کرمان رصد

آخرين مطالب

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد:

نوبت‌دهی کلینیک‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان از طریق موبایل و اینترنت از 23 شهریور علمي

نوبت‌دهی کلینیک‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان از طریق موبایل و اینترنت از 23 شهریور
  بزرگنمايي:

کرمان رصد -

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه از 23 شهریور ماه نوبت دهی الکترونیکی کلیه کلینیک های دانشگاه به صورت متمرکز انجام می شود، گفت: شهروندان می توانند با شماره گیری 1677 یا از طریق سایت nobat.kmu.ac.ir یا کد ussd:*788*9898# و یا دانلود اپلیکیشن موبایل از سایت nobat.kmu.ac.ir نوبت دریافت کنند.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر "مرتضی هاشمیان" در تشریح جزییات این خبر گفت: نظام ارجاع از مهمترین برنامه های راهبردی نظام سلامت کشور و مهمترین بسته پرونده الکترونیک سلامت به شمار می رود و از تکالیف بر زمین مانده قانونی برنامه توسعه پنجم و ششم است که با تلاش تیمی حوزه های مختلف دانشگاه علوم پزشکی کرمان اجرایی می گردد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: بحث الکترونیکی شدن نظام ارجاع در سطح این دانشگاه از اردیبهشت ماه 97 با برگزاری نشست های متعدد و فراهم آوردن زیرساخت های لازم از شبکه بهداشت و درمان شهرستان بردسیر آغاز شد و در شهرستان های کوهبنان، زرند، راور، بافت، رابر، ارزوییه و شهربابک به صورت مرحله ای علی رغم شرایط سخت اقتصادی ادامه یافت.
 وی اضافه کرد: از 23 شهریور ماه جاری و در گام نخست بیمه شدگان روستایی و شهر های دارای جمعیت زیر 20 هزار نفر تحت پوشش نظام ارجاع الکترونیکی قرار می گیرند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: با الکترونیکی شدن نظام ارجاع سلامت علاوه بر ارتقای سطح کیفی خدمات سلامت، از مراجعه متعدد و غیرضروری بیماران به مراکز درمانی جلوگیری می شود و انشالله رضایت بیشتر پزشک و بیمار نیز حاصل می شود.
هاشمیان با بیان اینکه نظام ارجاع در سه سطح یک، دو و سه انجام می شود، گفت: در سطح یک بیمار به پزشک عمومی مرکز بهداشت مراجعه می کند که در 85 درصد موارد بیمار در این سطح به جواب خود می رسد اما در سطح دوم با تشخیص پزشک عمومی، بیمار به متخصص در کلینیک های شبکه های درمانی ارجاع داده می شود و در صورت نیاز به درمان بیشتر به سطح سه معرفی می شود و بازخورد آن به سطوح پایین داده شده و در پرونده الکترونیک بیمار ثبت می گردد.
وی اجرایی شدن نظام ارجاع الکترونیک را راه برون رفت از مشکلات درمانی کشور دانست و گفت: با اجرایی شدن این نظام در بخش بهداشت ودرمان تغییرات قابل توجهی خواهیم داشت.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه از 23 شهریور ماه همچنین نوبت دهی الکترونیکی کلیه کلینیک های دانشگاه به صورت متمرکز انجام می شود، ادامه داد: شهروندان می توانند با شماره گیری 1677 یا از طریق سایت nobat.kmu.ac.ir یا کد ussd:*788*9898# و یا دانلود اپلیکیشن موبایل از سایت nobat.kmu.ac.ir نوبت دریافت کنند.
وی هدف از نوبت دهی یکپارچه و متمرکز را افزایش رضایت مندی بیمار و همراه وی و همچنین انضباط بیشتر کاری کلینیک های دانشگاه دانست و در ادامه از الکترونیکی شدن نسخه نویسی و نسخه پیچی در کلینیک های دانشگاه علوم پزشکی کرمان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این مهم نیز با همکاری معاونت غذا و دارو دانشگاه و داروخانه ها انجام می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield