کرمان رصد

آخرين مطالب

پورابراهیمی خبر داد:

سفر قریب الوقوع رییس سازمان نوسازی مدارس به کرمان/کمبود جدی فضای آموزشی در شهر کرمان علمي

سفر قریب الوقوع رییس سازمان نوسازی مدارس به کرمان/کمبود جدی فضای آموزشی در شهر کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد -

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از دعوت رییس سازمان نوسازی مدارس به کرمان جهت بررسی کمبود فضاهای آموزشی شهر کرمان خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر "محمدرضا پورابراهیمی" در نشست بررسی مشکلات مدارس برای آغاز سال تحصیلی با حضور مدیران نواحی یک و دو شهرستان کرمان بیان کرد: با توجه به افزایش قابل توجه دانش آموزان و عدم تعادل در سرانه زیرساختهای آموزشی شهر کرمان نسبت به جمعیت متقاضی، در استفاده از فضای آموزشی مدارس شاهد کمبود فضا آموزشی در شهر کرمان در دو سال اخیر بودیم.
وی افزود: یکی از دلایل این مسئله این است که جمعیت بسیار زیادی در زمان سرشماری در خارج از کرمان و در روستاها و مناطق دیگر حضور می یابند، اما زندگی آنها در داخل شهر کرمان است و از امکاناتی مانند آموزشی در شهر کرمان استفاده می کنند و این تعادل نسبت بین سرانه جمعیت و فضای آموزشی مورد نیاز را تحت تاثیر قرار داده است.
پورابراهیمی از معاوانان و مدیران نواحی اموزشی شهرستان کرمان در خواست کرد که مسائل اولویت دار خودشان را مطرح کنند که با توجه به وضعیت ما در مدارس باید بازنگری انجام شوند.
وی خاطرنشان کرد: ما ظرفیت های زیادی داریم و باید به صورت ویژه برای حل مشکلات آموزش و پرورش، از این ظرفیت ها استفاده کنیم که یکی از آنها بنیاد فرهنگی قدس است که انتظار از هیئت امنا است که اولویت خودشان را برای حل فضای اموزشی شهر کرمان بگذارند.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: ما با کمبود فضای آموزشی در شهر کرمان مواجه هستیم و اخیرا در جلسه ای با هیئت امنای بنیاد فرهنگی قدس، مقرر شد بخشی از هزینه ساخت مدارس بر عهده بنیاد قدس قرار گیرد و بخشی از اعتبارات نیز از طریق حوزه سازمان نوسازی مدارس که در بودجه سنواتی دیده شده، تامین شود.
وی به جلسات متعدد با رئیس سازمان نوسازی مدارس اشاره کرد و گفت: با توجه به اقداماتی در کمیسیون تلفیق مجلس برای افزایش سهم اعتبارات سازمان نوسازی مدارس در نظر گرفته شده، انتظار است از این ظرفیت هم بتوانیم استفاده کنیم که انشاالله پایان هفته حضور رئیس سازمان را در کرمان خواهیم داشت و اقدامات لازم در این خصوص پیگیری خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield