کرمان رصد

آخرين مطالب

استاندار کرمان:

مراکز آموزش پیش‌دبستانی فاقد مجوز تعطیل می‌شوند علمي

مراکز آموزش پیش‌دبستانی فاقد مجوز تعطیل می‌شوند
  بزرگنمايي:

کرمان رصد -

استاندار کرمان با بیان این مطلب که انجمن خیرین آموزش یار و مدرسه‌ساز تشکیل شود، تصریح کرد: همه مراکز آموزش پیش‌دبستانی باید دارای مجوز از آموزش و پرورش باشند و مراکزی که مجوزات لازم را کسب نکرده‌اند، توسط مراجع قانونی تعطیل شوند.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد فدایی" ظهر امروز هفتم شهریورماه در جلسه مشترک شورای آموزش و پرورش، مجمع نمایندگان استان و روسای آموزش و پرورش استان کرمان با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: مجمع خیرین توسعه آموزش و پروش استان تشکیل شود و خیرین به سمت خیرین آموزشی سوق یابند.
وی با بیان این مطلب که انجمن خیرین آموزش یار و مدرسه‌ساز تشکیل شود، تصریح کرد: همه مراکز آموزش پیش‌دبستانی باید دارای مجوز از آموزش و پرورش باشند و مراکزی که مجوزات لازم را کسب نکرده‌اند، توسط مراجع قانونی تعطیل شوند.
استاندار کرمان واگذاری زمین به مدارس غیردولتی را منوط به بررسی قانون کرد و ادامه داد: مدیران مدارس و آموزش و پرورش کسری معلم را رفع کنند تا اول مهر هیچ کلاس بدون معلم نداشته باشیم.
وی با اشاره به صحبت‌های سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: هیچ نیرویی(معلم) حق رفتن به کلاس درس را ندارد مگر از مسیر دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی و این 12 هزار نیرویی که به ما تحمیل شده اند نیز اعلام کرده‌ایم که تا یک سال در دانشگاه فرهنگیان دوره نبینند، اجازه حضور در کلاس‌های درس را ندارند.
فدایی با اشاره به سهم20 درصدی مدارس غیردولتی در استان کرمان در خصوص مدارس غیر دولتی تصریح کرد: باید هدایت، حمایت، کفایت و نظارت بر مدارس غیر دولتی مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان این مطلب که در استان کرمان گرمایش 750 کلاس از طریق بخاری نفتی بوده است که تا اول مهر به بخاری گازی هوشمند مجهز می‌شوند، اظهار کرد: 80 کلاس خشت و گلی در استان کرمان تا اول مهرماه از چرخه آموزش خارج می‌شوند.
به گزارش ایسنا، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پایان سفر یک روزه خود به کرمان مجتمع خیرساز 24 کلاسه با مساحت 7 هزار و 500 متر مربع مهدی و محمدعلی صفری واقع در سرآسیاب کرمان را کلنگ‌زنی کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield