کرمان رصد

آخرين مطالب

معاون آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:

وجود 155 هزار نفر بی‌سواد در استان کرمان طبق سرشماری سال 95 علمي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد -

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه جمعیت 10 تا 49 سال گروه هدف سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان هستند، افزود: 155 هزار 150 نفر آمار بیسوادی استان کرمان براساس سرشماری سال 95 است.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، "ضیاءالدینی" امروز 17 شهریورماه در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان کرمان با بیان اینکه تحت پوشش قرار دادن بیسوادان استان در اولویت برنامه های آموزش و پرورش است، افزود: ما در روال کاری، دوره های سوادآموزی، انتقال و تحکیم را داریم که تمرکز اصلی بر سوادآموزی است و باید بیسواد صفر را شناسایی و باسواد کنیم.
ضیاءالدینی با اشاره به اینکه کسی را که مدرک سوم ابتدایی نگرفته باشد بیسواد می دانیم، تصریح کرد: طبق برنامه های بالادستی آموزش و پرورش، متعهد شده بودیم که 8422 نفر را سال گذشته باسواد کنیم که 5756 نفر معادل 68.3 درصد این تعهد را پوشش دادیم و در انتقال و تحکیم کاملا کار انجام شده است.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه دلایل مختلفی برای موفق نشدن در اجرای کامل برنامه وجود داشت اما مشکل اصلی در شناسایی این افراد است، گفت: عدم وجود انگیزه، شرایط اجتماعی از جمله سن، جنسیت و ...، عدم تبلیغات لازم در رسانه های عمومی، عدم هماهنگی بین نهادها، نبود امکانات حمل و نقل و ... از جمله این دلایل است.
وی با اشاره به اینکه جمعیت 10 تا 49 سال گروه هدف سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان هستند، افزود: 155 هزار 150 نفر آمار بیسوادی استان کرمان براساس سرشماری سال 95 است.
ضیاءالدینی با اشاره به اینکه انسداد مبادی بیسوادی باید حتما در دستور کار باشد، تصریح کرد: تعصبات قومی و مذهبی، مهاجرت فصلی دانش آموزان، عدم پیش بینی بودجه برای کاهش بیسوادی و ... از دیگر مشکلات در زمینه سوادآموزی در استان کرمان است.
وی با بیان اینکه دوره سوادآموزی 5 ماه و سرانه هر نفر 720 هزار تومان است خاطر نشان کرد: حجم پیش بینی ابلاغی دوره های سواد آموزی در سال 98 برای استان کرمان در دوره سواد آموزی 9 هزار و 820 نفر، دوره انتقال 3 هزار و 690 نفر و تحکیم 7 هزار و 150 نفر است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield