کرمان رصد

آخرين مطالب

شهردار کرمان خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی احداث پارک گردشگری کرمان از اواخر سال جاری اجتماعي

آغاز عملیات اجرایی احداث پارک گردشگری کرمان از اواخر سال جاری
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - شهردار کرمان گفت: احداث پارک گردشگری کرمان با وسعت 100 هکتار در دستور کار است که کار مطالعه آن در حال انجام و از اواخر امسال روند اجرایی را آغاز می کنیم که در جنوبشرق کشور چنین پارکی وجود ندارد و می تواند توسعه خوبی در گردشگری شهر کرمان داشته باشد.

به گزارش ایسنا، "سیدمهران عالم‌زاده" امروز چهارم مهرماه در همایش فعالان و سرمایه‌گذاران حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با حضور وزیر میراث فرهنگی اظهار کرد: اگر شهر پایدار می خواهیم باید با یک اقتصاد پایدار آن را اداره کنیم و یکی از اولویت های کرمان با جاذبه های فرهنگی و تاریخی بسیار، باید حوزه گردشگری و توجه به این حوزه باشد.
وی افزود: در شهرداری کرمان سعی کرده ایم رویدادمحوری در برنامه ها را در دستور کار قرار بدهیم و با توجه به اینکه 35 تا 40 درصد از ظرفیت گردشگری، حوزه فرهنگی است و نمی توان از این حوزه غافل بود؛ لذا باید رویدادمحوری یکی از دستورکارهای ما باشد.
عالم‌زاده تصریح کرد: در ابتدای امسال در کرمان جشنواره نوبهار را برگزار کردیم و به عنوان نخستین کلانشهر در تابستان جشنواره «20 تا 20» را در سه نقطه شهر کرمان برگزار کردیم که کار سختی بود اما خوشبختانه با وجود اینکه کرمان در این زمینه پایلوت بود؛ کار موفقی صورت گرفت.
وی با بیان اینکه آموزش های شهروندی در زمینه راهنمایی گردشگری را دنبال می کنیم، گفت: برای سال 1400 در یکصدمین سال تاسیس شهرداری کرمان اقدامات خوبی برنامه ریزی کرده‌ایم.
شهردار کرمان اظهار کرد: احداث پارک گردشگری کرمان با وسعت 100 هکتار در دستور کار است که کار مطالعه آن در حال انجام و از اواخر امسال روند اجرایی را آغاز می کنیم که در جنوبشرق کشور چنین پارکی وجود ندارد و می تواند توسعه خوبی در گردشگری شهر کرمان داشته باشد.
وی با تشکر از تلاش های سرپرست میراث فرهنگی کرمان تصریح کرد: به نظر می رسد حوزه گردشگری در استان کرمان دارد مسیر خود را پیدا می کند.
عالم‌زاده با بیان اینکه در کشور نیاز به مدیریت حوزه گردشگری در ساختار شهرداری ها داریم تا گردشگری مراکز استان ها هماهنگ با شرح وظایف مشخص کار کرده و تداخل اجرایی نداشته باشیم اظهار کرد: در حوزه گردشگری کرمان نیاز به حمایت ویژه از سوی مرکز داریم که برخی عقب ماندگی ها را با سرعت مضاعفی جبران کنیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield