زمین گیر کنند و چند پیام بسیار مهم را به جهان مخابره کنند.
وی با اشاره به اینکه عملیات بزرگ یمن نشان داد که یمن در زمین هم قدرتمند است، افزود: لذا باید دشمنان یمنی ها آتش بس بدهند در غیر این صورت خود یمن می شوند عملیاتی که کاملا برای دنیا پیام داشت که دست برتر ازآن یمن است.
امام جمعه کرمان عنوان کرد: پیام دیگر آغاز تبلیغاتی بود که علیه ایران درست کرده بودند، چرا که می خواستند شکست خود را توجیه کنند لذا انگشت اتهام به طرف ایران دراز کرده بودند اما با این عملیات بزرگ این اتهام نیز نقش برآب شد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه این روزها فرانسه که در یک صحنه کاملا فریبکارانه به دنبال فریب ایران هستند، تصریح کرد: باید مراقب باشیم فریب این کشورها را نخواهیم.
وی اظهار داشت: توطئه بزرگ علیه سردار سلیمانی که ماه ها روی آن کار شده بود به وسیله نیروهای امنیتی و اطلاعاتی خنثی شد، افزود: برخی غیرت دینی و برخی غیرت ملی و برخی هر دو را دارند و تعجب می کنم که عده ای که غیرت دینی دارند چرا در اینگونه طرح ها مشارکت دارند، این عده اگر غیرت دینی ندارند حداقل غیرت ملی که باید داشته باشند لذا چرا این طرح ها را حمایت می کنند؟


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نمی توان یک نسخه واحد برای کل شهر کرمان پیچید

کارمند شهرداری زرند به اتهام اختلاس بازداشت شد

افزایش سرانه مطالعه هدف اصلی طرح نامزدی پایتخت کتاب ایران است

واژگونی خودروی حامل سوخت قاچاق در قلعه‌گنج 2 کشته بر جا گذاشت

طرح سازگاری با کم آبی استان کرمان مورد بررسی قرار گرفت

افزون بر 100 آبگرمکن خورشیدی در روستاهای جنوب کرمان توزیع شد

تهیه مستند شهیدان محمدی پور و عظیمی

کرمان میزبان گردهمایی معاونان مالی دادگستری شرق کشور می شود

20درصد اعتبار فرهنگی دستگاه ها به فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص یابد

مدار ثانویه راکتور اراک تا 2 هفته آینده راه اندازی می شود

سرویس دهی 50 دستگاه اتوبوس به جاماندگان اربعین در کرمان

هفت تصمیم برای طرح های آبرسانی استان کرمان

تهیه مستند شهیدان محمدی پور و عظیمی/برگزاری همایش علمی توسعه ایثار اجتماعی

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی استان کرمان در رفسنجان

راهداری جنوب کرمان چهار هزار زائر اربعین را جابه جا کرد

توقف کامیون‌های حامل کود حیوانی در جیرفت ممنوع شد

زارعان: در آینده نزدیک خبرهای خوبی از راکتور IR40 منتشر خواهد شد

نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور در کاشان گشایش یافت

مدار ثانویه رآکتور اراک راه اندازی می‌شود

جرائم انتخاباتی به طور ویژه و خارج از نوبت رسیدگی می شود

یک استان و 10 شهرستان و دوهزارو 500 نفر استقبال‌کننده

تعداد شرکت کنندگان جشنواره موسیقی نواحی رشد 100 درصدی دارد

62 درصد زایمان‌های بیمارستان آیت‌الله کاشانی جیرفت طبیعی است

دستگاه قضا با هیچ گروه و یا حزبی در انتخابات تعارف ندارد

توقف کامیون های حامل کود حیوانی در جیرفت ممنوع می شود

موقوفه «ظهیرالدوله» کرمان 600 فرصت شغلی ایجاد کرد

60 درصد واحدهای مسکونی روستایی کرمان مقاوم هستند

کارفرمایان کرمانی تا 13 شهریور فرصت استفاده از بخشودگی جرائم بیمه دارند

بیش از 2 هزار پرونده بخشودگی بنگاه های اقتصادی کرمان تایید شد

درخواست پنج هزار کارگاه بخشودگی جرائم بیمه ای در کرمان ثبت شد

باید تا آخرین سرقله‌های دانش هسته‌ای پیش برویم

راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا 2 هفته آینده

احتمال افزایش صندوق های ثابت و سیار اخذ رای در شهرستان راور

روحانی: کینه‌ توزان به ایران در آمریکا حاکم شده‌ اند

نگاه ویژه دولت به طرح‌های آبرسانی استان کرمان

روستای دهنو اسلام آباد شهرستان فهرج به شهر تبدیل شد

حضور دسته جات عزاداری در بین الحرمین

مجوز تاسیس آموزشگاه تعلیم رانندگی ویژه خانم ها صادر می شود

پاسداری از خون شهیدان یک تکلیف است

عزاداری مردم کرمان در اربعین حسینی

پیاده روی 80 هزار نفری مردم سیرجان در روز اربعین حسینی

پیاده روی باشکوه مردم سیرجان در روز اربعین

حضور گسترده زائران در حرمین شریفین کربلا

ادامه ورود گسترده زائران اربعین به کربلا

3 جوان مفقود شده در جبالبارز جیرفت پیدا شدند

10 میلیارد تومان اعتبار به خط ریلی جیرفت اختصاص یافت

سراسر ایران خیمه‌ عزای حسین(ع)

جاماندگان کربلا در کرمان راهپیمایی کردند

کرمان در اربعین حسینی (ع) در سوگ و ماتم است

نوحه خوانی زوار اربعین در حرم امام علی (ع)