کرمان رصد

آخرين مطالب

به‌منظور آموزش دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد؛

نخستین باشگاه کارآفرینان نوجوان در کرمان افتتاح شد علمي

نخستین باشگاه کارآفرینان نوجوان در کرمان افتتاح شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - نخستین باشگاه کارآفرینان نوجوان ویژه دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان باهدف تربیت نسل کارآفرینان نوآور در کرمان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یحیی صادقی" در مراسم افتتاح این باشگاه که با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیر صندوق کارآفرینی استان کرمان و جمعی از مسئولان استان برگزار شد؛ هدف از راه اندازی این باشگاه را مهارت‌آموزی نوجوانان تحت حمایت کمیته امداد به‌ منظور تربیت نسل آینده، «کارآفرینان نوآور» اعلام کرد و گفت: طی سال‌های اخیر به‌منظور ایجاد زمینه کارآفرینی در استان مثلثی در استان کرمان با همکاری کمیته امداد، اداره کل فنی حرفه‌ای و دستگاه‌های کارآفرین تدوین‌شده است.
وی بابیان اینکه استان کرمان دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی در زمینه‌های مختلف ازجمله کشاورزی، صنعت و انرژی خورشید است افزود: باید از این ظرفیت‌ها در جهت کارآفرینی جوانان بهره برد.
صادقی به اجرای طرح پنل های خورشیدی توسط این نهاد در استان کرمان اشاره کرد و گفت: 720 طرح نیروگاه خورشیدی برای مددجویان در استان کرمان راه‌اندازی شده است و این مددجویان ماهیانه یک‌میلیون تومان برق به دولت می‌فروشند.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه با بیان اینکه 48 دانش‌آموز رده سنی 16 تا 18 سال شامل 28 دختر و 20 پسر قرار است در یک دوره فشرده شش‌ماهه تحت نظارت تیم «ره یار» از متخصصان اداره کار دوره آموزشی گذرانده و با پرورش ایده‌های خلاق، بازار کار ایجاد کنند ادامه داد: این تعداد دانش‌آموز از بین 200 دانش‌آموز شهر کرمان که متقاضی حضور در این باشگاه کارآفرینان بودند انتخاب‌ شده و پس از پایان دوره آموزش گواهینامه مهارت دریافت می‌کنند.
به گزارش ایسنا و به نقل از کمیته امداد امام خمینی (ره)، در پایان این مراسم تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین اداره کل کمیته امداد استان کرمان، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل آموزش و فنی و حرفه‌ای استان کرمان و شرکت مشاوره اقتصادی و کارآفرینی ایده برتر منعقد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield