کرمان رصد

آخرين مطالب

فرمانده انتظامی کرمان :

استان کرمان نقش موثری در امنیت ملی دارد سياسي

استان کرمان نقش موثری در امنیت ملی دارد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - فرمانده انتظامی استان کرمان به نقش اثر گذار این استان در امنیت ملی اشاره کرد و گفت : این مهم در سایه وحدت و همدلی همه ارکان حکومتی و ایثارگری های نیروهای امنیتی، انتظامی و سپاه و بسیج و همراهی رسانه ها بدست آمده است.

به گزارش ایرنا، سردار عبدالرضا ناظری روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته ناجا در محل فرماندهی نیروی انتظامی استان کرمان تقارن اربعین حسینی با ایام گرامی داشت نیروی انتظامی و هشت سال دفاع مقدس را فرصت مناسبی برای تجدید میثاق با آرمان های اسلام و امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان دانست و گفت: امنیت عمومی با اقتدار، شان و منزلت اجتماعی پلیس معنا پیدا می‌کند.
وی استان کرمان را خط مقدم مقابله با بسیاری از ناامنی ها اشرار و قاچاقچیان مسلح دانست و گفت: این استان قربانی اقدامات تروریستی تکفیری بوده که هم خبرنگاران شهید والامقام و هم سربازانی را در لباس مقدس نیروی انتظامی، سپاه و بسیج را برای امنیت ملی تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.
سردار ناظری افزود: کرمان استانی تاثیرگذار است و همانطور که در توسعه کشور در حوزه صنایع و معادن و کشاورزی پیش قدم است امنیت استان هم در امنیت ملی و کشور نیز تاثیرگذار است.
فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه در حوزه های تخصصی آمارها و شاخص های تاثیرگذار در طول سال جاری و سال آینده به خبرنگاران ارائه خواهد شد افزود: میزان عبور و ترانزیت قاچاق مواد مخدر و قاچاق کالا را با عدد و رقم به اطلاع شما از طریق همکاران خواهد رسید و شما قلم روان و کلام نافذ خود اطلاع رسانی و منتقل کنید تا حساسیت را ایجاد کرده و نهادهای کشوری سهم خود را در حوزه امنیت استان کرمان ادا کنند.
وی یکی از شعارها و برنامه های اصلی ناجا را پیاده سازی و دنبال کردن موضوع پلیس هوشمند، مقتدر و امین مردم در کشور دانست و گفت: بسیاری از کارشناسان معتقدند که پلیس باید مردمی و جامعه محور باشد تا با ایجاد انگیزه و دخالت مردم در امنیت کشور زمینه و بستر همراهی افکار عمومی برای تعامل بین پلیس و مردم برای ارتقاء امنیت عمومی فراهم کند.
سردار ناظری همچنین با بیان اینکه اعتماد عمومی مردم به پلیس یک مقوله بسیار مهم و تعیین کننده است گفت: در دنیای امروز بیش از هر زمان دیگری امنیت عمومی با اقتدار و شان و منزلت اجتماعی پلیس، معنا پیدا می کند و هر چقدر در ذهن جامعه پلیس را قدرتمندتر و سالمتر و هوشمندتر طراحی کنند به همان میزان امنیت ذهنی آن ها بالا می رود.
وی در ادامه پلیس مقتدر و هوشمند در جمهوری اسلامی ایران را الگوی نوین امنیت آفرینی برای سایر جوامع دانست و گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به مدد قابلیت های درونی و انگیزه و روحیه و مدیریت جهادی و کارآمد با بکارگیری ظرفیت ها و راهکارهای میانبر در راستای دستیابی به قله های پیشرفت دست پیدا می کند.
فرمانده انتظامی استان کرمان همچنین با بیان اینکه امروز امنیت داخلی یکی از مهم ترین مولفه های توسعه است گفت: برای رسیدن به توسعه ی پایدار و پیشرفت های روزافزون باید شاخص های امنیتی را افزایش دهیم و مسلما در این راستا جایگاه و نقش نیروی انتظامی در کنار دیگر نیروهای مسلح کشور بر کسی پوشیده نیست و به فرمایش مقام معظم رهبری نیروی انتظامی با عملکرد شایسته ای که در کارنامه خود به ثبت رسانده است می تواند در مجموعه نیروهای مسلح در نظام اسلامی تعمیم یابد.
سردار ناظری در ادامه امکان ثبت تخلف خودروهایی که خلاف قانون عمل می کنند و ارسال پیامک در همان زمان و یا ممانعت حرکت راننده متخلف در اولین پاسگاهی که خودرو به آن می رسدرا نیز از دیگر کارهایی نام برد که در آینده نزدیک توسط پلیس انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه بیش از 150 برنامه در هفته ناجا برنامه ریزی و برگزار خواهد شد افزود: تجلیل از کارکنان و بازنشستگان و پیشکسوتان، ارتقای فرهنگ ایثار و شهادت با ارج نهادن به خانواده شهداء و مقام شامخ ایثارگران، معرفی ابعاد مسئولیت و فعالیت ها و خدمات پلیس به مردم، تقویت رابطه مردم با پلیس و مشارکت جویی و مشارکت پذیری از جمله کارهایی است که در هفته ناجا انجام می گیرد.
فرمانده انتظامی استان کرمان افزود: همچنین تشریح سهم و نقش مردم در تولید و حفظ و ارتقای امنیت، تبیین و تشریح رویکرد جامعه محوری پلیس برای مردم، نمایش اقتدار و توانمندی و هوشمندی پلیس در سطح استان کرمان نیز از دیگر برنامه های هفته ناجا است.
وی مقابله با تهاجم فرهنگی را یکی از مهم ترین اهداف در برگزاری هفته ناجا دانست و گفت: 12 برنامه محوری در هفته ناجا برگزار خواهد شد که از جمله آن حضور کارکنان و سخنرانی مسئولان در سطح شهرستان ها، صبحگاه مشترک نیروی انتظامی و خانواده شهدا و شورای تامین، بازدید دانشجویان از مرکز مانیتورینگ و نشست مشترک مدیران موسسات حفاظتی و مراقبتی می باشد.
سردار ناظری همچنین با اشاره به 575 شهید و یک هزارو 170 جانباز و 36 آزاده در حوزه انتظامی استان کرمان گفت: بیش از 240 هزار پرونده های متشکله در کلانتری ها و پاسگاه ها داریم که در حوزه های مختلف اختلاف خانوادگی و تصادفات هستند که نسبت به سال گذشته 2 درصد افزایش را نشان می دهد.
وی افزود: بخش عمده ابلاغ ها از طریق پست و دستگاه ها و سیستم بیش از 126 ابلاغ و 27 هزار احکام و بیش از 70 هزار برگ جلب را اقدام کردند.
فرمانده انتظامی استان کرمان آمار حوزه تصادفات رانندگی درون شهری را از اول مهرماه سال جاری تا 31 شهریور سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال قبل با 5 درصد کاهش متوفیان، 4 درصد کاهش فوتی، دو درصد افزایش جرحی، یک درصد کاهش مجروحین و در برون شهری 2 درصد افزایش تصادفات فوتی، 4 درصد افزایش تعداد کشته ها که در مجموع در یک سال گذشته یک هزارو 121 نفر از هم استانی ها و مسافران مهمانی بوده اند که بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند و بیش از هزار خانواده را داغدار عزیزانشان کرد.
وی همچنین 85 درصد از تصادفات را درون شهری و 14 درصد را برون شهری اعلام کرد و گفت: تعداد متوفیان تصادفات در 6 ماهه اول سال نسبت به میزان مشابه سال قبل 6 درصد کاهش داشته است.
سردار ناظری 52 درصد از مجموع سرقت های شکل گرفته را سرقت های مهم نام برد و گفت: بیش از 59 درصد این سرقت ها توسط پلیس آگاهی کشف شده است و همچنین در حوزه وقوع قتل 24 درصد کاهش داشته ایم که این امر با کنترل خشم و اقدامات خوبی که سازمان ها و نهادها و با مراقبتی که مردم از جوان ها داشته اند انجام شده است.
وی با اشاره به 101 درصد افزایش کشف قتل نسبت به زمان مشابه در سال قبل گفت: در حوزه شرارت نیز 30 درصد کاهش و در حوزه آدم ربایی 6 درصد کاهش را در استان داشته ایم و در حوزه کشفیات مواد مخدر نیز 2 درصد افزایش داشتیم که در یک سال گذشته عمده کشفیات مواد مخدر برای مصرف در کرمان نبوده و به صورت ترانزیتی حمل می شده است.
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به 106 تن کشفیات پلیس در حوزه مواد مخدر از مهرماه سال گذشته تا کنون گفت: این کشفیات نسبت به مدت مشابه در سال گذشته دو درصد افزایش داشته است که در این حوزه 2 هزارو 813 نفر قاچاقچی و 5 هزارو 309 نفر عمده فروش مواد مخدر دستگیر شده اند.
وی همچنین در ادامه ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده را در طول یک سال گذشته 832 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در این حوزه نیز 30 درصد افزایش ارزش ریالی قاچاق کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است.
سردار ناظری از صدور بیش از 77 هزار گذرنامه در حوزه خدمت رسانی پلیس اطلاعات و گذرنامه برای هم استانی ها خبر داد و گفت: در این حوزه نسبت به زمان مشابه سال قبل 114 درصد افزایش داشته ایم.
فرمانده انتظامی استان کرمان افزایش 95 درصدی وقوع جرم در حوزه پلیس فتا و فضای مجازی را هشداری جدی برای جوانان و خانواده ها دانست گفت: 93 در صد از یان عدد را همکاران این حوزه کشف کرده اند که رقم بالایی است و الحمدالله از میانگین کشوری نیز بالاتر است و 2 درصد کشف وقوع کاهش پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه به بیش از 5 هزار تماس در 24 ساعت پاسخگو هستیم گفت: بیش از 2 میلیون تماس با 110 صورت گرفته که 78 درصد افزایش را نشان می دهد.
سردار ناظری در ادامه اظهار کرد: یک هزار و 50 جلسه آموزشی و خدمات مشاوره ای فردی در مرکز مشاوره نیروی انتظامی و کلانتری ها برگزار و 72.4 درصد از مشاوره ها در اختلافات، منجر به سازش و از ارجاع به دستگاه قضائی جلوگیری شده است.
فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به 970 هزار خودروی پلاک گذاری شده در استان کرمان گفت: در یک سال گذشته 690 دستگاه پلاک گذاری شده و همچنین 90 هزار تعویض پلاک توسط همکاران ما در استان صورت گرفته است.
9889 / 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نمی توان یک نسخه واحد برای کل شهر کرمان پیچید

کارمند شهرداری زرند به اتهام اختلاس بازداشت شد

افزایش سرانه مطالعه هدف اصلی طرح نامزدی پایتخت کتاب ایران است

واژگونی خودروی حامل سوخت قاچاق در قلعه‌گنج 2 کشته بر جا گذاشت

طرح سازگاری با کم آبی استان کرمان مورد بررسی قرار گرفت

افزون بر 100 آبگرمکن خورشیدی در روستاهای جنوب کرمان توزیع شد

تهیه مستند شهیدان محمدی پور و عظیمی

کرمان میزبان گردهمایی معاونان مالی دادگستری شرق کشور می شود

20درصد اعتبار فرهنگی دستگاه ها به فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص یابد

مدار ثانویه راکتور اراک تا 2 هفته آینده راه اندازی می شود

سرویس دهی 50 دستگاه اتوبوس به جاماندگان اربعین در کرمان

هفت تصمیم برای طرح های آبرسانی استان کرمان

تهیه مستند شهیدان محمدی پور و عظیمی/برگزاری همایش علمی توسعه ایثار اجتماعی

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی استان کرمان در رفسنجان

راهداری جنوب کرمان چهار هزار زائر اربعین را جابه جا کرد

توقف کامیون‌های حامل کود حیوانی در جیرفت ممنوع شد

زارعان: در آینده نزدیک خبرهای خوبی از راکتور IR40 منتشر خواهد شد

نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور در کاشان گشایش یافت

مدار ثانویه رآکتور اراک راه اندازی می‌شود

جرائم انتخاباتی به طور ویژه و خارج از نوبت رسیدگی می شود

یک استان و 10 شهرستان و دوهزارو 500 نفر استقبال‌کننده

تعداد شرکت کنندگان جشنواره موسیقی نواحی رشد 100 درصدی دارد

62 درصد زایمان‌های بیمارستان آیت‌الله کاشانی جیرفت طبیعی است

دستگاه قضا با هیچ گروه و یا حزبی در انتخابات تعارف ندارد

توقف کامیون های حامل کود حیوانی در جیرفت ممنوع می شود

موقوفه «ظهیرالدوله» کرمان 600 فرصت شغلی ایجاد کرد

60 درصد واحدهای مسکونی روستایی کرمان مقاوم هستند

کارفرمایان کرمانی تا 13 شهریور فرصت استفاده از بخشودگی جرائم بیمه دارند

بیش از 2 هزار پرونده بخشودگی بنگاه های اقتصادی کرمان تایید شد

درخواست پنج هزار کارگاه بخشودگی جرائم بیمه ای در کرمان ثبت شد

باید تا آخرین سرقله‌های دانش هسته‌ای پیش برویم

راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا 2 هفته آینده

احتمال افزایش صندوق های ثابت و سیار اخذ رای در شهرستان راور

روحانی: کینه‌ توزان به ایران در آمریکا حاکم شده‌ اند

نگاه ویژه دولت به طرح‌های آبرسانی استان کرمان

روستای دهنو اسلام آباد شهرستان فهرج به شهر تبدیل شد

حضور دسته جات عزاداری در بین الحرمین

مجوز تاسیس آموزشگاه تعلیم رانندگی ویژه خانم ها صادر می شود

پاسداری از خون شهیدان یک تکلیف است

عزاداری مردم کرمان در اربعین حسینی

پیاده روی 80 هزار نفری مردم سیرجان در روز اربعین حسینی

پیاده روی باشکوه مردم سیرجان در روز اربعین

حضور گسترده زائران در حرمین شریفین کربلا

ادامه ورود گسترده زائران اربعین به کربلا

3 جوان مفقود شده در جبالبارز جیرفت پیدا شدند

10 میلیارد تومان اعتبار به خط ریلی جیرفت اختصاص یافت

سراسر ایران خیمه‌ عزای حسین(ع)

جاماندگان کربلا در کرمان راهپیمایی کردند

کرمان در اربعین حسینی (ع) در سوگ و ماتم است

نوحه خوانی زوار اربعین در حرم امام علی (ع)