کرمان رصد

آخرين مطالب

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:

بساط بخاری نفتی 750 مدرسه استان کرمان برچیده شد علمي

بساط بخاری نفتی 750 مدرسه استان کرمان برچیده شد
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه خیّران در سال جاری قریب به 40 میلیارد تومان به آموزش و پرورش استان کمک کرده اند و تعداد زیادی مدرسه خیرساز امروز افتتاح می شود افزود: 30 مدرسه خشت و گلی استان که 80 کلاس درس داشته تبدیل به مدارس مدرن شده و بساط بخاری نفتی 750 مدرسه برچیده شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر ، "احمد اسکندری‌نسب" صبح امروز اول مهرماه در آیین بازگشایی مدارس در کرمان با حضور نماینده ولی فقیه در استان کرمان، استاندار، فرمانده انتظامی استان، جانشین سپاه ثارالله استان و اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان؛ با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهداء اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید در آموزش و پرورش استان کرمان کار خود را با شعار «تکریم معلم، مدیریت منابع و مدرسه پویا» آغاز کرده ایم و امروز زنگ مهر و ایثار در 7 هزار و 770 مدرسه استان به صدا در می آید.
وی در ادامه افزود: معتقدیم همه راه های روشن از مسیر مدرسه می گذرد و مدرسه کانون اصلی تعلیم و تربیت و فراگیری مهارت های اجتماعی و ارزشی است و امیدواریم روزبه روز بتوانیم جایگاه مدرسه را ارتقاء داده و مدرسه کانون تصمیم گیری شود.
اسکندری نسب تصریح کرد: باید فضای مدرسه به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری به گونه‌ای باشد که بچه ها از مدرسه آمدن احساس لذت و شادمانی داشته باشند و شعار مدرسه محوری در راستای تحقق اهداف سند بنیادین به منصه ظهور برسد.
وی با اشاره به بهره برداری از دبیرستان خیرساز بی‌بی فاطمه مهدوی(مادر شهید محمدحسین مهدوی) بیان کرد: خانم مهدوی(خواهر شهید) 6 پروژه در حوزه آموزش و پرورشاستان کرمان احداث کرده اند که شامل یک مدرسه شبانه روزی و کلینیک فرهنگیان در جیرفت و چهار پروژه دیگر می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه خیّران در سال جاری قریب به 40 میلیارد تومان به آموزش و پرورش استان کمک کرده اند و تعداد زیادی مدرسه خیرساز امروز افتتاح می شود افزود: 30 مدرسه خشت و گلی استان که 80 کلاس درس داشته تبدیل به مدارس مدرن شده و بساط بخاری نفتی 750 مدرسه برچیده شده است.
اسکندری نسب تصریح کرد: 310 پروژه نیمه تمام به همت مسوولان استان و نمایندگان فعال شده که تعداد زیادی از آن ها در آغاز سال تحصیلی در اختیار ما قرار گرفته و امیدواریم خیران و همه کسانی که توان دارند، به آموزش و پرورش کمک کنند و بتوانیم فضاهای آموزشی استان کرمان که قریب به 35 درصد آنها تخریبی و نیازمند مقاوم سازی است را کنار بگذاریم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در شهر کرمان دو مدرسه حیات طیبه داشتیم که از سال 91 معطل مانده بود اما اکنون کار احداث آنها آغاز شده است.
وی در پایان اظهار کرد: استان کرمان بعد از تهران رتبه دوم کشور را در تعداد مدارس غیردولتی دارد به طوری که قریب به 20 درصد دانش آموزان استان در این مدارس تحصیل می کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield