کرمان رصد

آخرين مطالب

برادران کوتاه‌قامت کرمانی محروم از دریافت یارانه اجتماعي

برادران کوتاه‌قامت کرمانی محروم از دریافت یارانه
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - کرمان - محمدحسین و مرتضی پرکاس 2 برادر کوتاه‌قامت کرمانی با 50 و 31 سال سن به ترتیب 68 و 70 سانت قد که به تازگی تحت پوشش بهزیستی قرار گرفته اند هنوز یارانه دریافت نکرده اند.

به گزارش ایرنا، برادران کوتاه قامت کرمانی با وجود پدری مسن و مادری که دیگر در این دنیا نیست به سرپرستی عمه خود در شرایط نسبتا دشوار مالی در کرمان زندگی میکنند.
محمدحسین و مرتضی پرکاس روز یکشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز کرمان ضمن تشکر از این رسانه به دلیل پیگیری در رفع مشکلاتشان، از گرفتاری ها و موانع بر سر راهشان سخن گفتند.
محمدحسین پرکاس که طبق شواهد موجود بعد از مرگ بانویی کوتاه قامت در هندوستان اکنون کوتاه قدترین انسان در جهان است می‌گوید: این رکورد در گینس ثبت نشده است و من از مسئولان می خواهم در راستای ثبت این عنوان در گینس تلاش کند.
وی که تمام بدنش غضروفی است و توان راه رفتن و ایستادن ندارد اظهار داشت: نبود فضا و تجهیزات مناسب در منزل یکی از مشکلات من و برادرم است.

محمدحسین با اشاره به اینکه زیارت حرم امام رضا (ع) یکی از آرزوهای من بود که بعد از مطرح کردن آن با خبرنگار ایرنا و نشر آن در خبرگزاری جمهوری اسلامی بامساعدت استاندار خراسان رضوی محقق شد تصریح کرد: سفر مشهد برای ما درس های بزرگی داشت و من و برادرم حالا خبرنگار ایرنا کرمان را خواهر خود می دانیم.
وی افزود: همچنین وزیر کشور در مشهد ضمن دیدار با من و برادرم، قول تامین ویلچر برقی و مسکن را به ما داده است.
محمدحسین که با شنیدن نام امام رضا (ع) اشکش سرازیر می شود می گوید: استاندار خراسان رضوی علاوه بر تامین مایحتاج سفر و اقامت من و خانواده ام ترتیب بازدید ما را از اماکن دیدنی مشهد داد.
وی افزود: همچنین صنف شیرینی سازان مشهد نیز بعد خواندن خبر حضور من و برادرم در مشهد از طریق خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) ما را دعوت کردند.
این کوتاه قامت کرمانی با اشاره به اینکه صنف شیرینی سازان مشهد با تصویرگری عکس من و برادرم روی یک کیک بزرگ ما را خوشحال کرد گفت: اعضای این صنف هدایای نقدی به ما دادند.
وی بهترین هدیه صنف شیرینی سازان مشهد را سفر کربلا عنوان کرد و گفت: از اینکه اعضای این صنف نیاز ما را شناختند و آرزوی ما را بر آورده کردند بسیار خوشحالیم.
وی که مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است، دلش جهانگردی می خواهد، او یکی از آرزوهایش را سفر و دیدن زیبایی های دنیا عنوان کرد و گفت: خبرنگار ایرنا در کرمان با وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صحبت کرد و برای ما یک سفر داخلی گرفت.
بعد از آشنایی ما با ایرنا، دنیا به رویمان لبخند زده است
مرتضی پرکاس نیز که به نوعی هنرمند و در سریال مختارنامه نیز نقش داشته است میگوید: بعد از آشنایی با خبرگزاری جمهوری اسلامی دنیا به روی ما لبخند زده است.
وی می گوید: در مشهد سرزمین موج های آبی را که همیشه از تلویزیون می دیدم از نزدیک مشاهده کردم که برام خیلی جالب بود.
مرتضی دیدن حیوانات را از نزدیک در باغ وحش مشهد خاطره انگیز عنوان کرد و گفت: برای باعث و بانی سفرمان به مشهد دعا می کنم.
وی که گاهی به اجرای برنامه های شاد و هنری می پردازد گفت: دوست دارم خنده را بر لبان مردم ببینم.
محمدحسین و مرتضی عاشق مردم هستند و آنها را جزئی از خودشان می دانند.
عمه برادران کوتاه قامت کرمانی که حالا سرپرستی آنها را بر عهده دارد بهینه سازی نبودن سرویس بهداشتی و سایر ملزومات زندگی برادران پرکاس را یکی از مشکلات عمده آنها می داند.
دفترچه بیمه محمدحسنی و مرتضی را بتازگی گرفتم
زهرا قائم پناه که با مشقت های زیاد به دو فرزند برادرش رسیدگی می‌کند می‌گوید: امروز به کمک خبرگزاری جمهوری اسلامی دفتر بیمه محمدحسین و مرتضی را گرفتم.

وی می گوید: من و برادرزاده هایم همواره برای فردی که مقدمات سفر مشهد را فراهم کرد دعا می کنیم.
وی ادامه داد: محمدحسین عاشق دیدن دنیا است و اما پولی در دست نداشتیم که برایشان خرج کنم اما انتشار خبر برادرزاده هایم در خبرگزاری جمهوری اسلامی و پیگیری های بعدی موجب شد خیلی ها محمدحسین و مرتضی را بشناسند و حالا از اصفهان، جنوب کشور و حتی شهرستان های کرمان برای گردشگری دعوت می شوند و ما این را مدیون ایرنا هستیم.
وی اظهار داشت: فرماندار راور نیز بعد از پیگیری های خبرنگار ایرنا در بدو آغاز سفرمان به مشهد هم از محمدحسین و مرتضی و من و همسرم پذیرایی و شرایط اقامت یک شبه ما را فراهم کرد.
قائم پناه تصریح کرد: صبح روز بعد نیز فرماندار راور مناطق دیدنی راور را به محمدحسین و مرتضی نشان داد.
وی گفت: با پیگیری های خبرنگار ایرنا استاندار کرمان نیز هفته آینده با برادرزاده هایم دیدار می کند و در راستای رفع مشکلات این دو برادر قول مساعد داده است.
کوتاه قامت‌ترین مرد ایران و برادرش به سرپرستی عمه خود در نهایت فقر و تنگدستی در کرمان زندگی می کنند و آرزوی زیارت حرم امام مهربانی‌ها را داشتند که بعد از اعلام آن توسط خبرنگار ایرنا و اعلام حمایت و دعوت استاندار خراسان رضوی به مشهد سفر کردند.
اهالی دیار کریمان بعد از دیدن خبر آرزوی زیارت برادرن کوتاه قد و پست اینستاگرامی خبرنگار ایرنا، برای عزیمت این دوبرادر به مشهد مقدس بیش از پنج میلیون تومان کمک مالی کردند.
و خدایی که در این نزدیکی است...
3029 / 5054


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield