کرمان رصد

آخرين مطالب

شهردار کرمان تاکید کرد:

تحت هیچ شرایطی معابری که به نام شهدا نام گذاری شده اند، تغییر نخواهند کرد اجتماعي

تحت هیچ شرایطی معابری که به نام شهدا نام گذاری شده اند، تغییر نخواهند کرد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - شهردار کرمان در پاسخ به مدیرکل بنیاد شهید در مورد تغییر نامگذاری معابری که به نام شهدا هستند؛ گفت: نام گذاری معابر به نام شهدا همچنان در دستور کار شهرداری است و تحت هیچ شرایطی معابری که به نام شهدا نام گذاری شده اند تغییر نخواهند کرد.

به گزارش ایسنا، "سید مهران عالم‌زاده" در نشست با مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: به عنوان شهردار شهر کرمان خدمت به شهدا و جانبازان را رسالت و وظیفه‌ فردی و اجتماعی خود می‌دانم چرا که ایثارگران و شهدا دین بزرگی به گردن این جامعه دارند.
وی با بیان اینکه از دوره‌های گذشته شهرداری تاکنون، هر مکاتبه و درخواستی که مربوط به امور جانبازان و شهدا بوده به نتیجه رسیده است و این روند همچنان ادامه دارد تصریح کرد: خدمت به خانواده‌ شهدا، جانبازان و حل کردن مشکلات آنها، فضیلت بزرگی به شمار می‌رود و اعتقاد دارم هر کس در هر جایگاهی که قرار دارد بایستی این مساله را وظیفه و تکلیف خود بداند و در این راه قدمی بر دارد.
شهردار کرمان با تاکید بر اینکه آن مردان بزرگی که با نیت خالصانه قدم در راه شهادت گذاشتند، به دنبال هیچ منافعی نبودند و تنها برای رضای خدا این اقدام را انجام دادند افزود: خدمت به شهدا در چارچوب قوانین محدود نمی‌شود و هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهیم تا دین خود را به خانواده شهدا و جانبازان ادا کنیم.
عالم زاده در پاسخ به مدیرکل بنیاد شهید در مورد تغییر نامگذاری معابری که به نام شهدا هستند؛ گفت: نام گذاری معابر به نام شهدا همچنان در دستور کار شهرداری است و تحت هیچ شرایطی معابری که به نام شهدا نام گذاری شده اند تغییر نخواهند کرد.
به گزارش ایسنا و به نقل از شهرداری کرمان، احمد گروهی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز در این دیدار توجه ویژه شهردار کرمان را به مقام شامخ شهدا ستود و بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و گفت: ایثار یعنی دیگران را بر خود مقدم داشتن و دستگاه‌های فرهنگی باید در این شرایط بحران و جنگ نابرابر اقتصادی، ایثار اجتماعی را در جامعه ترویج دهند.
وی جانبازان را نمونه بارز ایثار دانست و افزود: 19 هزار و 500 جانباز تحت پوشش بنیاد شهید استان قرار دارند که از این تعداد 42 جانباز قطع نخاع و 363 نفر دیگر قطع عضو هستند و با توجه به افزایش سن، تعدادی زیادی در بیمارستان‌ها بستری و نیازمند کمک هستند
گروهی با بیان اینکه در استان کرمان6500 شهید داریم که 45 درصد از والدین شهدا فوت کردند و مابقی نیز در بستر بیماری هستند و بیشترین مشکل ما مربوط به تجهیزات پزشکی و بیمه تکمیلی آنهاست خاطر نشان کرد: بحران اقتصادی گریبانگیر خانواده‌های شهدا و جانبازان نیز هست و از مدیران دستگاه‌های مختلف می‌خواهیم به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield