کرمان رصد

آخرين مطالب

عبرت گیری، شهداء را به قله رفیع انسانیت رساند سياسي

عبرت گیری، شهداء را به قله رفیع انسانیت رساند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه پس از چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی آن چیزی که امروز بیش از هر زمان دیگری جامعه به آن نیاز دارد عبرت‌گیری است گفت : یکی از نکات محوری و اساسی که شهداء را به قلعه رفیع انسانیت رساند توجه به این مهم بود.

به گزارش ایرنا، سردار غلامعلی ابوحمزه روز دوشنبه در یادواره پدران آسمانی شهدای شرکت توزیع برق شمال استان کرمان افزود: نزدیک به 30 سال است از قطعنامه 598 می گذرد و اما همچنان یاد و خاطره شهداء را امروز نگه می داریم و حتی با دیدن تصویر یک شهید، جانباز و رزمنده یا خانواده معظم شهید و ایثارگر با تمام وجود در مقابل آن ها احساس عجز میکنیم.
وی با اشاره به اینکه نیاز جامعه امروز عبرت گیری است گفت: هر عصر و هر نسل نیاز به الگو و اسوه دارد چرا که الگو و اسوه ها چراغ راه هدایت انسان ها به شمار می روند و اینکه می گویند حسین (ع) کشتی نجات و چراغ هدایت است و انسان را به مقصد می رساند برای این است که ایشان همه زندگی خود را در راه خداوند تقدیم کرد و برای همیشه در قلب و ذهن ها ماند.
سردار ابوحمزه تصریح کرد: اگر ملت ها و دولت ها می خواهند به هدف متعالی برسند باید به اباعبدالله تاسی کنند که شهدای ما نیز در خلال دفاع مقدس، انقلاب و بعد از انقلاب نیز الگو و اسوه شان را حسین (ع) قرار دادند و برای ما نیز درس گرفتن از شهدا ما را به نتیجه خواهد رساند.
هیاهوهای مفاسد اقتصادی و ثروت و قدرت در حال خسران
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان همچنین گفت: هیاهوهایی که این روزها در کشور در رابطه با مفاسد اقتصادی و ثروت و قدرت می شنویم همگی بار منفی و در حال خسران هستند و خودشان هم واقعا نمی فهمند که مال و منال و ثروت و امکانات دردی را از این افراد دوا نمی کند و اگر اینچنین بود باید درمان دردی برای محمدرضا پهلوی یا صدام می شد.
وی با بیان اینکه آن ها این همه قدرت داشتند و کل کشور در اختیارشان بود و این ها که دعوی چند میلیارد را دارند که از بیت المال بالا بکشند فکر می کنند که زرنگ هستند و در واقع کاملا در خسران هستند و نمی فهمند دارند بیراهه می روند و شاید بعضی ها هم فهمیده این کار را انجام می دهند.
سردار ابوحمزه هیاهوی مسائل دنیایی را باعث فریب دانست و گفت: شهداء آمدند تا تنها به ما تذکر دهند که راه و مسیر حقیقت کدام است و تحت تاثیر مقام ها، ثروت ها و پست های دنیا قرار نگیریم چرا که اگر قرار بگیریم دچار خسران خواهیم شد.
شهادت گوهری برای رسیدن انسان به اوج بندگی
وی با اشاره به اینکه شهادت گوهری برای رسیدن انسان به اوج بندگی گفت: اولین درس شهدا به ما این بود که آن ها هم عاقل و هم عاشق بودند و بهترین تصمیم و تدبیر را در دنیا گرفتند و در نهایت عالم گیر شدند.
سردار ابوحمزه تصریح کرد: آنچه که باید به آن در زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی و حکومتی توجه کنیم این است که کارها را براساس عقل و عشق انجام دهیم و آنها که در دستگاه های مختلف اجرایی فعالیت دارند باید این نکته را مد نظر قرار دهند و کارها را براساس عقل و عشق و برای پیاده سازی افکار ولایت فقیه انجام دهند.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان همچنین افزود: فضای مجاز و دوز و کلک هایی که در جامعه به واسطه آن ایجاد شده است نباید بگذاریم که ما را از انجام وظایفمان غافل کند و باید مثل شهید حججی زرنگ باشیم و اصل زندگی را پیدا کنیم و بدانیم که زرنگی استفاده از بیت المال نیست.
سردار ابوحمزه در ادامه با اشاره به نقل قولی از فرماندهان شهید حججی گفت: ایشان چه در یگان زرهی و چه در پایگاه مقاومت و چه در مسجد محل و یا دو سه نوبت جبهه مقاومت حرفشان این بود که هر کار سختی هست و دیگران انجام نمی دهند به یک شرط به من بسپارید که هیچ کسی نفهمد و نداند چرا که با خدای خودم معامله می کنم و می شد که ایشان بدون چشمداشتی کارهای سخت را در نهان انجام می داد و این بود که اوج گرفت.
وی با تاکید دوباره بر عاقل و عاشق بودن در انجام کار گفت: دنبال این نباید باشیم که حتما ابلاغیه و یا دستورالعمل و یا بخشنامه ای را برای ما بفرستند و بعد تلاش و کوشش کنیم بلکه باید هر کاری از دستمان برمی آید که می تواند باری را از روی دوش مردم بردارد و مشکلی را حل کند انجام دهیم.
این مسئول در سپاه ثارالله درس دیگری که از شهدا باید گرفت را مدیریت جهادی عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری نیز به کرار در جلسات و جمع ها این مسئله را مطرح و عنوان کرده اند بنابراین اهمیت دارد که به مدیریت جهادی و انقلابی شهداء توجه شود.
سردار ابوحمزه در ادامه بیان کرد: هزاران نمونه در 8 سال دفاع مقدس تا قبول قطعنامه در 67 وجود دارد که مدیریت جهادی و انقلابی در آن مشاهده می شود و عملیات والفجر که منجر به آزادسازی فاو شد یکی از موارد بود.
عملیات والفجر 8 نمونه بارز مدیریت جهادی
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به نحوه اجرای عملیات والفجر 8 گفت: اروند رودخانه ای وحشی است که سه تا چهار متر جذر و مد دارد که در قبل از شروع عملیات والفجر 8 در طول 365 روز یعنی از اول فروردین تا 29 اسفند روی این رود وحشی تیم های مختلف بررسی کردند که چه زمانی اروند ساکن است و در نهایت به این نتیجه رسیند در یک ساعت مشخص یعنی 20 بهمن ماه ساعت 12 شب اروند جذر و مد ندارد بنابراین آن ساعت و روز را انتخاب کردند.
وی افزود: آن طرف رود همه ی سلاح ها را صدامیان چیده اند و اما مدیریت جهادی در ساعت و روز مشخص شده این بوده شد که رزمندگان به آن سوی رود رسیدند و در بالای سر خیلی از عراقی ها که خواب بودند آن ها را غافلگیر کردند رودخانه ای که عراقی ها هرگز فکر نمی کردند از آن گردان ها و تیم های ایرانی بتوانند عبور کنند.
/ 5054/9889


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نمی توان یک نسخه واحد برای کل شهر کرمان پیچید

کارمند شهرداری زرند به اتهام اختلاس بازداشت شد

افزایش سرانه مطالعه هدف اصلی طرح نامزدی پایتخت کتاب ایران است

واژگونی خودروی حامل سوخت قاچاق در قلعه‌گنج 2 کشته بر جا گذاشت

طرح سازگاری با کم آبی استان کرمان مورد بررسی قرار گرفت

افزون بر 100 آبگرمکن خورشیدی در روستاهای جنوب کرمان توزیع شد

تهیه مستند شهیدان محمدی پور و عظیمی

کرمان میزبان گردهمایی معاونان مالی دادگستری شرق کشور می شود

20درصد اعتبار فرهنگی دستگاه ها به فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص یابد

مدار ثانویه راکتور اراک تا 2 هفته آینده راه اندازی می شود

سرویس دهی 50 دستگاه اتوبوس به جاماندگان اربعین در کرمان

هفت تصمیم برای طرح های آبرسانی استان کرمان

تهیه مستند شهیدان محمدی پور و عظیمی/برگزاری همایش علمی توسعه ایثار اجتماعی

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای زنان روستایی استان کرمان در رفسنجان

راهداری جنوب کرمان چهار هزار زائر اربعین را جابه جا کرد

توقف کامیون‌های حامل کود حیوانی در جیرفت ممنوع شد

زارعان: در آینده نزدیک خبرهای خوبی از راکتور IR40 منتشر خواهد شد

نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور در کاشان گشایش یافت

مدار ثانویه رآکتور اراک راه اندازی می‌شود

جرائم انتخاباتی به طور ویژه و خارج از نوبت رسیدگی می شود

یک استان و 10 شهرستان و دوهزارو 500 نفر استقبال‌کننده

تعداد شرکت کنندگان جشنواره موسیقی نواحی رشد 100 درصدی دارد

62 درصد زایمان‌های بیمارستان آیت‌الله کاشانی جیرفت طبیعی است

دستگاه قضا با هیچ گروه و یا حزبی در انتخابات تعارف ندارد

توقف کامیون های حامل کود حیوانی در جیرفت ممنوع می شود

موقوفه «ظهیرالدوله» کرمان 600 فرصت شغلی ایجاد کرد

60 درصد واحدهای مسکونی روستایی کرمان مقاوم هستند

کارفرمایان کرمانی تا 13 شهریور فرصت استفاده از بخشودگی جرائم بیمه دارند

بیش از 2 هزار پرونده بخشودگی بنگاه های اقتصادی کرمان تایید شد

درخواست پنج هزار کارگاه بخشودگی جرائم بیمه ای در کرمان ثبت شد

باید تا آخرین سرقله‌های دانش هسته‌ای پیش برویم

راه‌اندازی مدار ثانویه رآکتور در حال بازطراحی اراک تا 2 هفته آینده

احتمال افزایش صندوق های ثابت و سیار اخذ رای در شهرستان راور

روحانی: کینه‌ توزان به ایران در آمریکا حاکم شده‌ اند

نگاه ویژه دولت به طرح‌های آبرسانی استان کرمان

روستای دهنو اسلام آباد شهرستان فهرج به شهر تبدیل شد

حضور دسته جات عزاداری در بین الحرمین

مجوز تاسیس آموزشگاه تعلیم رانندگی ویژه خانم ها صادر می شود

پاسداری از خون شهیدان یک تکلیف است

عزاداری مردم کرمان در اربعین حسینی

پیاده روی 80 هزار نفری مردم سیرجان در روز اربعین حسینی

پیاده روی باشکوه مردم سیرجان در روز اربعین

حضور گسترده زائران در حرمین شریفین کربلا

ادامه ورود گسترده زائران اربعین به کربلا

3 جوان مفقود شده در جبالبارز جیرفت پیدا شدند

10 میلیارد تومان اعتبار به خط ریلی جیرفت اختصاص یافت

سراسر ایران خیمه‌ عزای حسین(ع)

جاماندگان کربلا در کرمان راهپیمایی کردند

کرمان در اربعین حسینی (ع) در سوگ و ماتم است

نوحه خوانی زوار اربعین در حرم امام علی (ع)