کرمان رصد

آخرين مطالب

از سرمایه گذاران در حوزه گردشگری استقبال می کنیم/ کرمان ظرفیت تبدیل شدن پایلوت گردشگری هنری را دارد اقتصادي

از سرمایه گذاران در حوزه گردشگری استقبال می کنیم/ کرمان ظرفیت تبدیل شدن پایلوت گردشگری هنری را دارد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - استاندار کرمان با اشاره به اینکه برای توسعه گردشگری به سه عامل ظرفیت، متقاضی و سرمایه گذار و منابع مالی نیاز است، گفت: در استان کرمان ظرفیت اقتصادی لازم وجود دارد و جای کار برای بخش خصوصی فراهم است ضمن آنکه در این استان از متقاضیان و سرمایه گذارانی که اهلیت کار را دارند و مطمئن باشیم کار را تا مراحل نهایی ادامه می دهند و به نتیجه می رسانند؛ استقبال می کنیم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه برای توسعه گردشگری به سه عامل ظرفیت، متقاضی و سرمایه گذار و منابع مالی نیاز است، گفت: در استان کرمان ظرفیت اقتصادی لازم وجود دارد و جای کار برای بخش خصوصی فراهم است ضمن آنکه در این استان از متقاضیان و سرمایه گذارانی که اهلیت کار را دارند و مطمئن باشیم کار را تا مراحل نهایی ادامه می دهند و به نتیجه می رسانند؛ استقبال می کنیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی روز پنجشنبه در همایش فعالان صنعت گردشگری استان کرمان افزود: در رابطه با منابع مالی ترجیح می دهیم کسانی وارد عرصه توسعه صنعت گردشگری و صنایع دستی شوند که بتوانند منابع مالی مورد نیاز را تامین کنند و در این رابطه لازم است که قفل تبصره ماده 18 که در برخی از بخش ها تسهیلات ارزان قیمت است، باز شود و دولت نیز نسبت به پرداخت یارانه تبصره 18که قول داده بود، اقدام کند.
وی در رابطه با انتخاب مدیریت گردشگری استان کرمان نیز گفت: در انتخاب مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید بر این بود که فردی انتخاب شود که تجربه کار داشته و سابقه خوبی در کشور داشته باشد زیرا در استان کرمان فرصت آزمون و خطا نداریم و مدیرکل جدید میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در مدت فعالیت خود نشان دادند که تجربه خوبی دارند.
استاندار کرمان ادامه داد: به منظور تسهیل روند صدور مجوزها، پنجره واحد سرمایه گذاری در استان کرمان ایجاد شده و شخصا توسط مدیریت اجرایی استان مدیریت می شود تا هر مجوز طی دو هفته صادر شود زیرا معتقدم که سرمایه گذاران نباید در پیچ و خم های اداری معطل شوند.
فدائی بر ایجاد هماهنگی بین دستگاه های مرتبط در حوزه توسعه صنعت گردشگری تاکید کرد و گفت: پیگیری شده که استان کرمان پایلوت گردشگری هنری باشد و در این رابطه توافقات خوبی با معاونت هنری وزارت ارشاد کشور و تعاملات خوبی با اوقاف داریم و تصمیمات خوبی نیز اتخاذ شده که باید اجرایی شوند زیرا به عمل کار برآید و به سخن دانی و سخنرانی نیست.
*** لزوم توجه به سهم گردشگری و صنایع دستی در توسعه اقتصادی کشور
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان نیز در است همایش گفت: در استراتژی کاهش وابستگی زندگی مردم به نفت، باید سهم گردشگری و صنایع دستی در اقتصاد مورد توجه قرار گیرد.
حسین امیری خامکانی افزود: در استان کرمان سه بخش عمده اشتغال زایی در حوزه های صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری وجود دارد که بخش گردشگری نتوانسته به تناسب دو بخش دیگر توسعه یافته و سهم خود از تولید ناخالص داخلی در استان را پیدا کند.
وی با تاکید بر این مطلب که استان کرمان کلکسیونی از آثار میراثی و مجموعه ای از ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی است، تاکید کرد: در حوزه اشتغال زایی و اقتصادی باید به بخش های گردشگری و صنایع دستی توجه لازم در سطح ملی و استانی صورت گیرد.
امیری خامکانی تصریح کرد: در حوزه میراث فرهنگی در استان کرمان ظرفیت های بسیار خوبی وجود دارد و درکنار آن باید به ظرفیت های صنایع دستی نیز توجه ویژه ای صورت گیرد.
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به این مطلب که مطالعات نشان می دهد بیش از 70 درصد اشتغال حوزه صنایع دستی مربوط به زنان است، تاکید کرد: باید صنعت صنایع دستی را از رویکرد صرف فرهنگی به رویکرد یک هنر صنعت تغییر داد و باید سهم این صنعت در تولیدات اقتصادی و رشد اقتصادی باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
امیری خامکانی خاطرنشان کرد: کاربردی کردن صنایع دستی موجود به نحوی که جوابگوی نیازهای زندگی مدرن امروز باشد، نیز از اولویت های این حوزه به شمار می رود.
وی با تاکید بر اینکه طراحی و تنوع بخشی، برندسازی، ایجاد بازار فروش صنایع دستی، تداوم تولید و پایداری در درآمدهای حوزه صنایع دستی باید مورد توجه باشد، گفت: بیمه هنرمندان صنایع دستی باید به نحوی پیگیری شود که تمامی هنرمندان میراث فرهنگی بتوانند بهره مندی لازم از آن را داشته باشند.
*** ارائه آموزش های شهروندی در حوزه گردشگری به 10 هزار کرمانی
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، شهردار کرمان نیز در این مراسم گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده آموزش های شهروندی در حوزه گردشگری به 8 تا 10 هزار نفر از کرمانیان ارائه خواهد شد و این اقدام تاثیر به سزایی در توسعه صنعت گردشگری در این شهر خواهد داشت.
سید مهران عالم زاده افزود: برای داشتن شهر پایدار باید با یک اقتصاد پایدار شهر را اداره کرد و برای آن برنامه داشت و در شهر کرمان با داشتن ظرفیت های فرهنگی و تمدنی باید به این حوزه توجه ویژه ای صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه رویداد محوری در دستور کار شهرداری کرمان قرار گرفته است، گفت: برای آنکه گردشگری فعال در یک شهر محقق شود باید در کنار بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی به رویدادمحوری توجه لازم صورت گیرد.
شهردار کرمان با اشاره به اثرات مثبت جشنواره 2020 در کرمان، تصریح کرد: این جشنواره با ارزیابی موفق و به شکلی نسبتا خوب برگزار شد و از این رو تلاش می شود که جشنواه های فصلی را در کرمان با همکاری سازمان های مربوطه از جمله میرث فرهنگی تداوم بخشیم.
عالم زاده تسهیل حوزه گردشگری را از اهداف شهرداری کرمان برشمرد و ادامه داد: برای اولین بار در کرمان اتوبوس گردشگری خریداری و تجهیز شده و در شهر وجود دارد.
وی ادامه داد: با توجه به تاسیس شهرداری کرمان در سال 1300 در نظر داریم که در سال 1400 ویژه برنامه سالگرد تاسیس شهرداری کرمان را برگزار کنیم که برنامه ریزی های لازم در این زمینه در دست انجام است.
شهردار کرمان به احداث پارک گردشگری در کرمان نیز اشاره و بیان کرد: این پارک با 100 هکتار وسعت در دست مطالعه و طراحی است و امیدواریم که در اواخر سالجاری شاهد آغاز کار اجرایی این پارک باشیم و این در حالی است که پارک گردشگری کرمان از نظر وسعت در کشور بی نظیر است.
عالم زاده خاطرنشان کرد: لازم است که در تعاملات کشوری زمینه های لازم به شکلی فراهم شود که شهرداریها به صورت ساختار مند برای توسعه گردشگری اقدام کنند.
*** کرمان نقطه عطف گردشگری ایران است
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ظرفیت های بخش خصوصی بسیارخوبی در این حوزه در استان کرمان وجود دارد، گفت: کرمان را می توان نقطه عطف گردشگری ایران نامید.
فریدون فعالی افزود: سرمایه گذاران بسیار خوبی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استان کرمان وجود دارد که باحضور آنها می توان تحولات بزرگی را ایجاد کرد.
خبرنگار: حسن شاهی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

محدودیت‌های کرونایی همچنان در جیرفت ادامه دارد

توزیع 1000 کیلوگرم گوشت قرمز بین نیازمندان کرمانی

آب فضای سبز و شرب در رفسنجان جداسازی شود

ملخ صحرایی در شهرستان بافت مشاهده نشده است

50 درصد شبکه آبرسانی رفسنجان فرسوده است

ورود و خروج دام سنگین از شهرستان بافت تا اطلاع ثانوی ممنوع است

فروشگاه مجازی کالاهای اساسی در استان کرمان راه اندازی می‌شود

387 تن کالای اساسی در رفسنجان توزیع شد

تنوع قیمت‌ها اقلام مشابه در رفسنجان قابل دفاع نیست

قیمت سموم کشاورزی افزایش 100 تا 200 درصدی داشته است

مشکل آبگرفتگی زیرگذر پل شهید الله دادی مرتفع می‌شود

70 مورد جدید مبتلا به کرونا در استان کرمان شناسایی شد

بزرگترین باند قاچاق سوخت جنوب شرق کشور منهدم شد

وسعت آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خاییز هنوز قابل محاسبه نیست

تدوین برنامه پیشگیری و کنترل هاری در حیات وحش کشور

تجزیه مواد خطرناک سیگار در طبیعت 3 سال طول می‌کشد

آخرین وضعیت ملخ صحرایی در بافت

برگزاری مانور اطفا حریق در قلعه گنج

دستگیری هکر اطلاعات دانش آموزان در فضای مجازی

یک تن گوشت گرم بین نیازمندان کرمانی توزیع شد

کشف 3 تن آرد یارانه‌ای در نانوایی آزاد پز

کشف 20 دستگاه خودروی احتکاری از پارکینگ یک منزل در کرمان

بررسی باستان‌شناسی در قلعه گنج آغاز شد

5 ساعت عملیات جستجو و نجات برای مفقودین ریگان

برخورد کامیون با کابل برق در کرمان

مرد 90 ساله سیرجانی کرونا را شکست داد

تخفیف عید تا عید راهنمایی و رانندگی کرمان

جنوب کرمان امروز در شمار مبتلایان به کرونا رکورد زد

حوزه آزمون‌های امتحانات نهایی قبل و بعد از امتحان باید ضدعفونی شوند

55 صندوق خرد محلی در کرمان فعال می‌شود

تجزیه مواد خطرناک سیگار در طبیعت سه سال طول می‌کشد

مدیرکل امور بانوان: 6 هزار شغل برای زنان کرمانی ایجاد شد

بررسی باستان‌شناسی در شهرستان قلعه گنج آغاز شد

170 دانشجو در خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی جیرفت پذیرش شدند

معوقات کارگران معادن مس سیرجان پرداخت می‌شود

نجات 2جوان مفقود شده در تیه های ریگان توسط هلال احمر

پیرزنی که با حکم تخلیه به کوچه انداخته شد

رفع تصرف از یک هکتار اراضی حریم و بستر رودخانه ای در شهربابک

4.9 مترمربع، سرانه فضای آموزشی استان کرمان/وجود 1535 باب کلاس درس آسیب‌دیده در کرمان

شهر کرمان همچنان با کمبود فضای آموزشی روبروست

توزیع یک تن گوشت قرمز بین نیازمندان کرمانی

ملت بیدار ایران هرگز اجازه نخواهند داد تا آسیبی به این مملکت وارد شود

رتبه نخست زنان کرمانی در مشارکت اجتماعی/ تدوین آیین نامه آموزشی و مشاوره خانواده

مستندات علمی قوی درباره ضعیف شدن ویروس کرونا وجود ندارد

شیر جوشیده نشده و غیرپاستوریزه نخورید

تشریح دلایل افزایش مبتلایان به کرونا در جنوب کرمان

کرونا بر روی ورودی پرونده‌ها به تعزیرات حکومتی هم اثر گذاشته است!

شهادت مدافع وطن در درگیری تکاوران با اشرار مسلح در کرمان

انهدام یکی از بزرگترین شبکه های قاچاق سازمان یافته سوخت در شرق کشور

آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز مهار شد