کرمان رصد

آخرين مطالب

از سرمایه گذاران در حوزه گردشگری استقبال می کنیم/ کرمان ظرفیت تبدیل شدن پایلوت گردشگری هنری را دارد اقتصادي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - استاندار کرمان با اشاره به اینکه برای توسعه گردشگری به سه عامل ظرفیت، متقاضی و سرمایه گذار و منابع مالی نیاز است، گفت: در استان کرمان ظرفیت اقتصادی لازم وجود دارد و جای کار برای بخش خصوصی فراهم است ضمن آنکه در این استان از متقاضیان و سرمایه گذارانی که اهلیت کار را دارند و مطمئن باشیم کار را تا مراحل نهایی ادامه می دهند و به نتیجه می رسانند؛ استقبال می کنیم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه برای توسعه گردشگری به سه عامل ظرفیت، متقاضی و سرمایه گذار و منابع مالی نیاز است، گفت: در استان کرمان ظرفیت اقتصادی لازم وجود دارد و جای کار برای بخش خصوصی فراهم است ضمن آنکه در این استان از متقاضیان و سرمایه گذارانی که اهلیت کار را دارند و مطمئن باشیم کار را تا مراحل نهایی ادامه می دهند و به نتیجه می رسانند؛ استقبال می کنیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی روز پنجشنبه در همایش فعالان صنعت گردشگری استان کرمان افزود: در رابطه با منابع مالی ترجیح می دهیم کسانی وارد عرصه توسعه صنعت گردشگری و صنایع دستی شوند که بتوانند منابع مالی مورد نیاز را تامین کنند و در این رابطه لازم است که قفل تبصره ماده 18 که در برخی از بخش ها تسهیلات ارزان قیمت است، باز شود و دولت نیز نسبت به پرداخت یارانه تبصره 18که قول داده بود، اقدام کند.
وی در رابطه با انتخاب مدیریت گردشگری استان کرمان نیز گفت: در انتخاب مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید بر این بود که فردی انتخاب شود که تجربه کار داشته و سابقه خوبی در کشور داشته باشد زیرا در استان کرمان فرصت آزمون و خطا نداریم و مدیرکل جدید میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در مدت فعالیت خود نشان دادند که تجربه خوبی دارند.
استاندار کرمان ادامه داد: به منظور تسهیل روند صدور مجوزها، پنجره واحد سرمایه گذاری در استان کرمان ایجاد شده و شخصا توسط مدیریت اجرایی استان مدیریت می شود تا هر مجوز طی دو هفته صادر شود زیرا معتقدم که سرمایه گذاران نباید در پیچ و خم های اداری معطل شوند.
فدائی بر ایجاد هماهنگی بین دستگاه های مرتبط در حوزه توسعه صنعت گردشگری تاکید کرد و گفت: پیگیری شده که استان کرمان پایلوت گردشگری هنری باشد و در این رابطه توافقات خوبی با معاونت هنری وزارت ارشاد کشور و تعاملات خوبی با اوقاف داریم و تصمیمات خوبی نیز اتخاذ شده که باید اجرایی شوند زیرا به عمل کار برآید و به سخن دانی و سخنرانی نیست.
*** لزوم توجه به سهم گردشگری و صنایع دستی در توسعه اقتصادی کشور
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان نیز در است همایش گفت: در استراتژی کاهش وابستگی زندگی مردم به نفت، باید سهم گردشگری و صنایع دستی در اقتصاد مورد توجه قرار گیرد.
حسین امیری خامکانی افزود: در استان کرمان سه بخش عمده اشتغال زایی در حوزه های صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری وجود دارد که بخش گردشگری نتوانسته به تناسب دو بخش دیگر توسعه یافته و سهم خود از تولید ناخالص داخلی در استان را پیدا کند.
وی با تاکید بر این مطلب که استان کرمان کلکسیونی از آثار میراثی و مجموعه ای از ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی است، تاکید کرد: در حوزه اشتغال زایی و اقتصادی باید به بخش های گردشگری و صنایع دستی توجه لازم در سطح ملی و استانی صورت گیرد.
امیری خامکانی تصریح کرد: در حوزه میراث فرهنگی در استان کرمان ظرفیت های بسیار خوبی وجود دارد و درکنار آن باید به ظرفیت های صنایع دستی نیز توجه ویژه ای صورت گیرد.
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به این مطلب که مطالعات نشان می دهد بیش از 70 درصد اشتغال حوزه صنایع دستی مربوط به زنان است، تاکید کرد: باید صنعت صنایع دستی را از رویکرد صرف فرهنگی به رویکرد یک هنر صنعت تغییر داد و باید سهم این صنعت در تولیدات اقتصادی و رشد اقتصادی باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
امیری خامکانی خاطرنشان کرد: کاربردی کردن صنایع دستی موجود به نحوی که جوابگوی نیازهای زندگی مدرن امروز باشد، نیز از اولویت های این حوزه به شمار می رود.
وی با تاکید بر اینکه طراحی و تنوع بخشی، برندسازی، ایجاد بازار فروش صنایع دستی، تداوم تولید و پایداری در درآمدهای حوزه صنایع دستی باید مورد توجه باشد، گفت: بیمه هنرمندان صنایع دستی باید به نحوی پیگیری شود که تمامی هنرمندان میراث فرهنگی بتوانند بهره مندی لازم از آن را داشته باشند.
*** ارائه آموزش های شهروندی در حوزه گردشگری به 10 هزار کرمانی
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، شهردار کرمان نیز در این مراسم گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده آموزش های شهروندی در حوزه گردشگری به 8 تا 10 هزار نفر از کرمانیان ارائه خواهد شد و این اقدام تاثیر به سزایی در توسعه صنعت گردشگری در این شهر خواهد داشت.
سید مهران عالم زاده افزود: برای داشتن شهر پایدار باید با یک اقتصاد پایدار شهر را اداره کرد و برای آن برنامه داشت و در شهر کرمان با داشتن ظرفیت های فرهنگی و تمدنی باید به این حوزه توجه ویژه ای صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه رویداد محوری در دستور کار شهرداری کرمان قرار گرفته است، گفت: برای آنکه گردشگری فعال در یک شهر محقق شود باید در کنار بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی به رویدادمحوری توجه لازم صورت گیرد.
شهردار کرمان با اشاره به اثرات مثبت جشنواره 2020 در کرمان، تصریح کرد: این جشنواره با ارزیابی موفق و به شکلی نسبتا خوب برگزار شد و از این رو تلاش می شود که جشنواه های فصلی را در کرمان با همکاری سازمان های مربوطه از جمله میرث فرهنگی تداوم بخشیم.
عالم زاده تسهیل حوزه گردشگری را از اهداف شهرداری کرمان برشمرد و ادامه داد: برای اولین بار در کرمان اتوبوس گردشگری خریداری و تجهیز شده و در شهر وجود دارد.
وی ادامه داد: با توجه به تاسیس شهرداری کرمان در سال 1300 در نظر داریم که در سال 1400 ویژه برنامه سالگرد تاسیس شهرداری کرمان را برگزار کنیم که برنامه ریزی های لازم در این زمینه در دست انجام است.
شهردار کرمان به احداث پارک گردشگری در کرمان نیز اشاره و بیان کرد: این پارک با 100 هکتار وسعت در دست مطالعه و طراحی است و امیدواریم که در اواخر سالجاری شاهد آغاز کار اجرایی این پارک باشیم و این در حالی است که پارک گردشگری کرمان از نظر وسعت در کشور بی نظیر است.
عالم زاده خاطرنشان کرد: لازم است که در تعاملات کشوری زمینه های لازم به شکلی فراهم شود که شهرداریها به صورت ساختار مند برای توسعه گردشگری اقدام کنند.
*** کرمان نقطه عطف گردشگری ایران است
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ظرفیت های بخش خصوصی بسیارخوبی در این حوزه در استان کرمان وجود دارد، گفت: کرمان را می توان نقطه عطف گردشگری ایران نامید.
فریدون فعالی افزود: سرمایه گذاران بسیار خوبی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در استان کرمان وجود دارد که باحضور آنها می توان تحولات بزرگی را ایجاد کرد.
خبرنگار: حسن شاهی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آموزش زنان فعال حوزه اقتصادی برای بهره مندی از فضای فروش مجازی

پادکست های خانه مان /4: مدیریت خشم

منصوریان: کمیته داوران دو امتیاز به ما بدهکار است/ مس رفسنجان در لیگ برتر می‌ماند

منصوریان: از فردا شاهد شروع روند به رشدمان خواهیم بود/ امیدوارم همه کمک کنند که رفسنجان صاحب یک چمن طبیعی شود

منصوریان: 2امتیاز با اشتباهات داوری از دست دادیم/ نباید به داوری حمله کنیم

منصوریان: کمیته داوران به ما بدهکار است

منصوریان: روند رو به رشد تراکتور از دیدار با مس رفسنجان شروع می شود

نشست خبری منصوریان پیش از بازی مقابل مس

منصوریان: ما به برد برابر مس رفسنجان نیاز مبرم داریم

منصوریان: از فردا شاهد شروع روند به رشدمان خواهیم بود/شجاعی فردا به تراکتور ملحق می شود

کاپیتان تراکتور فردا راهی کرمان می‌شود

مهناجی: شرایط تیم مس رفسنجان در لیگ برتر شرایط خاصی است/ روند مثبتی در پیش داریم

لزوم پرهیز از اقدامات سطحی و ضرورت انجام کار مخلصانه برای شهید سلیمانی

تراکتور تیم قابل احترامی است/ با گذشت چند هفته مس رفسنجان به شرایط ایده آل خواهد رسید

احیای قنات‌ها با فروش صنایع دستی | بانوان شهداد وارد میدان شدند

در طرح شهید سلیمانی به دنبال گزارش نیستیم/ این طرح کمک می کند تا کشور متزلزل نشود

مربی مس رفسنجان: مقابل تراکتورسازی آمادگی کامل داریم/غیبت احتمالی نامور به علت مصدومیت در تمرین

منصوریان: بازی سختی برابر مس رفسنجان داریم

وعده منصوریان درباره تراکتور

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) ‌به مقام شامخ ‌شهید سلیمانی ادای احترام کرد + تصاویر

رشد تصادی مبتلایان به کرونا در کرمان/بدون کد بورسی سود سهام عدالت واریز نمی‌شود/برگزاری جشنواره ای برای علاقمندان به عکاسی

سارق ساختمان‌های نیمه کاره کرمان دستگیر شد

آغاز به‌کار طرح شهید سلیمانی برای مقابله با کرونا در کرمان

گروگانگیری هولناک در کرمان / 3 گرگوگان آزاد شدند

توقع از ما بالا است / دو امتیاز از کمیته داوران طلب داریم

سردار محمد: سپاه پاسداران محکم در برابر جبهه استکبار ایستاده است

استاندار کرمان: قرارگاه سازندگی خاتم با احساس مسئولیت در مسائل حیاتی و مناطق محروم کشور کار می‌کند

مرمت 10 بنای تاریخی گرگان با مشارکت بخش خصوصی

فرمانده سپاه استان کرمان: مردم استان از سیل و سیلاب خسارات زیادی می‌بینند

پروژه انتقال آب از سد شهیدان امیرتیموری برای کرمان حیاتی است

وام نوسازی 150 میلیون تومانی می‌شود؟

منهاجی: مس رفسنجان به شرایط ایده آل خواهد رسید

آمادگی قرارگاه سازندگی خاتم در ایجاد کارگاه‌های کوچک اشتغال‌زایی در نقاط محروم استان کرمان

سردار محمد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) برای ورود به حوزه معادن و کشاورزی استان کرمان آمادگی دارد

اجرای 72 پروژه توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء در کرمان

منصوریان: نیاز مبرم به سه امتیاز بازی فردا داریم

مس رفسنجان بدون غایب به مصاف تراکتور می‌رود

مس رفسنجان - تراکتور؛ برای فرار از بحران باید پیروز شد / پیش بازی

رونمایی از پیراهن تیم های تراکتور و مس رفسنجان / عکس

منصوریان: ما و رفسنجان مثل برخی شهرها به داور حمله نمی‌کنیم/ زمان بازی تراکتور راه‌ها بسته می‌شود

استانداری کرمان و قرارگاه خاتم (ص) جهت لایروبی رودخانه‌ها و احداث سیلبند در استان کرمان تفاهمنامه همکاری امضا کردند

جشن تولد علیرضا منصوریان در اردوی پیش از بازی تراکتور مقابل مس رفسنجان / عکس

فرصت حضور سرمایه گذاران در جنوب کرمان با احداث سیل بند 74 کیلومتری

‌اجرای بزرگترین سیل‌بند جنوب کرمان توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء

پدیدار شدن دومین لاشه نهنگ در آب های ساحلی کیش

‎کارشناسان محیط زیست برای بررسی مرگ نهنگ ها به کیش بیایند

دومین پسربچه خانواده بوشهری هم درگذشت

بهشت زهرا در آستانه تبدیل شدن به موزه قبرستان

ضرب و شتم 2 پلیس در مازندران برای 30هزار تومان

بارش برف و باران در برخی مناطق کشور