کرمان رصد

آخرين مطالب

همزمان با سراسر کشور؛

به صدا در آمدن زنگ مهر، ایثار و مقاومت در کرمان علمي

به صدا در آمدن زنگ مهر، ایثار و مقاومت در کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - با حضور نماینده ولی فقیه در استان کرمان، استاندار و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و همزمان با سراسر کشور، زنگ مهر، ایثار و مقاومت در دبیرستان دوره اول خیرساز بی بی فاطمه مهدوی به صدا در آمد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت‌الاسلام و المسلمین "حسن علیدادی‌سلیمانی" نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در آیین بازگشایی مدارس در کرمان با گرامیاشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دوران دفاع مقدس تاریخی پر از شجاعت‌ها، رشادت‌ها و ایثار را رقم زد.
وی با تشکر از اقدام خواهر شهید مهدوی در ساخت مدرسه افزود: امام علی علیه السلام فرمودند" کسی که کار خیر انجام ی دهد از کار خیر والاتر است".
علیدادی سلیمانی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید تصریح کرد: آغاز سال تحصیلی رفتن به سوی جریان ارزشمند تعلیم و تربیت است که هر دو گمشده انسان در طول زندگی است.
امام جمعه کرمان بیان کرد: آدمی هم باید بداند و هم به دانسته های خود عمل کند و هر چه داناتر می شود دارای تربیت والاتری خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: شهیدان با ایثار و از خودگذشتگی سند دفاع از کشور را با خون خود امضاء کرده اند.
به گزارش ایسنا، در این مراسم دکتر"محمدجواد فدایی" استاندار کرمان نیز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: از خانواده شهید مهدوی تشکر می کنیم که اقدام به مدرسه سازی و فراهم کردن زمینه تعلیم و تربیت کرده و امیدواریم توفیق ادامه این کار را داشته باشند و دیگران از این خانواده سرمشق بگیرند.
وی در ادامه با مطرح کردن این سئوال که انتظار از آموزش و پرورش چیست؟ افزود: ملاک کار در آموزش و پرورش سند تحول بنیادین است که اهداف با ارزش و عالی در نظر گرفته است اما راهکار دستیابی به این اهداف چیست؟
فدایی با اشاره به هدف آموزش مهارت مفید برای تامین معاش حلال در سند تحول بنیادین تصریح کرد: سند تحول بنیادین در سال 90 تصویب و ابلاغ شده و با گذشت 8 سال از ابلاغ، خروجی باید کسانی باشند که با جدایی از آموزش و پرورش وارد بازار کار شوند که درصد کمی از آن محقق شده است.
استاندار کرمان با تاکید بر اینکه باید در شورای آموزش و پرورش راهکارهای اجرایی برای رسیدن به اهداف را حداقل در استان مشخص کرده و در زمان بندی مشخص به آن برسیم افزود: در کشورهای پیشرفته راهکارهای ساده ای برای رسیدن به اهداف دارند و به عنوان مثال برای مسئولیت‌پذیر بار آوردن دانش آموزان در مدرسه به آنها مسئولیت می دهند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield