کرمان رصد

آخرين مطالب

نرخ نان در کرمان تعیین شد/ناظران از افزایش غیرقانونی قیمت مرغ جلوگیری می کنند سياسي

نرخ نان در کرمان تعیین شد/ناظران از افزایش غیرقانونی قیمت مرغ جلوگیری می کنند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان قیمت نان از چند ماه قبل نسبت به سال 93 یک و نیم برابر شده است، گفت: در ستاد تنظیم بازار استان کرمان نان سنگک 400 گرمی با قیمت هزار تومان، تافتون دوار 400 گرمی با قیمت 600 تومان، تافتون سنتی 340 گرمی با قیمت 600 تومان، بربری 420 گرمی با قیمت 700 تومان و لواش 120 گرمی با قیمت 250 تومان مصوب شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان قیمت نان از چند ماه قبل نسبت به سال 93 یک و نیم برابر شده است، گفت: در ستاد تنظیم بازار استان کرمان نان سنگک 400 گرمی با قیمت هزار تومان، تافتون دوار 400 گرمی با قیمت 600 تومان، تافتون سنتی 340 گرمی با قیمت 600 تومان، بربری 420 گرمی با قیمت 700 تومان و لواش 120 گرمی با قیمت 250 تومان مصوب شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، محمدعلی دهقان صبح امروز در بیستمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان افزود: قیمت های مصوب در ستاد تنظیم بازار استان، پس از بررسی و تصویب در کارگروه آرد و نان استان، اجرایی خواهند شد.
وی با اشاره به افزایش غیرقانونی قیمت نان در برخی از نانوایی ها، عنوان کرد: در این راستا تلاش شد تا با تصویب و اعلام یک قیمت کارشناسی، زمینه نظارت دستگاه های نظارتی از جمله تعزیرات حکومتی و بازرسان صمت فراهم شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به این مطلب که تفاوت قیمت نان در استان ها به ویژه تفاوت قیمت نان با مرکز کشور موضوعی طبیعی است، تاکید کرد: در استانی مانند کرمان، قیمت نان حداکثر باید 80 درصد قیمت نان در تهران باشد.
دهقان خاطرنشان کرد: سیاست کلی دولت مبتنی بر رفع تمرکز زدایی از پایتخت است و در این راستا برنامه ها و قیمت گذاری ها باید به نحوی باشد که با این سیاست، همخوانی لازم را داشته باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این مطلب که مرغ سرد به اندازه کافی در استان کرمان تامین شده است، گفت: در ستاد تنظیم بازار استان کرمان قیمت مرغ زنده به ازای هر کیلوگرم هشت هزار و 550 تومان و قیمت مصرف کننده 12900 تومان تعیین شده که لازم الاجرا است و بازرسی های لازم در این زمینه انجام خواهدشد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان اظهارداشت: برای تعیین قیمت مرغ تاکنون صحبت های تمامی دست اندرکاران تولید و توزیع مرغ را شنیده و بررسی کرده ایم اما به دلیل افزایش قیمت مرغ در استان کرمان نسبت به سایر استانها، لازم است که نظارت های این حوزه افزایش یابد.
دهقان تصریح کرد: ستاد تنظیم بازار استان کرمان به منظور جلوگیری از وارد شدن شوک قیمتی به بازار تاکنون تمامی جنبه های قیمت گذاری مرغ را مورد توجه قرار داده است اما روند افزایش قیمت ها به نحوی است که باید پیگیری های لازم برای جلوگیری از افزایش غیرقانونی قیمت این کالا انجام شود.
خبرنگار: حسن شاهی
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield