کرمان رصد

آخرين مطالب

معاون دانشگاه خبر داد:

ایجاد نخستین سرای فناوری و نوآوری ایران در دانشگاه آزاد رفسنجان علمي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد -

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان گفت: نخستین سرای فناوری و نوآوری ایران در دانشگاه آزاد رفسنجان ایجاد خواهد شد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، باقری زاده در نشست خبری اظهار کرد: در دانشگاههای نسل اول که هر کس فارغ التحصیل می شد شغل و کار در انتظارش بود نسل دوم دانشگاهها استراتژی تغییر کرد و کیفیت تدریس و ادامه تحصیل مطرح شد چون دیگر دولت نیازمند کارمند نبود و دانشگاهها پژوهش محور شدند و دنبال ارشد و دکتری برای بالابردن کیفیت تحصیل بودند.
وی افزود: تا اواخر سال 90 دانشگاههای نسل دوم ادامه پیدا کرد و وارد نسل سوم شدیم که بازار کار در پژوهش هم تمام شد و استراتژی دانشگاه برای شغل تغییر کرد و به سمت کارآفرینی پیش رفتند.
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان عنوان کرد: از مجموع کل دانشجویان کشور 17 درصد در دانشگاههای دولتی، 37 درصد در دانشگاه آزاد و 37 درصد دانشگاه غیردولتی و 8 درصد پزشکی تحصیل می کنند.
باقری از جذب دانشجویان خارجی و اتباع در این دانشگاه خبر داد و گفت: دانشگاه آزاد رفسنجان رفسنجان جزء 23 واحد دانشگاه کشور است که مجوز از وزارت علوم برای تحصیل دانشجویان خارجی و اتباع گرفته است.
وی ایجاد آموزشکده سما و ایجاد مرکز جوار دانشگاهی را یادآور شد و افزود: هم مهارت هم تحصیل و هم اشتغال در این طرح دنبال می شود.
وی از رونمایی از طرح متا که امروز انجام شود خبر داد و افزود: مهارت، تخصص، آموزش و اشتغال در این طرح مطرح بوده که با همکاری بانک رسالت دانشجویان به بانک معرفی و تسهیلات با سود پایین در اختیار دانشجویان قرار می دهد.
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان تصریح کرد: سه، چهار طرح تحقیقاتی و پژوهشی در دانشگاه در حال اجراست که یک طرح گلخانه هیدروپونیک 13 هزار مترمربعی در سه فاز چهار هزار مترمربعی به شکل نوین چند روز آینده بهره برداری می شود.
وی ادامه داد: گلخانه کشت و بافت به مساحت پنج هزار و 500 متر مربع که در سطح کشور اولین واحد دانشگاهی هستیم که کشت و بافت به شکل مدرن و جدید اجرا می شود دیگر طرح دانشگاه است؛ حسن کشت و بافت این است که در مقابل شوری آب و خاک مقاوم است و محصول خوبی می دهد ضمن اینکه گیلاس، گلابی و آلبالو سه محصولی هستند که با آن ها شروع کردیم و هدف مان رسیدن به ژئوتیپ های مرغوب خرما و پسته است.
باقری زاده خاطرنشان کرد: نخستین سرای فناوری و نوآوری ایران در دانشگاه آزاد رفسنجان ایجاد خواهد شد که روی خرما و پسته از کشت تا برداشت کل فرآوری آن پایه ریزی کردیم.
معاون دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری همایش وقف در فرهنگ رضوی اشاره و بیان کرد: با همکاری دانشگاه مشهد و آستان قدس رضوی و سازمان اوقاف کشور این همایش خرداد 99 برگزار می شود.
باقری زاده توضیح داد: سه هزار دانشجو در حال حاضر در دانشگاه تحصیل می کنند که با اعلام نتایج آزمون سراسری حدود 336 اسم برای مقطع ارشد به دانشگاه ما اعلام کردند همچنین از تعداد کل دانشجویان دانشگاه 150 نفر اتباع هستند.
وی بیان کرد: از 70 رشته دانشگاه پنج رشته دکتری، 27 رشته ارشد و مابقی کاردانی و کارشناسی هستند و هفت رشته بین دانشگاهی تعریف کردیم که از اساتید دانشگاههای تهران، وزارت خارجه و تربیت مدرس استفاده می کنیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield