کرمان رصد

آخرين مطالب

بازداشت وکیل قلابی پس از 14 سال در جیرفت!! اجتماعي

بازداشت وکیل قلابی پس از 14 سال در جیرفت!!
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت از بازداشت یک وکیل تقلبی که به مدت 14سال با پروانه وکالت جعلی اقدام به وکالت می کرد، خبر داد .

حسین سلامی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: پس از انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی از سوی حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان، مشخص شد فردی به نام «الف.پ» با جعل پروانه وکالت چندین وکیل در استان های تهران و شیراز به صورت غیرقانونی اقدام به وکالت می کرد.
دادستان جیرفت عنوان کرد: بلافاصله با هماهنگی با حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان، محل سکونت این وکیل تقلبی مورد شناسایی قرار گرفت و ماموران واحد عملیات حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، علی‌رغم مجهز بودن منزل متهم به سیستم های حفاظتی پیشرفته، اقدام به دستگیری وی کردند.
سلامی با بیان اینکه متهم به اتهام جعل اسناد عادی و دولتی، جعل مهر ادارات مختلف و کلاهبرداری تفهیم اتهام و باقرار بازداشت موقت روانه زندان شده است اظهار کرد: متهم که دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه شیراز می باشد در اعترافات اولیه خود گفته است از سال 1384شروع به وکالت به صورت غیرقانونی کرده است و حتی از سال 88 به بعد پا را فراتر گذاشته و اقدام به راه اندازی دفتر وکالت و نصب تابلوی وکالت در مرکز این شهر کرده است.
دادستان جیرفت در پاسخ به این سوال که چگونه این فرد توانسته است در این مدت به صورت غیرقانونی اقدام به وکالت کند، گفت: متهم به صورت بسیار حرفه ای اقدام به جعل سربرگ وکالت و پروانه وکالت می کرده است و متاسفانه هر زمان هم که از کانون وکلاء استعلام صورت پذیرفته است، پاسخ مثبت بوده زیرا وی با اسم و فامیل یک وکیل واقعی فعالیت می نموده است
وی با بیان اینکه بایستی با اصلاح فرایند ها جلوی جعل و اینگونه سوء استفاده ها گرفته شود،گفت: نکته جالب این است این فرد (متهم) در بین مردم جزء وکلاء مشهور شهرستان نیز محسوب می شده است
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield