کرمان رصد

آخرين مطالب

610 مدرسه با جمعیت کمتر از 10 دانش‌آموز در کرمان وجود دارد سياسي

610 مدرسه با جمعیت کمتر از 10 دانش‌آموز در کرمان وجود دارد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه به دلیل گستردگی و وسعت، مدارس کم جمعیت و 2 دانش آموزه در این استان وجود دارد گفت: 610 مدرسه با جمعیت کمتر از 10 دانش آموز در کرمان فعالیت می کند.

به گزارش ایرنا، "احمد اسکندری‌نسب" روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت بازگشایی مدارس افزود: 652 هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری در هفت هزار و 770 مدرسه استان کرمان در قالب 30 هزار و 650 کلاس درس با حضور 42 هزار فرهنگی سال تحصیلی را آغاز کردند.
وی شمار دانش آموزان مشغول به تحصیل در 280 مدرسه شبانه روزی کرمان را حدود 32 هزار نفر اعلام و تصریح کرد: این استان در زمینه مدارس شبانه روزی رتبه نخست را دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اجرای برنامه ششم توسعه مبنی بر جذب 50 درصد دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه گفت: 17 مدرسه کارآفرینی طی سال گذشته در این استان راه اندازی شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان به راه اندازی اتاق بازی و یادگیری در مدارس استان کرمان به عنوان اقدامی فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته راه اندازی 100 اتاق بازی و یادگیری در مدارس تعهد شده بود که 150 در این راستا تجهیز شدند.
اسکندری نسب بیان کرد: آموزش و پرورش، محور توسعه جوامع به شمار می رود لذا می طلبد این گفتمان در جامعه رواج یابد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود رسانه ها را در تنویر افکار عمومی بخشی انکارناپذیر عنوان کرد و افزود: بیان واقعیت ها موجب مایوس شدن دشمنان از اهداف پلیدشان می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: روح سند تحول، مباحث تربیتی و فرهنگی است و براساس این سند یکی از دستور کارهای جدی، مدرسه محوری است.
اسکندری ادامه داد: مدرسه کانون اصلی تعلیم و تربیت و کانون مهارت آموزی و یادگیری و یاددهی است.
وی به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، برگزاری یادواره شهداء در مدارس نیز اشاره کرد و گفت: اعزام 10 تا 15 هزار دانش آموز به اردوی راهیان نور را در سال جاری در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان افزود: طرح نماد به منظور پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس اجرا می شود به طوری که میز نماد در 14 مدرسه استان کرمان برای شناسایی و رفع مشکلات دانش آموزان راه اندازی شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان همچنین با اشاره به حمایت اندک سازمان های ذیربط از تحصیل دانش آموزان افاغنه در مدارس استان کرمان گفت: 34 هزار دانش آموز تبعه بیگانه در مدارس این استان مشغول به تحصیل هستند.
وی تاکید کرد: فقط هفت مدرسه برای دانش آموزان اتباع بیگانه در استان کرمان احداث شده است.
اسکندری نسب به ارسال تجهیزات آموزشی به مدرسه‌ای در جیرفت که نوسط 2 نفر از خبرنگاران استان به عنوان مطالبه و حاشیه ای در این شهرستان مطرح شد نیز اشاره کرد و گفت: تجهیزات مدارس در صورت تشخیص مدیر آموزش و پرورش شهرستان ها به مدرسه عام المنفعه با دانش آموزان نیازمند نیز ارسال می شود اما در زمینه این اتفاق می توان گفت بی تدبیری بوده و نباید با ارسال 100 صندلی این مسائل به وجود بیاید.
3029


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield